Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha pszichológiát...

Miért baj az, ha pszichológiát akarok tanulni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A szüleim már kiborítanak ezzel. 16 leszek,miért ne dönthetném el, hogy mit szeretnék tanulni? Folyton azzal jönnek, hogy az nem jó nekem, más való, ne foglalkozzak a pszichológiával csak a joggal. Engem a jog nem érdekel, nyersnek tartom. Sokszor veszekednek velem emiatt... Nem tudom nekik elmagyarázni, empatikus vagyok és szeretnék segíteni az embereknek és hogy ezt szeretném tanulni... Állandóan kiabálnak velem, és nem értik meg. Mit tehetnék?
2012. aug. 26. 00:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozz vele, mire a pályaválasztásodra kerül a sor, nagykorú leszel, és úgyse szólhatnak bele. (egyébként korábban is nagyon módjával)
2012. aug. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
A te dolgod, hogy mi akarsz lenni, van még egy csomó időd, lehet, hogy addig te is meggondolod magad ezerszer.
2012. aug. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Annyiban igazuk van, hogy a korosztályod 99%-a úgy képzeli ela pszichológiát, hogy jegyzetel egy papírra és bologat közben...
2012. aug. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Érdeklődj utána, milyen elhelyezkedési lehetőségeik vannak a pszichológusoknak. Úgy tudom, nemigen van rájuk szükség. Bőven elég annyi, amennyi most van, még sok is.

Inkább valami mást válassz.

2012. aug. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Mondd meg nekik, hogy habár tiszteletben tartod a véleményüket, és köszönöd a tanácsukat, de a te életed, és szeretnél a jövőben akként dolgozni, akiként jól érzed magad. Ha rád erőltetnék a jogász pályát, akkor később te leszel az, akinek be kell mennie minden reggel a munkahelyére, savanyú pofával, és halálra unni magad, mert nem érdekel a dolog. Természetesen szép jövőt szeretnének neked, és félnek attól, hogy pszichológusként nem élnél meg. ( Nem hiszik, hogy nem lennél képes rá, csak tudják, hogy Magyarországon esélytelen bármiből is rendesen megélni. ) Viszont, mindkettő olyan szakma, hogy a jogászokból, és a pszichomukikból is Dunát lehetne rekeszteni, annyi van, mégis a Mekiben mosogatnak.
2012. aug. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Minden 2. egyetemista pszichológiát hallgat. Ha nem akarsz majd éhenhalni, "találj ki" valami mást..
2012. aug. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg, jogászokból is túl sok van, szóval tényleg valami mást kéne kitalálnotok.
2012. aug. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
A tinilányok 99%-a pszichológus akar lenni, legalábbis egyszer az életben. Azt hiszitek, hogy a sok okos idézetet facebookról elmondjátok, meg ami az okos kis buksitokban van + rajzolgattok meg bólogattok. Nem. Ez nem ennyiből áll. A pszichológia az egy nagyon komolyan szakma, egyáltalán nem arról szól amiről a tinilányok elképzelik. Attól, hogy empatikus vagy (minden normális ember empatikusnak kellene hogy legyen) még nem azt jelenti hogy pszichológusnak kell lenned. Az ápolónő, orvos, ügyvéd stb. is segít az embereken. De majd idővel úgyis meggondolod magad.
2012. aug. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
75%

Szia, megértek belőlem mérnököt szeretnének csinálni én meg pont ügyvéd szeretnének lenni. Én azt mondom erre hogy vagy lesz belőlem egy rossz mérnök, aki utalja a munkája , vagy lesz belőlem egy jó ügyvéd, úgyhogy hagyjanak békén.

15/l

2012. aug. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Nyílván azért, mert nemcsak hatalmaskodó és agresszor szülők, de belőled is akarnak majd megélni. A jog a pénzzel egyenlő, a pszichológia a "zizzentekkel" és a kispénzűséggel.


Lélektanilag a kettő motivációját tekintve szögesen eltérő.


Ha te segítő típusú emebr vagy, akkor SEMMIKÉPPEN, SOHA ne menj jogra, bárkit is erőszakoskodnak a szüleid, mert tönkremégy belé. Ha nem, akkor esetleg fontold meg.


Tarts ki az álmaid mellett és soha, semmiképpen ne engedj nekik. A te életed, nem az övék. Ha te pszichológus akarsz lenni akkor az leszel, nem jogász (amivel egyébként is Dunát lehet rekeszteni).

2012. aug. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!