Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan köztetek,...

Van itt olyan köztetek, akinek a volt férje nagyon ritkán látogatja a közös gyereketeket? Mit szóltok ti ilyenkor?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből az esetből a közös gyerek vagyok. Apa elég ritkán látogat engem és a testvéreimet, olyankor elvisz egy-két órára, aztán sokáig nem hallunk felőle. Apa újranősült, anyának is van élettársa, anya nem foglalkozik vele, inkább a fizethetne többet, vehetne nektek ezt-azt-ot hajtja.
2012. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szűcs Károly2 válasza:
Alapvetően két kérdés merül fel: te saját magad mit akarsz, vagy mit szeretnél, illetve a exed mi az amit akar vagy szeretne. Én már láttam olyat hogy valaki azért nem akarta , nem is látogatta meg a fiát mert, nem akarta felzaklatni, sebeket feltépni. Igaz ennek pont az lett az eredménye: hogy teljesen ellene nevelték, annyira hogy nem is áll vele szóba. A rokonok is ezt mondtuk, de már annyira el lett vakulva a gyerek hogy nem érti, nem érti meg. Persze az előzmények is fontosak, már mint a két szülő között. Haraggal szétválás, sértődés....stb.. Javaslom kérdezd meg. lehet hogy banális dolog, vagy sértődés... stb lehet. Persze első lépés tisztázd magaddal. Mit szeretnél. Mi lenne jó a gyereknek. Ö mit szeretne, ez a legfontosabb, beszéljétek meg, ezután közösen hárman beszéljétek meg.
2012. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is a gyerek vagyok...

Apum 1X vitt el vállás után. Aztán azt mondta, hogy nem tud velem mit kezdeni... Ha nem akarja, akkor nem akarja, de azt azért említsd meg a volt férjednek, hogy így a gyerekek el fognak idegenedi tőle (azt majd csak leshet később).

2012. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen. 2 éve nem látta, néha felhívja. a gyereket már nem is érdekli az apja. apuka döglusta dolgozni, és nincs pénze néha még telefonálni sem, nemhogy eljönni (másik városban lakik) Már nem szólok semmit, nincs értelme. aki ilyen szánalmasan lusta, az dögöljön meg éhen.
2012. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Látogatja? Nálunk minden dettó teljesen fordítva van. Anyuka kidobta apukát, mert éjjel-nappal dolgozott és nem voltak eleget együtt. Anyuka nem volt hajlandó 1 napot sem dolgozni. Apuka mindent ott hagyott, (lakás, berendezés, stb.), majd a bíróság megállapított 10 ezer Ft gyerektartást. Apuka rendes volt és mivel akkor még volt plusz munkája fizetett havi 30 ezret. Plusz amit az anyuka megkövetelt. Tankönyvek, kirándulás, kesztyű, sál, sapka, csizma, játékok, ruhák, stb. Hetente apukának KELLETT a gyerekért menni és haza NEM vihette addig amig anyuka meg nem engedte, mert épp bulizni volt. Apuka munkanélküli lett, nem tudott havi 50 ezret (a 10 ezer helyett) adni a gyereknek, amit valószínűleg anyuka költött magára, így anyuka feljelentette, és ráküldte a végrehajtókat. Tehát van hogy fordítva mennek a dolgok. El sem tudom képzelni, hogy vannak olyan apukák akik megtehetnék, de semmit nem tesznek a közös gyerekükért válás után, és nem is látogatják őket hónapokig.
2012. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem tudott havi 50 ezret (a 10 ezer helyett) adni a gyereknek.."


Itt a gyerektartást, és az azon felüli követeléseket egyben értettem.

2012. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!