Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te az álomautó érdekében...

Te az álomautó érdekében elmennétek suli mellett dolgozni? 19/L

Figyelt kérdés

19 éves vagyok most nyáron érettségiztem és szeptemberben kezdek egy nehéz iskolát,ahol nappali tagozaton fogok tanulni hétfőtől péntekig.

Hétvégére kaptam egy ajánlatot,diákmunkaként, szombaton és vasárnap is 12-12 órát kellene egy gyárban kábeleket kötözgetni.


Édesapám sajnos meghalt ezért jár az árvasági+ anya nekem adja a családit.


Ez havonta 45000 forint.

Ha vállalom a hétvégi melót akkor az havonta 54000 forint.


Ez összesen: 99000 forint,ami ugye diákként szakma nélkül nagyon jó!


Anyu nem fogad el tőlem itthonra pénz,hitel nincs,és minden mást ők ki tudnak fizetni,azt mondta hogy építgessem a jövőm és ne herdáljam el a pénzt.


Az én "álom autóm" 1.200.000 forint körül van, és mire végeznék az iskolával már lenne autóm.


Ti feladnátok a hétvégéket? Amúgy sem vagyok bulizós.

Úgy gondolom,hogy ez a felajánlás,hogy nem kell hazaadnom péénzt,nagyon nagy segítség ahhoz hogy kezdjek magammal valamit.


19/L


2012. aug. 29. 20:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Igen.


De ha itt azt szavazza meg a nép, hogy ne, akkor inkább tévézel hétvégenként?

2012. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Én bevállalnám, de kalkuláld bele, hogy mennyire húzós lehet a dolog.
2012. aug. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
89%

Szerintem a választ már te is tudod.

Ez nagyon nagy dolog és kevés embernek adatik meg.És ha végül nem is az "álom "autódra költöd a pénz.. (mert tegyük fel addigra fontosabb dologra akarod vagy másba szeretsz bele) az nagyon jól fog még jönni később,minden szempontból.


Szerintem nagyon okos dolog lenne most elkezdeni építeni a jövődet mert sose tudhatod mit hoz a sors !

Anyudtól nagyon rendes ,hogy le mond a pénzről de azért figyelj rá és viszonozd neki ..és támogasd egy kicsit ha nem is mindig pénzzel de mással igen :)

Hajrá! :)

2012. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem én nem vállalnám be. Húzós lesz a dolog, fárasztó is... Mikor fogsz pihenni? Az a 12 óra inkább 13-14, hiszen utazol is, előbb kell beérni stb.


Az lehetséges, hogy 1-2 hónap után otthagyd a munkát, ha nem bírod?

2012. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem arról van szó, hogy bulizós vagy-e, vagy sem. De nagy valószínűséggel pár hét után ki fogsz bukni, húzós ám heti 5 napot sulizni, kettőt melózni, ráadásul 12 órákat gürimelón, mert még ha élvezni is lehetne azt mondom oké, de így... Egy darab szabadnap nélkül...

Én így nem merném bevállalni, egy autóért pláne nem. És ha lesz egy kapcsolatod, mit csinálsz? Melyiket mondod fel a melót, vagy a pasit?


22L

2012. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Az autó biztosan nem motiválna, de az álmom megvalósítása igen. Ha neked az autó az álmod, akkor nagyszerű. Kezedben az eszköz, amivel elérheted. Föl sem merülne kérdésként, hogy csináljam-e, hacsaknem tudnék egy másik eszközt.
2012. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Van barátom,ő is minden nap dolgozik,de minden este együtt alszunk és jut idő kettőnkre is.


Igazából én is arra gondoltam,hogy nagyon fárasztó lenne.


Anyuval azt beszéltük meg,hogy bármikor otthagyhatom a melót,nem ő erőlteti,az én ötletem volt.

2012. aug. 29. 20:24
 8/26 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám, még ha nem is veszel autót, jól jöhet még az a pénz bármikor, bármire. Legfeljebb ha nem bírod, akkor abbahagyod.
2012. aug. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Anyutól veszem a példát,ő minden egyes nap hajnaltól dolgozik késő délutánig,hogy nekünk mindenünk meglegyen... és én úgy gondolom,ha neki 45 évesen megy akkor nekem is kell hogy menjen 19 évesen.
2012. aug. 29. 20:25
 10/26 anonim ***** válasza:
72%

Én nem vállalnám be!

De mindenképp érdemes lenne megpróbálnod.Én is megtettem,habár nekem nem hétvégi meló volt.A munka az iskola rovására ment sajnos.

2012. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!