Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol rontom el? Miért mindig...

Hol rontom el? Miért mindig én húzom a rövidebbet?

Figyelt kérdés

albérletet szeretnék kiadni és hát eléggé "megdézsmálnak" az albérlők, értem ez alatt- úgy lépnek le, hogy nem fizetnek, kijátszák a szabályokat amiket azért hozok, hogy több ilyen ne történjen meg..:-( mit csinálok rosszul?

tudom vaj szivem van és megértem azokat akiknek határidőre nincs, majd egy hétmúlva lesz tipusokat...de mindig ilyenek jönnek, még az olyan becsületes arcú is rögtön lakásvételben gondolkodik...

tud valaki olyan rendes albérlet keresőt aki nem ilyen?

csepel 1,5 szobás, nagyon jó közlekedéssel a kék metró 4 megálló stb..


2008. máj. 13. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kérj előre 2 havi kaukciót! Mikor én albérletbe mentem, tőlem is ennyit kértek előre! Persze közben minden hónapot fizettem, tehát a 2 hónap végig bennt volt fedezetként. Amikor már tudtam, hogy lassan kiköltözök, akkor megbeszéltem a főbérlővel és "lelaktam" a 2 hónapot, ennyi! Ez idő alatt a főbérlőnek is volt esélye új lakót találnia!

2008. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

pontosan, 2 havi kaúció elöre. én adtam ki sokáig a lakásom. és már eleve úgy hírdettem meg hogy 2 havi kaució. fizették a rezsit, és a bérletet minden hónapban mentem a pénzért, meg a csekkekért. és itt is szoltak az albérlök hogy ha elakartak menni idöben és itt is általában így az uccso 2 hónapban nem fizettek albérletet így a 2 havi kauciót viszza kapták. de volt olyan bérlöm aki után olyan szutyok maradt a fal (amúgy is mindig meszeltem utánuk, de ez egy szutyok volt) ki volt törve egy beltéri ajtón az üveg, és egy csomó tartozás. na itt egy picit ráfizettem, természetesen a kauciót nem adtam vissza. (érdekes nem is ellenkeztek)

2008. máj. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, miért nem kérsz kauciót, ma már szinte nincs is enélkül albérlet. Ne félj, anélkül nem lépnének le, és nem is a legtrógerebbek mennének. Legyél kicsit következetesebb, néha nézz a körmükre, hogy mit csinálnak. Ja, és persze írjatok szerződést, ez mindkét félt védi. Ha a szerződés nincs betartva, akkor lehet feljelentést tenni. A szerződésbe írd bele a bérleti díjat, a kauciót, azt, hogy a költözést neki és neked is előre X idővel be kell jelenteni (ált. egy hónap), legyenek benne a szabályok (pl. hogy este hány óra után kell csöndben lenni, mikor hány darab látogatót vihet fel, lehet-e dohányozni és ha igen, akkor hol, illetve legyen benne, hogy a lakást olyan állapotban kell tartani és visszaadni, ahogy átvette), és természetesen legyen benne egy állandó lakcím (már persze ha van neki), telefonszám, és mindannyiótok személyi igazolvány száma. A szerződést minen félnek meg kell kapni és alá kell írni. Ez biztosít téged és őt is, hogy nem sérülnek jogok.
2008. máj. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem értitek, olyan embereket fogok ki akik egyszerűen nem tudnak fizetni időben, kauciót pedig félreértelmezik, egyáltalán nem értik mikor elmennek, hogy még tartoznak, és mondjuk 1 hó kaució nem fedezi a lakbér és rezsit, 2 hónap kauciót pedig nem mindenki tud fizetni, mert még félre sem tudnak tenni....

olyanok válaszát kérném privátban, akivel hasonló már megtörtént, hiába megyek a pénzért, ha azt mondja nincs, a jövő héten lesz, igéri és biztos és igy elmegy egy hónap és tartozik...

valaki irja meg priviben, a pontos pénzügyi menetét a SIKERES lakás-kiadásnak, beleértve a 2 hó kauciót..!!

2008. máj. 14. 09:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
merre van csepelen ez a kiado lakäs?
2008. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

csepel, ady e. u-

légyszi irj priviben, minden elérhetőséget megadok!

2008. máj. 14. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!