Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukam meg mindig gyerekkent...

Anyukam meg mindig gyerekkent kezel. Hogy tudnam meggyozni h adjon tobb szabadsagot es kezeljen engem felnottesebben?

Figyelt kérdés

#gyerek #anya #szabadság #kezelés #meggyozni #felnottes
2012. szept. 1. 02:43
 1/9 anonim ***** válasza:
korodnemed?
2012. szept. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Esetleg viselkedj "felnőttesetben".

Mosogass el, rendesen tanulj to.szogatás nélkül, legyél megbízható, és önálló.


Bírom, amikor az olyan gyerekek akarják, hogy felnőttként kezeljék őket, akik nem képesek megcsinálni maguknak egy szendvicset, összehajtogatni és berakni a szekrénybe a ruhájukat, vagy felfogni ésszel, hogy ha nem tanulnak, semmi nem lesz belőlük.

Tudod, felnőttnek lenni nem azt jelenti, hogy azt csinálsz, amit akarsz, és korlátlanul szabad vagy. Hanem azt, hogy ismered a korlátokat és a szabályokat minden területén az életnek.

Ezért van az, hogy a szüleid felett nem áll ott egy másik felnőtt, és nem diktálja senki nekik, mit kell csinálniuk aznap. Nehogy azt hidd, hogy ők azért mennek dolgozni, azért mosogatnak el, vagy azért adják fel a csekkeket a postán, mert ettől annyira jó kedvük lesz, mert ők pont ezt akarják csinálni. Hát lófaxt! Azért, mert ezt KELL csinálni.

Egy felnőtt a napjai 99%-ban azt csinálja amit kell, és amit helyes. Talán egy héten egyszer egy-egy órát tehet olyat, amiben tényleg örömét is leleli, pl. barátaival beszélget egy kicsit.


Amíg úgy gondolod, hogy felnőttnek lenni több szabadsággal jár, lehet bulizni, inni, piálni, kefélni orrba-szájba, és senki se szól rá, addig gyerek vagy... Ez NEM a felnőttekre jellemző viselkedés, hanem a nagyobb gyerekekre.


Tessék vállalni diákmunkát! Fizesd ki belőle a telefonszámlád! NA AZ felnőttes.

2012. szept. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 harleynagyi ***** válasza:
25%
attol fugg hany eves vagy ____________es kedves valaszolo a mosogatastol nem valik nagynak
2012. szept. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak válaszoljunk aki kérdez, nem annak aki válaszol.
2012. szept. 1. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Drága Harmadik!


Hát attól sem "válik nagynak", ha hajnal háromnegyed háromkor azzal van elfoglalva, hogy gyerekként kezelik, és több szabadság kell neki.


Szerintem épp elég szabadon van hagyva, ha az éjszaka közepén internetezhet...


Azt hiszem, elmondhatom magamról ennyi ősz hajszállal, hogy már felnőttem. Hadd lássam már másképp a felnőttek életét, mint egy kiskamasz... mondhatni a saját életem hadd ismerjem jobban.

A fél lábam odaadnám egy kis szabadságért, a szó szoros és átvitt értelmében is. Vagy öt perc nyugalomért.


Amíg valaki azt gondolja, hogy tök felnőttes pl. egész éjjel fent maradni, mert korán le kell feküdnie, addig ő gyerek. A legtöbb felnőtt másra sem vágyik, mint egyszer jó korán lefeküdni, és jó sokáig aludni. Esze ágában sincs egész éjjel fent lenni. Nem azért, mert anyu jön és rászól. Azért, mert egészen egyszerűen fáradt.

2012. szept. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 yuda ***** válasza:
63%

Nem kell kivívni mások tiszteletét, sem azt, hogyan kezeljenek.

Az ember személyiségéből alapvetően, önmagától fakad.

Nem tudsz mit csinálni és harcolnod sem kell érte.

Az vagy, aki vagy.

Ha nem kezelnek felnőttként, akkor valószínű nem az sugárzik ki belőled.

A személyiség minden esetben kisugárzik.

Ezt nem kell generálnod, magától működik.

Ha beszéded és teteid felnőttesek, akkor azt veszi a környezeted és annak alapján kezel.

Olyan ez, mint az adó és a vevő.

Ha te olyan jeleket sugárzol ki, akkor azt venni fogják.

Az ember személyisége adott, de életkortól változik, érik. Egyre felelősségteljesebb lesz, felnőttesebb. Ezt nem lehet megjátszani, főleg ne akard manipulálni.

Jön magától.

2012. szept. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Bírom, amikor az olyan gyerekek akarják, hogy felnőttként kezeljék őket, akik nem képesek megcsinálni maguknak egy szendvicset, összehajtogatni és berakni a szekrénybe a ruhájukat, vagy felfogni ésszel, hogy ha nem tanulnak, semmi nem lesz belőlük."


És ezt honnan tudod, hogy a kérdezőre igaz? Két mondatból máris olyan vélt információk tömkelegéig jutottál, hogy ihaj...

2012. szept. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

15/L vagyok. Nem azert vagyok fenn eddig mert hu de meno hanem mert nyaron par napig 3kor fekudtem le, 11ig aludtam es megszoktam! Higgyetek el en is szeretnek korabban lefekudni most h jon a suli.

Mint mar mondtam , 15 eves vagyok, neakarok orrba szajba kefelni. Szerintem a szemelyisegembol fakadoan kezelhetnenek felnott

2012. szept. 1. 22:08
 9/9 A kérdező kommentje:
...kent. Erettebb vagyok a koromnal es meg mielott barki elkezdene h minden tini ezt gondolja, nem csak en gondolom ezt, csomo mas ember mondja. Felnottnek kezeles alatt nem azt ertem h hagyjanak hajnalig bulizni, csak egy kicsivel tobb szabadsag kene. A jegyeim nem rosszak, 4,3 az atlagom, allatorvos akarok lenni.
2012. szept. 1. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!