Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a férjemnek, amíg...

Igaza van a férjemnek, amíg itthon vagyok a gyerekkel nincs jogom beleszólni a döntésekbe?

Figyelt kérdés

Vettem egy digitális mérleget a konyhába (3300 ft), erre összeveszett velem hogy ezt miért nem beszéltem meg vele mert hogy most ő tart el minket, meg kéne kérdeznem.

Én maximális gyed-et kapok, ő 300 felett keres nettóban.


Igaza van? Nálatok hogy működik ez az időszak ilyen téren?


2012. szept. 6. 11:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanúgy mint előtte.

Közös a számlánk,előtte és most is csak a nagyobb kiadásokat beszéljük meg. (pl új kütyük,lakásba felszerelés,gyereknek drágább játékok,ilyesmi)


Ilyenen én kiakadnék.

Nehogymár egy 3ezer forintos mérleget ne vehessek meg,főképp hogy ő is eszi azt a kaját amit a mérleg segitségével főztem...

2012. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Nincs igaza, állj ki magadért. Eleve kapsz gyedet és családit, ami 100 ezer egy hónapban, de ha nem is kapnál, akkor se egy égbekiáltó dologra költöttél. Ezentúl, ha betétet veszel, akkor is ki kell kérni majd a véleményét, hogy mennyiért? Ha nagyobb dolog lenne ok, azt meg kell beszélni, de ez nem akkora tétel a bevételetekhez.
2012. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

te jó ég, azt hiszi, a gyedet azért kapod, mert lábat lógázol? Eltart? Tévedésben van. Kb. mi is így álltunk, csak én már gyesen vagyok, de még mindig nem kell engedélyt kérnem, bár szólni szoktam, hogy ezt vagy azt veszem. Nincs eltartás, bár igazából az van, a férjem a mi pénzünket emlegeti, nem az övét, pedig 10*es a különbség.

Ne hagyd, hogy alá-fölé rendeltség legyen a pénz miatt, mert később durvulhat a helyzet emiatt.

Esetleg megkérdezhetnéd, hogy akkor mi lenne, ha dolgoznál, szerinte megérné-e a bölcsi, bébiszitter, a sok ruha bölcsibe, munkahelyre, ebédpénz, csoportpénz, bölcsidíj, mert te egy csomó pénzt megspórolsz azzal, hogy otthon vagy. Nem beszélve arról, hogy nálunk ötezer alatt egy betegséget sem úsztunk meg...

2012. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Előtte volt beleszólásod, most meg nincs? Még ha otthon is vagy, attól még Te is kapsz pénzt, írtad is. 3.300 Ft meg nem egy óriási összeg. Én túlzásnak tartom, ha összeveszett veled miatta. Ha nem vagytok jó anyagi helyzetben, akkor lehet, hogy nem tetszett neki a dolog, na de azt kijelenteni, hogy nincs beleszólásod, mert otthon vagy, ez elég szemét dolog. És nagyon szomorú, ha tényleg így gondolja.
2012. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az előttem szólókkal, egyáltalán nincs igaza a férjednek. Egy család vagytok, nem munkanélküli vagy, és otthon lógatod a lábad. Eleve az összeg sem eget rengető, gondolom nem fillérre beosztva éltek. Neked is teljes jogod van a döntések hozatalában, ne hagyd magad elnyomni!
2012. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
hát hímsoviniszta egy férjed van... nálunk ilyen sosem történhetne. miért hiszik a pasik, hogy a gyereknevelés és gondozás egy olyan dolog, ami teljesen egyszerű és felesleges? szerintem állj a sarkadra. szültél magatoktak gyermeket, és örüljön neki, hogy megtehetitek, hogy ne a szomszéd és a nagyszülők neveljék. különben sem a 42. pár tűsarkú cipődet vetted meg. jaj, Isten óvjon az olyan férfitől, aki a fejemhez vágja Gyed alatt, hogy ő tart el. még jó, hogy enni enged....
2012. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 tetro ***** válasza:
95%
Az ilyen házasságok végződnek pár éven belül brutál válásokkal. Ha nem sikerül a gondolkodás módján változtatnia, akkor erre rácsesztek majd mindketten...
2012. szept. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem konkrétan a mérleg lehetett a baj, ilyesmiken nem szokás összeveszni, főleg akkor nem ha anyagi jólétben éltek - legalábbis ennyi pénzből manapság megélni szerintem az.

Nekünk a bevételünk a férjed fizujának a kb. bő felét ha eléri de ennek ellenére eszébe sem jutna a férjemnek rám szólni ha mérleget vennék, elvégre egy háziasszonynak szüksége van ilyesmikre.

Nálunk együtt beszéljük meg mit kell venni.

Én vagyok itthon a gyerekkel, logikus, hogy jobban tudom mi kell itthonra és mire van szükségünk a mindennapok során.

Ti is beszéljétek meg mert kis dolognak tűnik de fontos lehet, nem kizárt, hogy valami más is van a háttérben és ezért lett ingerült. Kommunikáció! Sokszor többet ér mindennél!

2012. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
300-at keres nettóban és egy 3000-es sz.ron kiakad? Hát nem semmi! Mitől ilyen frusztrált? Egyébként igazad van, hogy felháborodtál rajta, azért ez durva. Akkor is az lenne, ha fordított lenne a helyzet, a feleség akadna ki egy pitiáner vásárláson a férjére. Ettől függetlenül azért nálunk szólni szoktunk egymásnak, ha veszünk valami hasonló dolgot, nem azért, mintha engedélyt kéne kérni, de megemlítjük. Ugyanakkor azzal sincs semmi gond, ha véletlenül nem szólunk mert pl. hirtelen jön a vásárlás. De hogy kiakadni ilyenen, főleg ilyen indokkal..... Hát furcsa egy férjed van, meg is mutathatod neki a válaszokat.
2012. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Az a házasság , ahol a hazavitt pénz mértéke az alap,nagyon nem jól működik
2012. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!