Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a lányodnak, hogy...

Megengednéd a lányodnak, hogy megműttesse az orrát?

Figyelt kérdés

A lányom 16 éves és bár én persze szépnek látom az orra elég csúnya szegénykémnek. A csont olyan púpos neki az orrnyergén, ami szemből még nem feltűnő, de oldalról nem előnyös. Sokat csúfolták vele gyerekként, de rondább viták hevében még a testvérei is. Eldöntötte, hogy szeretné megműttetni. Mivel rutinműtét és valóban nagyon zavarja én támogatom. A férjem meggyőzhető, hiszen egyedüli lányról van szó, de a családom többi tagja szerint elment az eszem és szerintük a lányom tinihóbortjainak támogatása nevetséges, felelőtlen anyai hozzáállás. Amúgy szigorúan fogom a mai tinikhez képest.

Amint lenne elég pénze úgyis megcsináltatná és nem akarom, hogy azért ne ismerkedjen fiatalon, mert szégyelli az orrát. Szinte még lefotózni sem engedi magát. És persze mondhatjuk neki, hogy de így is szép, ha a világtól nem ezt hallja.

Szülőként mit gondoltok?


2012. szept. 7. 18:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Majd 8-10 év múlva, ha kialakult a jellem és még mindíg akarja, akkor lehet. De egy gyerek iyen dologban még képtelen felelős döntést hozni.
2012. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Én megengedném, de egy orvos biztosan meg tudja mondani, hogy hány éves kortól ajánlott.
2012. szept. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%
Itt mindenki úgyis azzal fog jönni, hogy nem kell, mert gyerek, meg úgyse annyira van rá szüksége. Én azt mondom vágjatok bele, de nézzetek rendesen utána az egésznek, ne rögtön az első orvost válasszátok. Tehát érted. De ez azért elég sok 16 évesen, szerintem ez legyen a maximum :)) Sok boldogságot nektek az életben!
2012. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Természetesen, ez még csak ötlet szintjén van, pár napja állt elő a kéréssel. Nyárnál előbb semmiképpen a suli miatt, addigra a 17et is betölti.
2012. szept. 7. 18:45
 5/30 anonim ***** válasza:
28%
Amég nem nagykorú,addig ne.
2012. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
90%
Én mindenféleképpen támogatnám őt ebben és engedném neki. Ez,hogy ő nincs az orrával megelégedve, zavarja őt h ilyen, ez nagyban gátolni fogja sok mindenben, h nyisson a fiúk felé, az emberek felé, kellemetlenül és rosszul fogja magát érezni majd sok helyen és helyzetben, mert folyton ez jár a fejében h neki ronda az orra.
2012. szept. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Amíg nem nagykorú, addig ne. Rendben, de min változtat az, hogy 17 vagy 18 vagy éppen 19 valaki?
2012. szept. 7. 18:55
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Orrműtét után mondom, hogy igen. És jobb tanév alatt, mert nyáron nem ajánlott. Egy téli szünet vagy tavaszi szünet ideális. Egy hétig kell gipsz, utána lehet vele közlekedni.
2012. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az orr nem olyan rész, ami ennyi idősen már jelentősen fejlődne/változna, a leírás alapján én is támogatnám.


Egy mellműtétet kevésbé - olyat sajnos ismerek, ahol anyukának annyi esze volt, hogy ha neki lett, akkor legyen a 16 éves lányának is. Szegény lánynak meg 17-18 évesen még nőtt a melle, nem is keveset, most szaladgál huszonévesen sebésztől sebészig, hogy kicsinyítsék.

2012. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%
Én is támogatnám. Ha tényleg ennyire zavarja, szerintem csak árt ha halogatja mert komoly komplexusai alakulhatnak ki, amik élete végéig, legalábbis egész fiatalkorában elkísérik.
2012. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!