Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként mit tennél ebben a...

Szülőként mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehordanátok,hogy ne szóljak bele az életébe,örülnék,ha egy kicsit a mi szemszögünkből próbálnátok nézni a dolgot.

A fiam 24 éves,1 éve dolgozik elég jó fizetésért. Még itthon lakik és abban egyeztünk meg,hogy nem kell semmit hazaadnia,tegye félre a pénzét.Mivel nem vagyunk gazdagok,csak így tudjuk őt támogatni. A helyzet viszont az,hogy 1 év alatt 1 ft-ot nem rakott félre,mert rengeteget költ a barátnőjére. Azzal nincs gond,hogy ő fizet,de azt már túlzónak tartom,hogy havi 100-120 ezerből képtelen valamennyit félretenni. A lány pedig már-már elvárja azt,hogy mindig menjenek valahová,hogy elhalmozza őt mindennel. Nagyon gondolkozom már azon,hogy leülők vele beszélgetni ez ügyben.


2012. szept. 9. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már előbb kellett volna. Én is leülnék vele beszélgetni.
2012. szept. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Ezt már réges-régen el kellett volna kezdeni míg mielőtt csajozni kezdett volna. Meg kellett volna tanítani neki egészen kicsi korától, h a pénz nem játék, nem végtelen és ami van meg kell becsülni és a lehető legtöbbet kihozni belőle. Nem tudom mit használ, ha most leülsz vele beszélgetni. Szerintem ha nem is a szemedbe, de magába ki fog röhögni, h ne Te mondd meg neki kire/mire költsön.
2012. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha zavar, mondd el neki, de ne mint szülő a gyereknek, hanem mint felnőtt a felnőttnek. Általában ezzel szokott lenni a gond. Különben nekem az a véleményem, hogy ha valaki 24 évesen otthon lakik és dolgozik, akkor valamennyit adjon haza, legalább a rezsi rá eső részét. Ez nem kicseszés, egyszerűen csak az életre nevel.
2012. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem hiába mondta volna neki, a saját tapasztalatából tudja legjobban megtanulni.

Ez esetben ez akkor lenne, ha otthagyná a csaj és más életet akarna kezdeni és rájönne, hogy semmi pénze, nem vesz saját kocsit, vagy bármit, vagy tesz félre, hogy felépíthessen valamit. Amikor kellene valamire, de nem lesz, mert elcseszte....


Ennek nem kell bekövetkeznie, próbálj meg valamilyen példával beszélni vele, mármint említsd meg neki egy ismerőst, aki elszórta, ha akarod, elmesélem priviben hogy jártam én, vagy mi...

2012. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Én nő vagyok ugyan, de kegyetlenül spórolok, talán néha túlságosan is, de mindig volt hová nyúlnunk, ha pénzszűkébe kerültünk, vagy tudtunk segíteni, ha valaki pénzszűkébe került.

A férjem mikor fiatal korában dolgozott, semmit nem tett félre, mindent elköltött. Pedig milyen jó lenne most, ha neki is lenne egy kis félretett pénze, de akkor még ő sem gondolt a jövőre.

Valószínűleg a fiad sem. Majd akkor jön rá, hogy milyen jó is lenne, ha lenne egy kis tartalék, mikor különköltözik tőletek és kéne a pénz mondjuk az albérletre, rezsire vagy neki kéne megvenni a kaját magának. Most még nem látja hasznát, miért is jó félretenni.

Le lehet vele ülni beszélgetni, de vagy vevő lesz a dologra vagy nem. Én elhiszem, hogy jót akarsz neki, de hogy is írjam, hogy érthető legyen. Minden a feneke alá van rakva. Nem kell semmit fizetnie azért, hogy nálatok él, eszik, mosol is rá gondolom, a számlákat is fizetni kell, neki erről fogalma sincs, hogy ez mennyibe kerül. Kényelmesen él veletek. Megteheti, hogy a fizetését elszórja, amire akarja. Hisz ő kereste, ő dolgozott meg érte.

Magyarázd el neki, hogy milyen jó lesz még később az a pénz, amit félretesz, indítson esetleg egy megtakarítást, később legalább lesz önereje egy lakáshoz, nem lesz annyira nehéz neki, ha ezután sem tesz félre, akkor majd hidd el, később tanul a hibáiból.

2012. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm úgy csinálta, hogy elkért valamennyi pénzt a gyereke fizetéséből minden hónapban. Aztán mikor a gyerek külön költözött a családtól és a barátnőjével kezdett élni, megkapta azt a pénzt egyben, amit addig összesen hazaadott. Az meg már az ő dolga, hogy ezt mire költi el.
2012. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Amíg nem volt barátnője nagyon jól bánt a pénzzel. Mindig volt elegendő félre tett pénze,azóta változott meg így a pénzhez való viszonya,hogy kapcsolata van.
2012. szept. 9. 10:11
 8/17 A kérdező kommentje:
Nincs elkapatva.Maga után takarít,magára mos (sokszor ránk is),imád főzni.Rengeteget segít itthon. Sajnálom hogy sokak szemében csak egy elkényesztetett gyerek így ismeretlenül pusztán azért,mert nem üres zsebbel szeretném a való életbe elindítani. Azt jó ötletnek tartom,hogy havonta x ft-ot én tegyek el neki.
2012. szept. 9. 10:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt a barátnővel van gond...
2012. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok..

Üljetek le és beszéljetek..és persze akkor kérj tőle minden hónapban x összeget,így lesz majd neki,mikor szüksége lesz rá.

2012. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!