Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatnám meg tapintat...

Hogyan mondhatnám meg tapintatosan nagybátyámnak, hogy szeretném a részem az örökségből?

Figyelt kérdés
Lassan 5. éve, hogy örököltem nagymamám háza után, amiben most nagybátyám lakik. Eddig nem volt szükségem a pénzre, de most igény tartanék a részemre. Nem rossz a viszonyunk, de nem tudom hogy állhatnék ennek neki. Az is jó lenne, ha havonta adna X összeget.

2012. szept. 10. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A házat örököltétek, ha jól értem.jó lenne tudni, hogy ki lett a tulajdonos, és van-e valakinek haszonélvezeti joga.Anélkül nehéz tanácsot adni.Az se tiszta, hogy jár-e neked valami egyáltalán.
2012. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Volt végrendelete a nagymamádnak?
2012. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az tiszta, hogy jár, mert írtam, hogy örököltem. Nincsen haszonélvező, 4-en örököltünk. Egyébként nem a jogi részre vagyok kíváncsi, mert 5 éve hogy ez már rég tisztázott. A részemet szeretném, vagy részletre, vagy eladni a házat. Csak nem tudom hogy vessem ezt fel, mert a többieknek nem kell a részük egyenlőre.
2012. szept. 10. 22:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a többieknek nem kell a részük egyeNlőre, akkor adj nekik 1-1 ezrest és tiéd a ház. Azután add el.


Ha viszont csak egyelőre nem tartanak igényt rá, akkor viszont odaállsz eléjük. Elmondod, hogy megszorultál és szükséged lenne a pénzre.

Két megoldás van, vagy ők fizetik ki a ház Xed részét neked, vagy eladjátok és osztoztok.


Ezen nincs miért megsértődnivaló.

2012. szept. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tulajdonodról van szó, akkor nincs pardon: nem kell tapintatoskodni. Pénzügyeken nincs is mit tapintatoskodni, akár rokonról van szó, akár nem.


Szükséged van a pénzre, és ennyi. Tudnia kell, mert tudnia kell azt is, hogy örökös vagy. Egyébként azonnal ki kellett volna venni a részedet, amikor örököltél, és betenni a bankba. Az a tiszta sor.

2012. szept. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És milyen papírokat kell intézni, ha valaki ki akarna fizetni? Ügyvéd stb...?
2012. szept. 11. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:
A nagybátyád csak úgy lakik, vagy a ház haszonélvezője?
2013. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!