Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen jogosan háborodtam fel...

Ezen jogosan háborodtam fel akkor? Lent

Figyelt kérdés

Szóval, egyszer, még múlt nyáron az osztálytársamnak (lány) a családja kedvelt, és meghívott magához. Nagyon vallásos családról van szó, keresztények, a lánynak szinte mindent tiltanak. Pl letöltöttem az internetről egy vicces videót, és megmutattam neki. Megkérdezte anyuját hogy átküldhetem-e, és egyből rávágta, hogy nem, ez világi, és ami nem keresztény nem lehet a telefonján.

Szegény lányt nagyon sajnáltam. Nagyon kedves, aranyos, szelíd lány volt, és jól el tudtunk beszélgetni. De a szülei hatására kezdett ő is ilyenné átváltozni.


A fő lényeg: elvittem a telefonom, hogy a szüleimmel tudjuk a kapcsolatot tartani, hisz egy másfél hétre mentem el. Majdnem lemerült már, vittem töltőt, megkérdeztem, hogy töltőre tehetem-e valahol. Az apa (szintén vallásos, mint az anyuka) azt felelte, természetesen.

Az igazság az, ami lehet, hogy tőlem sem volt túl szép, hogy este, amikor lefekvés volt, fülhallgatóval hallgattam egy kis zenét. Volt rajta világi is nagyobb mértékben, ahogy keresztény is de az kevés. A lánynak meg csakis az lehetett a telefonján. És náluk egész nap, akár reggel volt, akár este, a dicséretek mentek, ami engem nagyon bosszantott, és kezdtem unni, hogy erről beszélgetnek, ezt nyomatják.

Ezért este, hogy kicsit kiszellőztessem az agyam, bedugtam a fülhallgatót, és zenét hallgattam - világit. A lányt meg zavarta, hogy este hallgatom, és nem beszélgettünk inkább.

Beárult az apjának, és mikor töltőre dugtam a telefonom, csak úgy szó nélkül elvette, belépett a fájljaimba, és elkezdte nézegetni miket hallgatok!

Pedig nem is volt az apám!


Ezen nagyon felháborodtam, és megismertem a lány apjáról és anyjáról a következő történetet: amikor az édesanya terhes volt a 3. gyerekével, fiút várt. Kb a 6-7. hónapban lehetett, tehát már látszott a pocakja. És összevesztek az apjával. Annyira veszekedtek, hogy a gyerekeket (a lányt és az öccsét) beküldték a szobájukba. Bentről hallották a kiabálást, és a lány kinézett, hogy mi történik.

És a következő látvány tárult a szeme elé: az apja belerúgott a terhes (!!!) anyjának a hasába, teljes erővel. Úgy megrémült, és az anyja is nyilván elesett, hogy nem is akart látni többet, behúzódott a szobába. Az öccsének nem árulta el a dolgot.

Az asszony végül nem vetélt el, de majdnem megtörtént.


Ezután alaposan elgondolkodtam. Miért ő papolt nekem utána a zenékről, meg a kereszténységről? Miért róla/róluk kéne példát vennem? Egy ilyen retardált idiótáról, aki belerúg a várandós feleségébe? Azután teljesen megváltozott a gondolkodásom a család felől.

Csalódtam az apában. És nem tudtam többé őt tisztelni. Hisz a Biblia is írja, hogy aki belerúg egy terhes asszonyba, és annak baja esik, halljon meg. Tudom, ez Ószövetségi törvény, de amikor elolvastam, és visszaemlékeztem erre, mélyen megérintett. És félek, ha felnövök, nekem is ilyen férjem lesz (Isten ne adja!), és félnem kell majd tőle.


Jogosan háborodtam fel hát, vagy én látom rosszul? Elnézést ha regény lett, de nagyon furdalt ez már. Köszönöm a válaszokat, lehetnek hosszúak is, elolvasom :)



2012. szept. 15. 14:50
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
13/L vagyok, és 11 éves voltam amikor történt a zene-ügy, és megtudtam ezt a szörnyűséget.
2012. szept. 15. 14:52
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva.Hányingergerjesztő és képmutató egy család lehet,szerintem hanyagold őket.
2012. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Féltettem nagyon azt az anyát. Ha elvetélt volna, és kiderült volna mi történt, akkor biztos nem úszta volna meg az apa, mert a gyülekezetből valaki feljelenti.

Miért ő papol nekem ezután?!

2012. szept. 15. 14:54
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

Hát figyelj, a felháborodásod tök jogos volt. Nincs semmi bajom a kereszténységgel meg a keresztényekkel, de aki ennyire turbókeresztény, annál általában valami defekt mindig van. Most komolyan, akinek a gyereke csak és kizárólag Ave Mariát hallgathat, az nem százas.

A feleségrugdosás meg pláne nem normális dolog.


Amúgy meg te miért kerülnél ilyen helyzetbe? Azért a legtöbb férfin lehet látni, hogy idegbeteg-e vagy sem.

2012. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy a "bigott" keresztényekkel sok baj van, mert ők azok akik bort isznak és vizet prédikálnak. Ez van a családnál is. A sznobság és a bigottság mögé bújnak, mivel ezzel kompenzálják a saját leki szegénységüket. Őket is így nevelték, ők is így nevelnek...sajnos...


A párom családja (és a párom is) nagyon vallásosak, de aszerint is élnek, vagyis nem azért mennek templomba, hogy másnak megfeleljenek, pletykáljanak stb, hanem magukért...és nem azért imádkoznak mert előírás, hanem mert nekik úgy jó...Mondjuk a páromék azért nem sorolhatóak a bigott kategóriába...

De tudom, hogy sosem ütne meg, sosem csalna meg és sosem alázna meg és azt hiszem ez az igazi kereszténység, nem az, hogy hány rózsafüzért mondtál el, vagy hogy éppen ACDC-t hallgatsz vagy Mária rádiót....


Én meg a magam módján vagyok vallásos és nincs rám kényszerítve semmi...és ez a normális.


Szerintem ne barátkozz ezekkel az emberekkel, elmebetegek.

22-L

2012. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
29%

Talán megbánta, amit tett, és megijedt, és azóta "törleszt" és bűnteti magát, és próbál tsiztán élni, hogy vezekeljen.

Ennyi.

Vagy azt akarod, hogy maradjon olyan és verjen téged is?

Ez nem képmutatás.

Csak tapasztalat, és trauma következtében történt személyiségváltozás. Biztos sorozatokban is láttál már ilyet.

2012. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

4#

Tudom, hogy ez furcsa. De ha hozzámegyek valakihez, később is megőrülhet. És azt én nem bírnám ki. Ha pedig megrúgna terhesen biztos elválnék, és vinném magammal a gyerekeket is, de a hölgy nem így tett.

És akaratlanul is félek. Ráadásul a nő akibe belerúgott törékeny, a férfi nagydarab.

2012. szept. 15. 15:01
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
Ez a család nem valamelyik történelmi keresztény egyházhoz tartozik, hanem valamelyik szektához! Azok ilyen bigottak. Rajtuk nem tudsz változtatni,csak sajnálni lehet őket.
2012. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen nagy szentfazekak a legnagyobb képmutatók. Látod, beszél itt Istenről, bűnről. Persze terhes asszonyt hasba rúgni nem bűn... Büdös barom, addig rúgnám, míg keresztbe nem állna a szeme.

Ne menj hozzájuk többet! A barátnőddel sem tudsz mit kezdeni, sajnos.

2012. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

Gondoltam, hogy én leszek először és legjobban lepontozva.

Csak gratulálni tudok az előítéleteitekhez, mert ezek alapján tele vagytok vele, és megbocsájtani se tudtok, meg meghallgatni egy másik verziót.

Elhiszitek, amit az emberek mondanak valakiről, ahhelyett, hogy megismernétek.

Ez szánalmasabb, mint ahogy ez a család él :)

2012. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!