Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok egy ilyen...

Ti elfogadnátok egy ilyen ajánlatot?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, évek óta ismerjük egymást, egy ideig együtt is dolgoztunk. Most külföldre költözik a családjával és felajánlotta, hogy ingyen használhatjuk a lakását. Tudja, hogy rosszban vagyok anyósommal. A többi lehetőség:

- maraduk anyósnál még 1,5 évet, spórolunk és ha tényleg megkapom végre a határozatlan idejű szerződést, veszünk fel hitelt

- elköltözünk albérletbe, de így még sokáig nem lesz megtakarításunk, lakásunk


A párom szerint nem szabad elfogadni, majd megoldjuk. Ti mit gondoltok?


2012. szept. 15. 19:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a fenntartási költségeket ti állnátok, nem? Így végül is csak haszna nem lenne belőle a barátnődnek, de az annyit elért, hogy ne kelljen a közüzemi számláit fizetni, mert nyilván azért azokat ti rendezitek, no meg rendben tartjátok a lakását.

Gondold át alaposan, tudni kéne ehhez, tényleg mennyire jó barátnőről van szó. Ha úgy érzed, ennek nem lehet hátulütője, vágjatok bele!

2012. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez segítség nekik is, hisz biztonságba tudják a lakást. Talán egy jelképes összeget azért adhatnátok nekik ha az megnyugtat.
2012. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadnám. Neki is jó, mert így ti fizetitek a kötelező költségeket és ráadásul egészen biztos örömmel tölti el, ha segíthet nektek.

A mi lakásunkban is így lakik egy ismerősünk. Semmi gond nincs ezzel.

Csak annyit beszéljetek meg vele, hogy időben szóljon, ha költöznötök kell. És semmiképp ne vegyétek a szívetekre, ha majd ki kell költöznötök egyszer a lakásból.

2012. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Rezsit, közös költséget mi fizetnénk, erről írnánk szerződést. Meg arról is, ha valami kárt okozunk, azt kifizetjük.


Tudom, hogy ez nekik is jó hiszen nem kell azon agyalni hogy milyen állapotban lesz a ház, fizetni fogjuk-e a rezsit, de mégiscsak ők segítenek nekünk. Nem is kicsit. Budapest belváros, 2 szobás lakás. Még bérletre sem kell majd költenünk, mert munkahelyünk közel van.

2012. szept. 15. 19:46
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

van olyan város, ahol vadidegennek is odaadják így, csak fizesse a csekkeket, ne a tulajnak kelljen. Gondolom, ha kiköltöznek, a nagyobb berendezést ott hagyják, nem hiyzem, hogy elcipelnék a kanapét meg a hűtőt meg mindent. Na most, én nem szívesen adnám ki olyannak a teljesen berendezett, jó kis lakásomat, akit nem is iemerek, inkább ismerősnek. És hidd el, elég segítség nekik is az, hogy nem áll a lakás üresen, nem fogják kirámolni, míg ők nincsenek itthon. A mai világban bármi történhet, simán ott lakhatna akárki, aztán lelép fizetés nélkül, esetleg eladja a bberendezést, akármi lehet... ti meg mégiscsak ismerősök vagytok, nem tennétek ilyet.


Én elfogadnám, de írjatok papírt, hogy a férjed is megnyugodjon!

2012. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Meg télen is lesz fűtés így a csövek sem fagynak el.
2012. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
100%
El kell fogadni, neki is jól fog esni, ti pedig végre önmagatok lehettek. Mit kell ezen még gondolkozni?!
2012. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
ez nekik is úgyanúgy jó mint nektek. esetleg fizessetek egy jelképes "albérleti díjat" hogy ne érezzétek magatokat kellemetlenül ti sem. én mennék a helyetekben
2012. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A párodat nem értem, mi kifogása van ez ellen?


Szerintem értelmes ember elfogadná, föleg, ha ennyire kedvezö helyen is van.

2012. szept. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

nagy veszteni való nincs, ki lehet próbálni, max. visszaköltöztök Anyóshoz.


viszont, a nagy kérdés inkább az, hogy Párod miért nem akarja? Az ő véleménye fontosabb, mint bárkié itt a fórumon. :)

2012. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!