Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni azt,...

Hogyan lehet feldolgozni azt, ha meghazudtolnak és nem tudod megvédeni magad?

Figyelt kérdés

Eltűnt egy nagyobb összeg még 2 hónapja. Semmi közöm hozzá, mégis én vagyok tolvajnak kikiáltva a családban. Nem tudom bizonyítani, hogy nem én voltam.

Mostanra már meggyűlöltem az egész bagázst, amiatt ahogyan bánnak velem (bűnösként). Legszívesebben a világ végére mennék tőlük, de nem tehetem.

Hogyan lehet ezt a szörnyű idgességet, feszítő érzést és haragot leküzdeni?

Mit csinálnak az ártatlanul elítéltek vajon, hogy lelkileg ezt feldolgozzák?


2012. szept. 18. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Az embernek nem az ártatlanságát kell bizonyítania, hanem azt kell rábizonyítani, hogy bűnös. Amíg ez nem sikerült, addig ártatlan, és addig, főleg ha így is van, ezt újra és újra elmondanám nekik, és nem idegesíteném magam, ha egyszer nem én voltam az. Ja és megemlíteném, hogy amíg velem sz*rakodnak, addig a bűnös röhög a markába, úgyhogy kapják össze magukat.
2012. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha ez ilyen egyszerű lenne...

Lehet, hogy a jogrendszer így működik, de a családon belüli ítélkezés nem. El van könyvelve, hogy én voltam. És és sem tudok rájönni, hogy vajon ki lehetett.

Azt érzem, hogy ebbe belebetegszek. Pláne ha tudom, hogy örökre rajtam marad ez a bélyeg.

Brrr

2012. szept. 18. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Pont azért, mert el van könyvelve, hogy te voltál, ne hagyd magad! Ha tudod, hogy nem te voltál, kérd ki magadnak, mondd meg hogy bizonyítsák be! Én addig csak röhögnék rajtuk és lesz*rnám, mert ha búvalb*szott fejjel mászkálok fel-alá, akkor ők nyertek. Mégis miért kellene bűnösnek vagy rosszul érezned magad azért, mert ők lusták kideríteni az igazat?! Ne már!
2012. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért olyan biztosak benne, hogy te voltál? Ők tudják bizonyítani?
2012. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak, másrészt az élet számtalanszor bizonyította: hamarabb utolérni a hazug embert, mint a sánta kutyát!

Csak segítsd az "életnek", hogy ezt a hazug embert mielőbb érje utol. Figyelj, tedd próbára az egyes családtagodat: egyik-másik helyre rakj le egy-egy 100-ast, amikor tudod csak x, vagy csak y találhatja meg. Amelyik felveszi és vissza-adja azzal, hogy elszórtad, ő ártatlan, és őt már bevonhatod segítségül magad mellé, hogy ne egyedül kelljen bizonyítanod. Időbe telik, de sikerülni fog!

2012. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most a konkrétumtól függetlenül, az bosszant és amiatt érzek haragot, hogy egyáltalán nem ismernek, ha ezt feltételezik rólam (sőt biztosak benne). Még ha ki is derülne, hogy ki volt valójában a tettes, akkor sem lenne már soha többé jó a kapcsolatom velük. Talán már szeretni sem tudnám a saját szüleimet és testvéreimet sem többé....

Ezen hogyan lehet túllépni?

2012. szept. 18. 11:57
 7/12 anonim ***** válasza:

Milliós összegről van szó? Bocs semmi közöm hozzá, de mégis furdal a kiváncsiság.

Amúgy-ha nem te voltál nehogymár bűnösnek érezd magad! Szüleid-testvéreid pedig szégyellhetnék magukat, hogy bizonyíték nélkül bárkit is elítélnek. Magamból indulok ki, én tudom hogy borzalmas agresszív lennék, már csak amiatt is, hogy ártatlanul megvádolnak, és örök szálkaként ott lenne a szememben. Ne hagyd magad, ne járkálj lesunyt fejjel...elhiszem, hogy elbass*a a hangulatodat, de állj ki magadért. Ha meg rajtadhagyják a bélyeget-nem tudok mást mondani, mint hogy sza*ni bele, sza*ni rá, ha ezt látták a legkönnyebb megoldásnak a primitív családtagjaid hogy ártatlanul elítéljenek. Állj hozzájuk te is úgy, ahogy ők is állnak hozzád. Borzalmas nehéz lehet így.

Van egy kérdésem: miért nem anyád/ apád/ egyik testvéred lett kikiáltva tolvajnak?! Mivel indokolták, hogy te voltál(Kiváncsi vagyok az okos magyarázatukra)

2012. szept. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ajj,de durva!!és tudom milyen érzés.Hát engem az exem gyanusitott meg egyszer hogy elloptam(!!!))egy 20ezrest.Tisztára kiakadtam(amugy sem volt ő egy egyszerű ember)Elhordott mindennek.Voltak észérveim,hogy mi az hogy elloptam?? És tudja ő is nagyon jól,hogy 20 ezret nem költök el egy nap alatt stb.De megvédeni sem tudtam magam,mert nem hagyta.Egyáltalán nem hagyta!Már sírtam is.És elgondolkodtam,hogy mia franc van mégis.nem e ő számolta el,de tudom,hogy nem.Gondolkodtam,gondolkodtam és beugrott,hogy aznap dél körül volt nálunk a párom öccse aki akkor olyan 13-4 éves lehetett.Én kint főztema konyhában és egyszer csak jött a gyerek,hogy ő már most pedig megy, mert dolga van sürgősen.Mondta várja meg a kaját,de azt sem akarta.Ezt elmondtam az akkori páromnak,ahogy ez eszembe jutott és ő rámnézett és elviharzott.Rá fél órára 17500ftot dobott elém és azt mondta,hogy a gyerek megkapta a magáét, de az egész az én hibám,mert mért hagytam egyedül a szobában,hisz csinált ő már ilyet(igaz akkor "csak"aprót lopott el).Mondtam erre,hogy bocsánat nem feltételeztem a testvéredtől,hogy talán újra meglop,meg jól viselkedett mostanában.Tessék...:/ mégis én voltam a hibás, vagy ha hibás nem is, de ártatlan sem.Nem tisztelnek ezek senkit..mármint azok akikre a legjobban számítanánk. :(
2012. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én egyet mondanék: Nem én voltam. AKi nem hiszi, az tőlem már többé semmit ne akarjon. LEgyen az az anyám, apám vagy bárkim. Nálam ez elvi kérdés. És igenis megoldanám, hogy ne legyek mellettük. Milyen emberek ezek? Neked a világon semmit nem kell bizonyítanod!
2012. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az összeg: 110 ezer forint volt félretéve építőanyagra (a teraszt akartuk befalazni).


Hogy miért én? Azért mert vigyorogtam, amikor kiderült, hogy nincs meg a pénz.


Azóta hiába mondtam el sírva, hisztizve, kiabálva, hogy semmi közöm hozzá, már nem hiszik el.

2012. szept. 18. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!