Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom apja, elakar velünk...

Párom apja, elakar velünk jönni nyaralni. Nem kért meg, hanem parancsolja, de az utat az én apám fizeti. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Majd 70 éves nem bír már menni és mindenféle képpen elakar velünk jönni nyaralni. Én nem szeretném, mert tudom hogy csak a nyakunkon lógna, mert egyedül a lépcsőn sem tudna lemenni. Hogyan mondhatnám meg neki finoman, hogy ezt azért még sem kellene. Nem akarom megbántani se őt se a párom, de évközben rengetg gondom és dolgom van egyszer szeretnék pihenni, de így nem lehet. Mit tehetek?
2008. máj. 16. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet finoman , de mondd meg hogy evfordulós nászútra mentek, és azt ketten szeretnétek tölteni, vagy + gyerekekkel, mert a gyerekeknek van ott egy közeli tábor ahol vigyáznak rájuk stb. kis kegyes hazugság?
2008. máj. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti, hogy felajánlanék neki és a mamának egy hosszú hétvégét valami "wellness-gyógyvizes" részen. Pártízezer forintból megúszható, elment nyaralni, ráadásul olyan helyre, ami jó a fájós lábára, és mégsem a ti nyakatokon lóg. Olcsóbb is, mintha veletek menne (gondolom ti nem három napra mentek), és nem is a ti nyakatokon lesz, hanem egy olyan helyen, ahol tényleg hasznára van, hogy ott van :)
2008. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kell neki mondani udvariasan, de határozottan, hogy 1. szeretnétek kettesben lenni, 2. nincs pénzetek mégegy személy útját kifizetni. Meg fog bántódni, de majd megbékél. És ha szeretnéd magad jólérezni, és nem vele sakkozni vagy mittudomén, akkor bizony ezt meg kell tenni.
2008. máj. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy parancsolja???? Ő fizeti? Nem, a Te apád fizeti, akkor milyen jogon parancsolgat? Megérthetné hogy PIHENNI akartok, nem őt patyulgatni. Maradjon otthon, és szerezzetek valakit aki naponta elmegy hozzá, ránéz, ha kell segít. Neki is lesz segítsége és Ti is pihentek. Ezt határozottan kell közölni vele. Nem ő fizeti, nem szólhat bele a nyaralásotokba. Ne hagyjátok magatokat!!!
2008. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Biztos van oka annak, hogy veletek akar menni, nem? Szerintem az lenne egy jó kompromisszumos megoldás, hogy elmennétek vele együtt mondjuk 2 napra valahová, attól megnyugodna, utána jöhet a jól megérdemelt pihenésetek. Egy 70 éves idős ember nem tudhatod, meddig lesz még veletek, aztán meg később esetleg lelkifurdalásotok lesz, hogy miért nem engedtétek pár napig veletek lenni. Tudom, hogy nem könnyű a helyzet, nekem is van ilyen szitu, amikor el kell viselni az anyósomat, aki ráadásul egy boszorkány, de egy-két napot kibírok és a páromért ennyit meg kell tennem, mégiscsak az anyja.

Kitartást és jó nyaralást!

2008. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém!nem irigyellek.Itt midnenkinek igaza volt...ki tudja meddig elsz veletek,de azért kikapcsolódnotok is kel valamikor egy évben egyszer...Nincsen már felesége/élettársa és egyedül lenne?Vagy mi az ok,amiért ennyire menne?
2008. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Anyja p.csáját!Maradjon otthon a valagán!!
2008. máj. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad!

A pihenés csak a Tiétek, kettőtöké. Az öreg maradjon a fenekén, otthon. :-))

2008. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!