Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ezzel a helyzettel...

Mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval a gond, hogy faterom tiszta ideg állandóan, mert 200 km-re dolgozik és hét naponta jár haza és elég unalmas ezt hallgatni, mert nem én tehetek róla. Mindig azzal jön hogy ez nem élet hogy egy szálláson él(fizikai munka, de jól fizet) és hét naponta tud hazajárni. Állandóan ebből van a vita h nem tud itthon lenni.

Én itthon lakom meg anyám is, anya néha dolgozik, tesóm még tanul. Én dolgozom.

Szerintem ez amúgy tök ...megszokott dolog hogy vidékről a z emberek eljárnak messzire a pénz miatt, de nem merek szólni miatta, hogy én elviselném egy szálláson annyi pénzért, csak nagyváros legyen. Meg az a baja h heti egy napot tud hazajönni...én haza sem jönnék. Ne értsétek félre örülök hogy itthon van, de ha ez a baja, akkor miért nem marad?

Hét évet laktam kollégiumban, imádtam haza nem jöttem volna, csak kötelező volt.

Hiába mondanám neki h keressen valami hobbit, mindig az jön ki hogy fáradt hozzá vagy "ott? egy szobában?" Olvasni stb. Mintha itthon nem lenne fáradt a munkától - ha lenne.

Mit lehet ezzel csinálni? Majd rájön vagy mi?

Egy csomóan járnak el így dolgozni, ők mégsem balhéznak miatta :S


2012. szept. 22. 21:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Elöször próbáld ki, hogy milyen igy élni, utána majd rájössz, hogy mi a baja.
2012. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mondtam hogy hét évet éltem így, ugyanolyan körülmények közt - láttam a szállását képeken - és szerettem. Pont azért mert cask a bankkártyámhoz kellett kötődnöm ha meg "minden borul" van hová hazamennem. De ezt neki nem lehet említeni, mert kitörne a balhé miatta.


De tanácsot kértem, szóval elmondhatnád hogy milyen így élni és hogy mit lehet ezzel csinálni?

2012. szept. 22. 21:59
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak te még fiatal vagy, apukád meg már nyílván idősebb, megértem, hogy rossz neki vadidegen emberekkel egész héten együtt élni..ott mások előtt azért csak nem úgy jár kel az ember, mint otthon a családban.

Én is voltam koleszos, szóval tudom..

Persze azt is megértem, hogy téged is idegesít az állandó panaszkodása, próbáljatok meg talán más munka után nézni neki, hátha lenne valami, bár tudom nem egyszerű találni manapság bármit is.

2012. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az apukád megérdemelne egy másféle hozzálást tőled. Teljesen más egy fiatalnak koleszban élni, és egy negyven éves férfinak távol a családjától élni egy kis szobában, egy idegen pasassal. Kevés pénzért.
2012. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha te is idősebb leszel, és nem a "bárkihez csapódok, bárkivel haverkodok a nagyvárosban" korú leszel, akkor megérted, hogy ő már inkább otthon a családjával szeretbe lenni.

Gondolom, tiértetek is vállalja ezt a kétlaki életet.

Legyél megértő vele, és szeresd, ha hazajön

2012. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Azért könnyű ám ebbe belefásulni, majd meglátod ha ilyen helyzetbe kényszerülsz! Egy családapától nem lehet elvárni azt, hogy hetekig haza se jöjjön, csak a pénzt küldje, hogy nektek legyen mit enni, legyen miből új cipőt venni... Természetes, hogy a családjával akarna lenni és ez így a természetes! Senkinek sem kívánom ezt az életet, mert nem fehér embernek való, csak gondolj már bele egy kicsit.

Apu szintén 200 km-re lakik, jól keres és szereti a munkahelyét még is utálja, hogy nem hozzánk jön utána haza. Már lassan a 8. évet töltjük így, mi idő közben a tesómmal felnőttünk és nem látja mi történik velünk nap mint nap, ha valami van, akkor e-mailben kell megosztanom vele. Arról nem is beszélve, hogy a szüleim házassága mennyire megsínylette ezt a távolságot... Ergo mielőtt hülyeségeket dumálsz, menjél inkább te 200 km-re dolgozni és maradj is ott, ha neked ez ennyire tetszik! Egy apa pedig igenis menjen haza a családjához, amikor csak tud!

2012. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
apám 800 km dolgozik(7-7,5 óra kocsival egyseggel) jó ha 4-6 hetente hazajön 7 napra(jó!! esetben)...szerintem nincs oka/okod hisztizni..fizikai munkát csinál ő is..
2012. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ez nem megoldás...kivéve a "legyél vele türelmesebb"...az vagyok...mégis én vagyok a rossz mert "te legalább itthon lehetsz".

Mellesleg nem kevés pénzért van ott, ha egy családot el tud(ott, már én is besegítek) tartani belőle. Pont ez az hogy 13. havi meg prémium(kb félhavi fizetés) nyár közepén ilyenek és miért nem örül neki?

2012. szept. 22. 22:07
 9/20 anonim ***** válasza:

Mert minek örüljön? Hogy egy rakás büdös, mocskos, olykor alkesz ember várja "otthon" nap mint nap, nem pedig egy szerető feleség, meleg vacsora, meghittség és család...

Kérdem én, neked minek kismillió és egy forint, ha baromira nincs kire elköltened? Vannak fontosabb dolgok is az életben, mint a töménytelen mennyiségű pénz. Huszon x évig a családja mellett ébredt és hozzátok érkezett haza, most pedig merőben más az élete. Pénz ide vagy oda, elég gáz ha nem érted meg miért nem tetszik neki ez a helyzet, pedig kétlem, hogy korosztálybeli különbség lenne közöttünk.

2012. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítsd a Te koleszos távollétedet az édesapádéhoz, mert egész más szituáció. Te a szüleidtől voltál távol, ő viszont az általa választott feleségétől és a saját gyermekeitől. Egy kamasz mindig örül, ha kiszabadulhat a szülői házból, egy családapa viszont - jó esetben - azért házasodott meg, mert együtt akart élni a kiválasztott hölggyel és a születendő gyermekeivel.
2012. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!