Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 vagyok. Eltávolodtam a...

17 vagyok. Eltávolodtam a családomtól. Mintha nem is itt élnék. Semmit se osztanak meg velem. Sok a vita és mindig mindenben én vagyok a hibás. El akarok itthonról menni örökre, de még az érettségim sincs meg. Pénzem meg főleg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
barátod van valaki? esetleg elmehetnél hozzá 1,2napra. aztán csak észreveszik, hogy gondod van. vagy nagyszülőkhöz esetleg.
2009. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van barátom,de hozzá nem mehetnék,szülei nem örülnének neki,de jóban vagyok velük.És ismerem a családom,ha elmegyek nem hívnának vissza.Meg volt már hogy a barátom házára mondtam hogy hazamegyek,erre anyu kiakadt hogy nekem ez az otthonom.Szóval szerintem nem engednének el,de semmit sem tesznek hogy jobb legyen.Vagy ha egyszer elengednek,többé nem keresnek.
2009. aug. 2. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hali. Én is ismerem ezt az érzést, mi is sokat vitázunk otthon, de attól még szeretjük egymást, vagy valami olyasmi XD. Én 16 évesen gondolkoztam ilyeneken, meg hogy elszököm. ELÖSSZÖR IS! nem volt pénzem. MÁSODSZOR: hova mehetnék?(Az öngyilkosság meg mégis csak túlzás...) így megtanultam, hogy mindent ráhagyok a szüleimre, és mimnél kevesebb kapcsolatot ápolok a hülye ismerőseikkel.Azóta eltelt egy év, és végül is egész jól megvagyunk.Jövőre érettségizem és betöltöm a 18-at. A helyedben mindenképpen elhalasztanám, vagy elodáznám a költözés témát a nagykorúságig + az érettségiig. :D sok szerencsét...
2009. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hogy értetted hogy mindent ráhagysz a szüleidre?Nem törődsz velük?Én csak azt akarom hogy egyszer eltűnök 1 éjszakára minden szó nélkül,és akkor talán rájönnek.De akkor mégnagyobb veszekedés lenne és mégjobban eltávolodnánk nem?
2009. aug. 2. 12:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy akkor nagy vita lenne. Szerintem ne csinálj ilyet. Próbáld meg megkérdezni tőlük, hogy miért viselkednek így veled, mert ez így nem normális. Persze csak finoman beszélgetni.


Ha végképp nem sikerül közös nevezőre jutni-mert ilyen is van-akkor törödj bele és gondolj arra, hogy majd egy szép napon elköltözöl. Szerezd meg az érettségit, esetleg tanulj tovább(mellette is dolgozhatsz) és próbáld meg megteremteni az alapvető szükségleteket. Még a tanulással vagy elfoglalva, ne oszd meg a veled történteket, ne mesélj semmit magadról és talán akkor hátha észheztérnek.


De mondom, elősnek próbálj meg beszélni velük hátha az is elég lesz:)


17/L

2009. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Önuralomra intenélek, bírd ki még egy kis ideig.

Ha próbáltál már beszélgetni velük , és semmi hatása, akkor tiplizni kell, de csak később!!!

TÜRELEM! Ami tudom, nem könnyű, dehát a felnőttekkel igen nehéz néha!!! :-)

2009. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Majdnem minden fiatal átmegy ilyesmin. Nagy butaság lenne elmenni örökre. Menj el egy többnapos táborba. A távollét sokszor jót tesz.

Mi sem egyeztünk a tesómmal. Semmi sem tetszett amit Ő csinált s neki amit én csináltam. Akkor én is így éreztem magam ahogy te. Most el van menve más városba. Mikor találkozunk nem veszekedünk, még csak nem is kiabálunk egymással.

Szal nem jó az állandó együttlét. Ha nincs hova, akkor legalább a nagyszüleidhez menjél egy hétre.

2009. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!