Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is folyamatosan megy...

Nálatok is folyamatosan megy a politizálás, sopánkodás, felháborodás családon belül?

Figyelt kérdés

Apám mindig is nagy politizálós volt, a családi összejöveteleken rendre bele kellett bonyolódni ilyen témába. Viszont egy ideje azt vettem észre, hogy minden áldott nap (de konkrétan, túlzás nélkül mindennap) felhozza a témát, hogy mennyire elképesztően gáz ez az ország és a helyzet, a kormány, a bankok, a zsidók, az emberek..... Ez már önmagában is kiakasztó számomra, mert borzalmas mindig ugyanazt hallgatni, de a durva, hogy már anyám is elkezdi ezt apám nélkül, ő is ugyanazt fújja, mi több, múltkor nővérem jött át hozzánk és ő is elkezdte.

Engem ez nagyon kikészít... Tisztában vagyok én is a helyzettel, nem dugom homokba a fejemet, viszont azt is tudom, hogy attól, hogy folyamatosan beszélünk a dologról és sopánkodunk, nem lesz semmi változás.

Én alapból egy életvidám, mosolygós ember vagyok pozitív gondolatokkal, de érzem azt, hogy itthon teljesen elnyom ez a szándékosan gerjesztett negatív hangulat...


Érdekelne, hogy más családoknál is így van-e, és ha igen, hogyan kezelitek ezt a helyzetet? Mit tehetnék? Elköltözni nem tudok, de ezt tényleg nem bírom már... Ha megjön apám munkából, akkor elvonulok a szobámba, mert nem akarom állandóan hallgatni a nyavajgásukat híradónézés közben. De ez sem megoldás, mert azt akarom, hogy ők se beszéljenek ezekről napi rendszerességgel. Szeretnék pozitív légkört itthon...


2012. szept. 25. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi sem vagyunk megelégedve a helyzettel, de ettől függetlenül természetesen nem ez a téma állandóan!

Rengeteget beszélgetünk, szóba kerülnek ilyen témák is, de egyáltalán nem kizárólagosan, és hála Istennek nem napi rendszerességgel.

2012. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én magam is sokat foglalkoztam a dologgal. Sokat beszélgettünk róla otthon.

A görögökhöz mentünk nyaralni. Elképesztőmódon sz*rnak a dolgok közelébe. Nem olvasnak, nem néznek tévét. Élnek,mint halacska a vízben. Nem érdekli őket a dolog. Olyan szinten csodáltam őket, akkora megnyugvás ez az életvitel, hogy azóta én se foglalkozom vele. Sőt ha a társaságban ez lenne a téma is arrébb állok. Otthon pedig kifejezetten kértem, hogy ne húzzanak ezzel le.


Próbáld megkérni szüleidet, hogy előtted hanyagolják a témát.

2012. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Soha, még választási időszakban sem. Max, pár szóba, minden fiatalnak ajánlom gyüjtsön jegyre és utazzon jó messzire.
2012. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, kérd meg őket, bár nehéz lesz a leszokás, eleinte max pár percig bírják csak, majd megint odaterelik a témát, szinte öntudatlanul. :))) Ez az idő egyre tolódhat ki, az már eredmény, végül talán meg is szűnik. :) Nálunk is szokott ez lenni. És hiába mondod, hogy nézd, milyen jó idő van, csicseregnek a madarak, egészségesek vagyunk, van hol laknunk... nem, ők inkább mérgelődni meg bosszankodni akarnak, mert az olyan "jó". :D Persze foglalkozni lehet vele, de csak olyan szinten, hogy az még ne mérgezze meg az ember lelkét.
2012. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk otthon nem megy. Tök felesleges. Apósom az egyedüli, aki nyomja a hülyeségeit, de ő is gyorsan le van állítva.

Az a gond, hogy a 10 millió orvos mellett ez a 10 millió politológus országa, és rohadt idegesítő állandóan az alaptalan és buta megfejtéseket hallgatni.

2012. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Oh, nálunk is napi téma a politika!:D Már én is unom nagyon:D Ha anya vagy apa rázendít, mindig mondom nekik, hogy ettől nem lesz jobb a helyzet, meg hagyjuk már ezt a témát, mert csak lehúzza az ember kedvét. Szerintem te is beszélj velük, mondd el nekik, hogy pontosan tisztában vagy Magyarország ,,csodás" helyzetével, de ettől nem lesz jobb, csak elvonja a figyelmeteket a pozitív dolgokról. Ha én rászólok a szüleimre sokszor igazat adnak, és más témával folytatjuk tovább. Az is uncsi, hogy akárhányszor a nappaliba érek vagy a parlament vagy a különböző politikai adók mennek ahol az emberek osztják az észt. Egyik politikus se jobb a másiknál, mindegyik csak ígér. A mostani kormány is és az előző is. Tömik a saját meg egymás zsebét pénzzel, a ,,sima" dolgozó civilek meg a mindennapi megélhetésért küzdenek. Persze, hogy a magyarok nagy átlagban pesszimisták, külföldön meg röhögnek rajtunk. Pottyantsd le a politikát és próbálj meg hatni a szüleidre! Nekik se jó, ha 0-24-ben emiatt idegeskednek!

2012. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem
2012. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a politizálás is tabu téma,mert ha valaki elkezdi,akkor abból biztos,hogy veszekedés lesz.Még történelemről sem lehet beszélgetni,mert akkor itthon kitörik a harmadik világháború.
2012. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
elég tájékozott vagyok, meg is van sok mindenről a véleményem, de a folyamatos felháborodást nem szeretem. ha dühös vagy, nem azzal cseszel ki, akit szidsz, hanem magaddal, mert te készülsz ki idegleg, az idióta fószer a tévében meg nem is tudja, meg pont lesz.rja. a párommal nagyjából egy véleményen vagyunk. egy időben felvette azt a szokást, h miután hazajött a munkából, megnézte a 2-3 legnagyobb internetes hírportál belpol rovatát, részleteket olvasott fel és kimondottan felcsezste az agyát vele. megmondtam, h az ő dolga, mivel "kapcsolódik ki" munka után. felőlem nézze, de ne olvasson fel nekem részleteket és ne idegeskedjünk együtt, közösen, mert semmi értelme és én nem is vagyok erre kíváncsi. majd elolvasom, ha akarom és akkor, amikor akarom. már leszokott róla. nálatok is akkor javulna a helyzet, ha egyikük leállítaná a másikat. amíg ők ketten partnerek, addig te gyerekként nem tudod megváltoztatnia dolgok folyását, mert ők erősítik egymást ebben
2012. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
apám ha elkezdi öntünk még neki egy kupica pálinkát és még egyet amíg abba nem hagyja.
2012. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!