Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nem fogja fel hogy...

Anya nem fogja fel hogy felnövök! Kitaláltam, hogy felállítom a szabályokat kettőnk között, de mégis mit tegyek pontosan magam sem tudom!? Részletek lent!

Figyelt kérdés
18 lettem, leérettségiztem, az egyetemre is felvettek... itthonról járok egyetemre és részben miatta maradtam itthon mert erre is rábirt... de anya kb nem akar elengedni sehova. Ugyanakkor múlt nap beteg voltam, nem éreztem jól magam és totál kiborult mondván, hogy nem adott rá engedélyt hogy itthon maradjak és különben is lemaradok az anyaggal mert nem mentem KÉT napot... pedig tényleg nem voltam jól amiről nem magam tehetek és szerintem egyenlőre még én érzem ha nem vagyok jól és nem ő. Egyedüli gyereke vagyok, elhiszem hogy félt de ez sok már, miközben a korombeliek tök jól érzik magukat kezdenek kiszabadulni. Szerintetek jó ötlet ha a kezébe adok egy 'anya-lánya szabálysorozatot' és megkérem szépen hogy kezdjen változtatni a felfogásán, ne csináljon úgy mintha 14 lennék?

2012. szept. 26. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Vajmi kevés az esély rá, hogy egy hirtelen jött szabályozás miatt megváltozik. Az, hogy másképpen viselkedjen veled, az hosszú folyamat eredménye, amit nem most kellett volna elkezdeni. De, most már nem tudsz változtatni a múlton. Amiket elgondoltál írd fel magadnak, és szépen, fokozatosan neveld át az anyukád. Hidd, el, menni fog, hiszen nem csak te vagy képes változni, hanem ő is! :)
2012. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%

Szóval te akarod írni a szabályokat? Te fel vagy háborodva anyud szabályai ellen, erre a sajátodat akarod rákényszeríteni arra az emberre, aki felnevelt. Attól, hogy 18 éves lettél nem hiszem, hogy neked kellene az otthoni szabályokat írni. Bár ha ilyen dolgokon gondolkodsz, akkor szerintem csak életkorilag lettél felnőtt. Gondolom ő tart el. Ő finanszíroz mindent.


Szerintem gondold át még egyszer a dolgokat.

2012. szept. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

És hova nem enged el? Bulizni, szórakozni, moziba? Ilyenek?

Az gáz.

Szerintem próbáld meg vele szépen lassan, türelmesen megértetni hogy már nem vagy kislány, és szeretnél kicsit kikapcsolódni a barátaiddal. Sokat tanulsz, jók a jegyeid, ennyi jár...

Egy anyának/apának nagyon nehéz megérteni és elfogadni hogy a kis gyermeke felnő(tt). Élete virága, a kincse, mindene TE vagy és félt. Ez normális. Bizonyos határok között persze.

Ha már annyira túlzásba viszi a féltést, hogy nem mehetsz sehova, akkor lépni kell! Szerintem ne írd le a szabályokat, hanem őszintén mond el neki, szemtől szembe. Hatásosabb szerintem mint egy papírt elé rakni...azt végigfutja a szemével, "Jaja, persze..", aztán megy a kukába. Hatásosabb ha elé állsz és kedvesen, de határozottan el mondod mit gondolsz. De ne legyél támadó és számon kérő, mert ő csak jó szándékból teszi mindezt, ő az édesanyád, aki megszült, felnevelt, vigyázott rád.

2012. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a helyzeteden csak a kommunikáció segíthet ha ez sem működik, akkor a költözés.

Anyud nyilván úgy szeretné, hogy neked jó legyen, de ez már nem általános, hogy beossza az idődet...


Szabályok... neked nem ebből lett eleged? Max a kamaszoknak tudom elképzelni pl. 22 re itthon legyél, de egy szülőnél!? Szerintem gondold át! 28L

2012. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem jó ötlet. Olaj a tűzre, és nem is túl szimpatikus húzás. Szerintem ha fontos az önállósodás, és miért ne lenne, ez a kor erről szól, akkor költözz el otthonról! Amíg otthon élsz anyukád 'írja a szabályokat', noha részéről is több kompromisszumkészség lenne szükséges, de ez nincs meg, feltehetőleg ez már így is marad. Állj a saját lábadra! A támogatását, érzelmit, és anyagit ettől nem fogod elveszíteni, csak kiegyensúlyozottabb lesz a kapcsolatotok, mert ez az élet rendje.
2012. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha a szabályok írása nem azt jelenti, hogy megkíséreled a saját elképzeléseidet anyukádra erőltetni, hanem hogy megegyeztek valamiben, ami mindkettőtök számára elfogadható, és ezt írásba is foglaljátok, akkor szerintem semmi gond sincs vele. A 8 éves öcsémmel is írásba foglaltuk a számítógépezésről szóló szabályokat, amit alá is írt mindenki - így nincs vita, hogy miben egyeztünk meg.


Simán el tudom képzelni, hogy anyukád, mikor épp nem stresszel a következő buli miatt, képes értelmesen gondolkodni és elfogadhatónak találja pl., hogy amíg az eredményeid 80% fölött maradnak (jegy nem jó, az csak év végén lesz), addig heti egyszer elmehess bulizni és legkésőbb 2-re érj haza. Egy ilyen megállapodás szerintem a te oldaladról is fair, hiszen anyukád támogatása olyan, mint egy ösztöndíj, és annak is szoktak lenni feltételei. Ezt akkor szépen leírjátok, és legközelebb, mikor anyukád kifejezi nemtetszését, hogy bulizni akarsz, csak meglobogtatod a papírt.


Az meg, hogy szerinte betegen is kéne menni, egy nagy hülyeség. Aki beteg, az maradjon otthon és ne szórja tovább a betegséget. Így gyorsabban meg is gyógyulsz. Persze feltétlenül kérd el valakitől a jegyzetét, és tanulmányozd át a következő előadás előtt (mert egyébként 1 előadás kihagyása után még 2-3, mire felveszed a fonalat és újra érted, hogy miről van szó).

2012. szept. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Egy felnőtt ember gondolkodását, érzés világát ami évtizedekből épül fel, te már nem igazán fogsz változtatni...

Vagy megszoksz, vagy megszöksz.

Attól, hogy elköltözöl egyébként semmit nem oldanál meg.

Ha majd nem fogsz kijönni valakivel aki fontos, vagy épp nem tetszik a stílusa, gyorsan munkahelyet váltasz, meg elmenekülsz?

Persze ha van hova menjél. De nem ártana megtanulni konfliktust kezelni, mielőtt felnőttebbnek képzeled magadat.

2012. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Egy 18 év körüli embernél a szülőkről történő leválását, vagy arra irányuló igényét nem nevezném 'menekülésnek'. Ez természetes folyamat. Inkább fordítva van. Későbbi, munkahelyi, párkapcsolati, egyéb problémái miatt is mindig mást okol majd, ahogy jelen esetben anyukáját? Ahelyett, hogy cselekedne?
2012. szept. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

ezt már korábban kellett volna elkezdened. egészen eddig nem zavart?

érdekes amúgy, mert 14 évesen én is mondtam, hogy innentől demokrácia van a családban, (anyukám egyedül nevelt), és mindent megbeszélünk, közösen döntünk. volt, amibe nem szólhattam bele, de véleményem lehetett.

érettségi utánra ott tartottam, hogy már nem kellett engedélyt kérni a bulizáshoz, anyum csak arra kért, h vigyázzak magamra, és ne igyak sokat.

2012. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én sem tartom jó ötletnek!

Képzeld el, eddig anyud sem cetlire írogatta fel neked, hogy mit szabad és mit nem, mégis működött az életetek.

Attól, hogy a naptár szerint nagykorú lettél, nem biztos, hogy valóban felnőtt is vagy!

Ha azt akararod, hogy anyud ne gyerekként, hanem felnőttként kezeljen, akkor gondolkozz, cselekedj, viselkedj is felnőttként! És szinte észrevétlenül, nem pedig egyik napról a másikra fogsz bekerülni a felnőttek világába.

2012. szept. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!