Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek 90-100 éves embereket...

Ismertek 90-100 éves embereket? Minek köszönhetik, hogy ilyen sokáig éltek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 15:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
Hogy nem haltak meg.
2012. szept. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Első xDDDDD
2012. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Na nem mondod :)
2012. szept. 27. 15:19
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A rokonaim közt többen is akadnak, gondolom a genetika segít... Emellett egészséges parasztbácsik- és nénik, egész életükben jó levegőn dolgoztak, viszont nem voltak soha annyira szegények, nem éheztek, volt fűtés, tehát jól éltek/élnek. Egyik távolabbi nagybácsim 99 évesen halt meg.
2012. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Párom nagymamája 92 éves, én nem ismerem őt, mert nagyon távol lakik. Páromtól próbáltam megtudakolni a "titkot". Hát sok okosat nem mondott. Gyárban dolgozott, nem is valami jó körülmények közt, ami ugye ellentmond annak, hogy mennyire tönkreteszi az emberek szervezetét egy ilyen munkahely. Ő kivétel ezek szerint.

Míg volt ereje, tartott tyúkokat, átlagosan táplálkozik. Nem dohányzott sosem, legalábbis párom nem tud róla.


Az én mamám egykorú lenne párom mamájával (1920-ban születtek mindketten), ha élne, de ő sajnos 88 évesen meghalt. Pedig addig egészséges volt, csak nem túl jól látott, de ezt leszámítva komoly gondja nem volt. Nem evett sokat, ügyelt rá, hogy ne legyen cukorbeteg, édesítőszert is tett a teájába (amit sokat ivott) a cukor mellé. Könnyű ételeket evett, nem fűszerezett és sózott túl semmit, mégis ízesek és finomak voltak az ételei.

Falun élt világ életében, haláláig gondozott tyúkokat, pár éve, mikor a papa is is élt, disznóik is voltak. Sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztott, nem dohányzott, nem ivott alkoholt (ez a papámra is igaz volt, ő 83 évesen hunyt el).

2012. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Ja és mamám végül időskori leépülésben halt meg, mint a papám. Szóval egyik napról a másikra ágynak esett, legyengült és 1-2 héten belül meghalt.
2012. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt genetika... nagyapám 91 éves, tulajdonképpen makkegészséges, van pár kisebb betegsége, de olyanok, ami 40-50 éveseknél is előfordul. Az anyja is 90 évesen halt meg (az apját nem ismerte). Soha nem élt egészséges életet, fiatalon sokat dohányzott, az alkoholt sem veti meg, nem mozog szinte semmit... egyszerűen ilyen géneket örökölt. Mázlista.
2012. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
# 7 vagyok, és az előzőről még az is eszembe jutott, hogy nagypapám még csak egészségesen sem táplálkozott, leginkább szénné égetett, zsíros szalonnán élt nagyon sokáig.
2012. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Dédimamám 95 éves.

Tavalyik szinte semmi baja nem volt.

Neki a "titka" hogy nem volt ideje megbetegedni, "nem tehette meg".

Kifejtve: fiatalon ugye fiatal.Mire idősebb lett,a lánya megbetegedett,őt kellett gondoznia.Tavaly meghalt a lánya.dédim 2 hónap alatt öregedett 30 évet kb.Karácsonyig talán kihúzza.

2012. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nekem egy 95 éves makkegészséges ismerősöm úgy halt meg szegény, hogy leesett a lépcsőn :(
2012. szept. 27. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!