Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Sose fogom...

Mit csináljak? Sose fogom megbocsátani magamnak.

Figyelt kérdés

Olyan gyerek voltam akit állandóan fegyelmezni kellett úgyhogy mindig játszottam anyám idegeivel. Nagyon sokszor csalódott bennem és sokszor megbántottam és csak most jöttem rá, hogy mennyire fontos. Mindig ott volt ha valami bajom volt én meg folyton csak ellöktem magamtól és soha nem gondoltam arra hogy ez neki rosszul esik. Most meg nagyon beteg lett, kórházban van és nem is biztos hogy élve kijön onnan. Éjjel nappal mellette vagyok és jó vagyok hozzá de legszívesebben kinyírnám magam. Sokszor bocsánatot kértem tőle és sokat beszélgettem vele de ezt már rég nem lehet jóvá tenni, úgy érzem hogy én tehetek az egészről és miattam tart itt. Mit csináljak hogy érezze hogy mindent megbántam? Hogyan segíthetnék neki? Szeretnék neki mindent megköszönni.

19/F


2012. szept. 28. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Ápold meg legyél vele, ilyenkor már semmit nem számít hogy megakarod bánni, ha meggyógyul örüljetek, és térj észhez

Ha meghalna, csak úgy tudnád enyhíteni a fájdalmad ha utána mennél..

Sajnos én is ilyen vagyok, de mindig időbe leállítom magam

20/F

2012. szept. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt egész biztos nem a te hibád, hogy beteg lett. Másrészt már régen megbocsájtott, szerintem eleve tudta, hogy a borzasztó vislekedés csak a kamaszkor része volt.

Az meg, hogy most ott vagy mellette, mindent jóvátesz.


négy gyerekes anya

2012. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Antimod ***** válasza:
100%
Ne rágódj a múlton, legyél vele annyit, amennyit csak tudsz mostantól. A lényeg, hogy ezt most látod, és nem a halála után. Véletlenek nem történnek, így te sem véletlenül voltál olyan, amilyen, és nem miattad betegedett meg.
2012. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg azzal vacakolsz, hogy mit hogyan kellett volna, lemaradsz arról ami most van, és lemaradsz arról a talán kevés időről amíg még anyukáddal lehetnél. Hagyd békén azt ami volt, azzal foglalkozz ami van!
2012. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd fel neki amit itt írtál. Ha megbízik még benned, azok után amiket csináltál, akkor örülni fog, és mivel szeret téged ezért meg fog bocsájtani. Minden jót kívánok neked és anyukádnak, jobbulást neki!
2012. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépésen már túl is vagy, beláttad, hogy anyukáddal rosszul bántál!


Most legyél vele minél többet, SZERESD! Érezze, hogy szereted! Mondogasd is neki minél többet!


Gondolj arra, hogy ő hányszor cserélte a sz.ros pelenkádat örömmel, mert szeretett.


Vissza nem tudod csinálni a dolgokat, de ha boldoggá teszed a hátralévő életét, azzal segítesz a legtöbbet! Neki is, és saját magadnak is!

2012. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet, pont azért hozta így a sors, hogy rájöjj erre: s most, hogy sikerült, minden jóra fog fordulni!

Nagyon meghatott a történeted és szívből remélem, hogy anyukád meggyógyul!

2012. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az anyáknak az a feladatuk, hogy vigyázzanak a gyerekeikre, és támogassák mindenben. A legtöbb anyánál az se számít, hogy ha nem igazán hálálja meg a gyerek. Tudja, hogy szeretted. Tudja, hogy szereted. Ne légy szomorú, most az a legfontosabb, hogy mellette legyél, ebből merít erőt! Egyszerűen odamész, és azt mondod: "Ne haragudj rám, anya. Szeretlek" nem kell többet, ez pont elég, hogy gyorsabban gyógyulhasson.


Gyógyulást kívánok neki, imádkozni fogok érte.

2012. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mai párbeszéd anyukámmal:


Én: Szeretlek! Mondtam már neked ezt 800-szor?

Anya:Igen, de sosem elég ^^

Én: (eszembe jutott a kérdező kérdése) De ha ESETLEG mégse szeretnélek, te attól még szeretnél?

Anya: Hát persze! Ez a dolgom!


14/L

2012. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

1. Elég valószínűtlen, hogy te veleszületett pszichopata volnál - pl. nem lenne most bűntudatod az édesanyád miatt. Ha pedig nem vagy az, akkor az édesanyád hibája volt az, hogy téged fegyelmezni kellett. Azt jelenti, hogy nem figyelt rád eléggé, nem úgy szeretett, ahogyan téged kellett volna, és te az állandó "fegyelmezetlenségeddel" harcoltál magadnak figyelmet.

Tehát ne legyen bűntudatod. Ez nem a te hibád.


2. Ha te bármit is megbántál, az elég, főként azért, amit fentebb írtam.


3. Édesanyád betegsége és esetleges halála nem egyenes következménye annak, hogy te milyen gyerek voltál. Értsd: nem a te hibád, ha meghal. Azért hal meg, mert eljött az ideje.


4. Szeresd, amíg él, legyél mellette, amíg kívánja. Reménykedj, hogy felgyógyul és bátorítsd őt is. ha mégsem: temetsd el tisztességgel, és gyászold meg. Ez a legtöbb, amit tehetsz érte.


Sok mindnet jóvá lehet tenni, te nagyon sokszor kértél tőle bocsánatot - teljesen fölöslegesen, mert az ő hibája volt, mint mondottam is -, mégsem vagy képes ÖNMAGADNAK megbocsátani. Ideje lenne!


Hol van az édesapád?


Az öngyilkosság nem megoldás, te is tudod. Csak a gyávák futamodnak meg az élettől.


Kérj segítséget, ha nem bírod egyedül a terheket!

2012. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!