Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasság-ellenzők miért...

A házasság-ellenzők miért gondolják, hogy a házaspárokat a papír tartja össze?

Figyelt kérdés
Szinte már szállóige azoktól, akik házasság nélkül együtt élnek, esetleg gyereket is nevelnek, hogy azért nem házasodnak össze, hogy "ne a papír tartson minket össze".
2012. szept. 30. 15:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem házasodni divat, egyfajta lázadás, mint a tiniknél, majd elmúlik.
2012. szept. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vagyok házasság-párti, de nem gondolom, hogy a házaspárokat csak a papír tartja össze. Nekem igazából nincs bajom a házassággal, csak tudom, hogy én nem vagyok rá alkalmas.
2012. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán nem ezt gondoljuk.

Én személy szerint egyszerűen nem látom a lényegét az egésznek. Az, hogy hogy élik meg a mindennapjaikat, hogy mennyit tesznek egymásért, hogy mennyire boldogok együtt, fontos. Papír vagy nem papír, az már részletkérdés.

2012. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
94%
Ez nekem is furcsa. Mit ha a szakítás azért következne be mert összeházasodtak. Nem házasodtak volna össze akkor is szétmentek volna.
2012. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
25%

A házasság nélkül együttélők (általában) kitalálnak maguknak egy elméletet, ami mögé el lehet búlni és ezt hangoztatják még maguknak is...


Valójában minden nő szeretne összeházasodni a párjával, csak X év együttélés után a pasinak már semmi kedve házasodni, rájön hogy így is remekül éldegélnek (elmehet a haverokkal szórakozni mint egyedülálló, otthon meg takarít, főz, mos, vasal, stoppol, gyereket nevel a párja)... Majd hülye lesz elvenni feleségül!


Aki házasságban él, ott sem a papír tartja össze a házaságot, mert aki el akar válni, az el tud!

Csak ott nem olyan egyszerű kirúgni a régi nőt és újat költöztetni a helyére, mert a feleségnek és a házastársnak már vannak JOGAI (ellentétben az élettárssal).


Nézz csak utána : valójában a pasik azok, akik ellenzik a házasságot! (Ha ilyet nő mond, az olyan, aki jól tudja, hogy ha erősködik, akkor kirúgja a pasija.)

2012. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
82%
Te sem állsz értelmileg előkelő helyen, hogy ha ezt nem érted. Szerintem nagyon kevesen gondolják ezt. A többség ezt arra érti, hogy amikor már menthetetlen a kapcsolat, akkor egy házasságban akár halálig tespedhet egy pár, pedig ha különválnának, mindkettejüknek lenne esélye még a boldogságra.
2012. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem tudom, én mint masszív házasság-ellenes soha nem gondoltam azt, hogy a házasságokat a papír tartja össze, azt gondolom, hogy általában ugyanaz tartja össze, mint az összes többi párkapcsolatot. Szerelem, szeretet, megbecsülés, megszokás, rosszabb esetben valami érdek, ilyesmi...

És házasodni meg azért nem házasodom, mert nem ismerek el magam fölött se isteni, se állami rendet, nincs szükségem sem egyház, sem állam rábólintására a kapcsolatomhoz.

2012. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%

"Valójában minden nő szeretne összeházasodni a párjával"


Ha csak nem kérdeztél meg MINDEN NŐT a világon, ez egy rendkívül buta kijelentés.

2012. szept. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
92%

5-ös!


Ha valaki elkezd a kapcsolaton belül a jogaira re..kázni, akkor az már rég rossz! Azt se nagyon értem, hogy a munkamegosztás miért lenne más, ha egy darab papírt aláírtak. Amellett a jogokkal ugyanúgy vissza is lehet élni.

A fontos az, hogy boldogok legyenek együtt, és hogy odafigyeljenek egymásra. Papír vagy nem papír, nem számít.

2012. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért haragszom, ha valaki papíron nincs együtt a párjával, teszem azt külön lakcímen vannak és akkor anyuka kijelenti, hogy ő egyedülálló anya és kapja sorban a juttatásokat az államtól.
2012. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!