Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák ti mikor...

Egyedülálló anyukák ti mikor mutatjátok be a gyereketeket a pasitoknak?

Figyelt kérdés
Az én fiam 5 éves szóval már nagyobbacska aztán én annyira nem merem össze hozni a találkákat. Mert mi van ha csak 1-2 hónapig tart a kapcsolat? És különben is nem apa kell a gyerekemnek ( mert sokan ezt hiszik..) mert az van neki, hanem nekem egy szerető társ aki idővel majd elfogadja a gyerekemet is..

2012. okt. 3. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként akkor mutatnám be a partnerem ha komoly és hosszútávra lehet vele tervezni,több hónap vagy akár évnek is el kell telnie ehhez.A gyerek ne lássa kárát annak ha nem jön össze.(basszus offoltam,nem vagyok anyuka ,ezer bocs de azért remélem hasznos)
2012. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen ám van benne ráció, de ha már mondjuk 1éve vagyok kapcsolatban a pasi akarva akaratlanul meg szokja h mindig úgy töltjük az időt hogy nincs ott a gyerek..Utána nehezebb már nem??

2012. okt. 3. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pár hónap alatt azért kiderül, mit akartok egymástól. Aztán én már bemutatnám, persze nem úgy, hogy anya pasija, hanem jóbarátként, aki - ha úgy alakul - egyre több időt tölt veletek hármasban. A lényeg, hogy a gyerek ne úgy érezze, hogy rögtön egy családtagot kap - és veszít el esetleg a szakításotok esetén.
2012. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most pont ebben a cipőben járok, 6 éves kislányom van és 3 hónapos (komolynak tűnő) kapcsolatom. Most jutottunk el oda, hogy a gyermekem megismerje a barátom, de egyelőre "semleges" körülmények között, tehát mint egy kedves ismerőst. Nem tervezzük, hogy a gyerek előtt párként viselkedünk - bár ez kicsit nehéz lesz, de megoldjuk valahogy. :)
2012. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizonyos körülmények miatt én hamar be lettem mutatva párom kislányának. Eleinte mi sem úgy viselkedtünk, mintha párok lennénk, úh tartottuk a távolságot a gyerek előtt. De aztán viszonylag hamar összeköltöztünk, onnantól kezdve már más volt a helyzet.
2012. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó ötlet először csak mint ismerőst bemutatni. A gyereknek sokk lehet, hogy anya hirtelen egy idegen bácsi kezét fogja, neki ad puszit stb... Meg fontos a fokozatosság elve. Először csak 5 perc, futólag bemutatkozni, és akkor szépen lassan növelni az együtt töltött időt. Picit kettesben is lehet őket hagyni, hogy ismerkedjenek, például játszótéren vagytok, a gyerek hintázni akar, a párod hintázik vele, addig te elszaladsz a boltba innivalóért. Ez 5 perc, aztán ezt az időt is lehet kicsit növelni (persze az új párt nem bébiszitternek használni.) Lényeg, h semmit nem kell erőltetni, a gyereknek az legyen róla a benyomása, hogy egy jó barát, és ne az, hogy ő az akit anya jobban szeret nálam.
2012. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!