Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úristen, mit csináljak? A...

Úristen, mit csináljak? A barátnőm öngyilkos akar lenni!

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm mindig is egy nagyszájú,vihogós,vidám lány volt,jók voltak a jegyei,stb. De ez kb. 3 hete igencsak megváltozott. Magába fordult,agresszív lett,alig kommunikál velem,meg a többi barátnőjével,rosszak lettek a jegyei,ilyenek. Egyedül a pasijával hajlandó kommunikálni,még a szüleivel sem.(amúgy 18 lesz) Mostanában meg azzal fenyegetőzik,hogy elege van mindenből,és mindenkiből,neki nincs keresnivalója ezen a világon,és mindenkinek jobb lesz,ha meghal. Nem tudom,mi történhetett vele,mert mindent meg szoktunk beszélni egymással. Már nem egyszer kérdeztem finoman,hogy mi a baj,de akkor is csak rámförmedt,hogy "szálljak már le róla,ne játsszam a nagy barátnőt,mert tudja,hogy utálom!!" Pedig én aztán csak tényleg segíteni akartam. A minap addig fajult a kiborulása,hogy majdnem nekem esett,szerencsére ott volt a barátom,aki úgymond "lekezelte". Fogalmam sincs mit csináljak,mert hiába mondja,hogy nem kell segítség,tudom,hogy valami gáz van!!!! Mit tegyek?? Segítsetek,léccives!!! :((((

18/L


2012. okt. 4. 18:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én először a szüleivel beszélnék, hogy mi változott meg, szerintem el akarták tiltani a pasitól vagy valami hasonló és ezért összeveszett velük, a jegyeit meg azért sz@rja le, mert azt hiszi, hogy ezzel a szüleinek borsot tör az orra alá, közben csak magával cseszik ki. De, hogy ezt te hogy tudnád megoldani... Szerintem sehogy, ez valami családi ügy lesz. Remélem, nem lesz öngyilkos, aki vagdalkozik vele, az csak figyelemre és elfogadásra vágyik, no meg persze sajnálatra és szeretetre. Aki tényleg öngyilkos akar lenni (ill. az is lesz), az csak nagyon ritkán mondja el másnak.
2012. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
3%
Semmit ne tegyél...nem vagy az anyja és ha így viselkedik vele akkor semmi értelme az egésznek úgy sem tudsz rá hatni...
2012. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
4%
Na ne... ha komoly lenne a kérdés, nem írnál bele ilyen "léccives" jellegű szóvicceket...
2012. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

utolsó : bocs,de most pont lesz@rom a nyelvtant.... -.-

Amúgy már beszéltem a szüleivel,ők mondták,h segítsek neki,mert ők már mindenhogy próbáltak,de szerintük csak a barátjában bízik,meg bennem,egy kicsit. :(

2012. okt. 4. 18:36
 5/16 A kérdező kommentje:
első : én nagyon úgy érzem,hogy komolyan gondolja,már kétszer kísérelte :((((
2012. okt. 4. 18:37
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj, szerintem öngyilkos biztosan nem lesz, mert aki az akar lenni, nem így viselkedik (tapasztalat:( )

szüleivel beszélhetnél tényleg, meg vele is, de ne úgy, hogy ott a pasid. úgy nyilván nem tudja kiönteni a szívét.

bioztosítsd a barátságodról és véletlenül se sértődj meg bármin is. ne fordulj sarkon, tarts ki mellette, fogd a kezét, és mondj el ewgy dolgot akár ötvenszer is, akkor is, ha nem akarja hallani. és azt se engedd, hogy ő elhúzzon. az első fél óra tuti nehéz huzavona lesz, de ha tényleg barátnők vagytok, nagyon fog örülni annak, hogy mégis szereted, a hülyeségei ellenére is és kitartasz mellette. sok erőt és még több szeretetet és türelmet!!

19L

2012. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
És a barátja milyen? Nem lehet ,hogy ő viszi rosszba? Próbálj meg a barátjával beszélni ,hogy beszéljen a lánnyal.
2012. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm,az -értelmes- válaszokat. igyekszem kiállni mellette,és fogni a kezét,csak nehéz,ha az elsőszámú ellenségének tekint :(
2012. okt. 4. 18:51
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki megpróbált öngyilkos lenni, vagy azt mondja, hogy próbált az lenni, az csak egy figyelemfelhívás, hogy "helló, itt vagyok, foglalkozzatok velem, szenvedek", stb. Sok olyan fiatal van, aki így próbálja érzelmileg zsarolni a környezetét. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem járhat sikerrel, de aki ténylegesen öngyilkos akar lenni, az biztosra megy, és legfeljebb célozgat rá, hogy jobb lenne a világnak nélküle, s nem mondja ki nyíltan, pl. egy vita hevében. Valami miatt dacol a világgal, lehet, hogy össze akar költözni a barátjával, csak a szülei nem engedik, vagy valami hasonló, és így próbál érvényt szerezni az akaratának. Ez egy igazi durva tinihiszti, szerintem azon kívül, hogy keresed a társaságát és próbálsz vele beszélni, nem sokat tehetsz, mert nem veled van baja.
2012. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hogy a barátja tehet róla,meg sem fordult a fejemben. Nagyon jól ismerem a fiút,és szinte 100%-ig biztos vagyok benne,hogy jót akar neki.

mondom,kísérelt már meg öngyi.-t 2x is :/

2012. okt. 4. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!