Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van már egy kicsit...

Elegem van már egy kicsit anyámból. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy szeret vagy csak eltart vagy mi van. Végülis megkapok mindent amire szükségem van de nem mindig érzem, hogy szeretnek is. Az én családom olyan, hogy sose mondjuk egymásnak (sajnos), hogy szeretlek vagy valami ilyesmi, mi csak vagyunk. Kiskoromban jobb volt a kapcsolatunk de egy barátnőm mesélte még akkor (8-9 évesek lehettünk), hogy az anyukája beszélgetett az enyémmel és olyat mondott anyám, hogy mennyi szép kislányt szokott látni meg ilyenek. Ez nekem tök rosszul esett. Kiskoromban fiús voltam (nagyjából még most is) és régen egyáltalán nem vettem fel lányos ruhákat, gondolom ez hiányzott neki. Hát sajnálom, hogy nem vagyok szép, csinos és okos mint a nővérem de hát ez van, ők akartak. Tudom, hogy ennek örülnének mind a ketten mert amikor más lányokról van szó akkor mindig tök szépen beszélnek róla én meg soha nem kaptam olyan kedves szavakat de igazából már nem is érdekel. A legjobban az zavar, hogy anyám néha megbánt (nálunk bocsánatot kérni sem szokás) utána meg úgy csinál mintha nem történt volna semmi, én meg 'elfelejtem'. Ma reggel elmentünk az orvoshoz és ameddig várakozunk addig le kell venni a pulcsit de én nem akartam, erre anyám ott izél velem h vegyem le meg ilyenek, mondom majd bent leveszem nem tart semmiből, erre valami olyasmit mondott, hogy 'olyan vagy mint egy tetű' most ezt nem tudom, hogy értette de ezekszerint én egy tetű vagyok. Elcseszte ezzel az egész napomat, ma alig szóltam hozzá meg más hangnemben válaszoltam, erre megsimogatta a karomat meg itt nyalt. Alapból nem szeretem ha valaki nyal. Megkérdezte, hogy haragszom-e rá vagy mi bajom van. Mondtam, hogy semmi. Nem fogom neki elmondani, gondolkozzon. Voltam kórházban a szívem miatt és mindenki azt kérdezte, hogy nem-e bántanak a suliban vagy valami, anyám is itt kérdezősködött de mostmár ő lesz az utolsó akinek elmondom ha lesz valami. Észre sem veszi, hogy sokszor megbánt. Ha meg látja, hogy sértődött vagyok akkor csak mondja nagyanyámnak vagy tesómnak, hogy most meg vagyok sértődve. Olyankor úgy beszólnék neki de nem merek. Egyszer jófej meg kedves, úgy viselkedik mint egy anya, máskor meg mint egy nem is tudom mi. Mit csináljak?

15/L


2012. okt. 4. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Azz igen !! :D
2012. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Óóóó, gyerekek, az anya is csak ember, neki is lehetnek hibái, lehet rossz napja, rossz pillanatai. tudjunk már megbocsájtani, lehet, ha te bocsánatot kérnél meg néha elmondanád neki a dolgaidat, ő is átvenné tőled ezt a szokást. Anyud még nem idős, még teljesen megváltozhat a kapcsolatotok!
2012. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Sokkal idősebb vagyok nálad. Nagyjából így nézett ki a mi családunk is, az anya-lánya viszony is. Szinte egész életemben gyűlöltem Őt, de most felnőtt fejjel visszagondolva rájöttem, hogy sok mindenben mennyire igaza volt. Velem is beszélt ilyen sértően, de azt mondom, bárcsak legalább amiatt felfigyeltem volna arra, hogy valójában mit is akart mondani. A pulcsis ügyedet is más szemszögből látta valószínű. Pl mivel tudja, hogy az orvosok mennyire kapkodnak, ha már bent vagy a rendelőben, időt akart nyerni neked azzal, hogy nem bent vetkőzöl le. Biztos nem a kötekedés volt a célja. Gondolom te meg tinihez mérten viselkedtél, húztad a szád, stb. Bocs, nem akarlak megbántani, csak visszaemlékszem arra, én milyen voltam. :)

Nos, most sok évvel később, azután, hogy végignéztem Édesanyám (látod? már így nevezem..) haláltusáját, már úgy gondolkodom, hogy bárcsak visszaugorhatnék az időben és ezer dolgot megtehetnék Érte! Segítenék, szeretgetném, ölelném. Merthogy sosem tettem meg mindezt! 3éve veszítettem el és még mindig depressziós vagyok Miatta. Mindenemet odaadnám, hogy Ő éljen. Az életemet is..


Nos, gondolnád, hogy később talán épp ezt fogod érezni te is??

Mert én sosem gondoltam volna magamról.

És hidd el, nem túloztam. Meghalnék Érte.

2012. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

"erre valami olyasmit mondott, hogy 'olyan vagy mint egy tetű' most ezt nem tudom, hogy értette "


olyan lassú vagy, mint egy tetű. Ha valaki lassú, arra szokták érteni. Javítsatok ki, ha nem jól tudom, de régen így hallottam.


Szerintem nem olyan rettenetes a te anyukád, ahogy képzeled. Ne fújd fel a dolgot ennyire.

Megveszi neked az évszaknak megfelelő ruhákat, iskolába könyvek, tanszerek megvannak?


Hidd el, nagyon sokan vannak nálad ezerszer rosszabb helyzetben, mint ahogy a 2. válaszoló írta.

Nekem pl. anyám az élettársát választotta helyettem, aki ütötte-verte, minden pénzét elitta. Semmi szeretetet nem kaptam, de még ruhát sem, sokszor ennivalót sem.

2012. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ma 21:40 Ez szép volt, szíven ütöttek a szavaid.
2012. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
21.48 virtuális simi..
2012. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm, 7-es. :)


Reméljük a kérdező is megérti, ahogy azt is, hogy vannak tényleg rossz anyák, akik képesek eldobni a gyereküket.

2012. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így van..

És valószínűleg ennek az anyukának sem volt fenékig tejfel az élete.

2012. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

De akkor miért vállalt gyereket?

Engem nem érdekel, ha valakit nem öleltek meg eleget gyerekkorában, ha gyereket vállal, akkor meg kell tanulnia túllépni a múlton, ha meg nem képes erre, miért tenné tönkre egy gyerek életét? Amikor gyereket vállal, fel kell tennie a kérdést, hogy tud-e feltétel nélküli szeretetet adni, és képes lesz-e elfogadni a gyereket, akármi is történjék?

2012. okt. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Az én véleményem az édesanyádhoz fűződő viszonyodról a következő:Miért akarod hogy felnőttként kezeljen?maradj gyerek ameddig teheted hidd el sokszor fogod visszasírni ezeket a "gondtalan "éveket.ha azért megharagszol anyádra

mert elvisz az orvoshoz és ott a valószínű lassúságod miatt használta a TETŰ jelzőt akkor tényleg gyerekes vagy és nem várhatod el hogy másként kezeljen.Ha nem beszélsz vele a problémáidról miért ítéled el azért hogy az iskolában próbál meg a végére járni hogy mi a bajod?

csak mert ez azt jelenti hogy AGGÓDIK ÉRTED.ÉRTED?

Érdekes módon a kérdésedben NEM szerepel APA.Ha valamilyen okból nincs akkor ne táplálj anyáddal szemben olyan elvárásokat amiket a teljes családok is nehezen tudnak megoldani(teszem azt a családi feladatok megosztása)arról sem beszéltél hogy a testvéred mennyi idős,tanul-e vagy bármilyen olyan dolog ami + feladatokat rak anyád nyakába.

A tanácsom a következő:próbálj meg beszélgetni a családod minden tagjával hogy TE is tudjál segíteni abban hogy egy harmonikusabb család HASZNOS tagja lehess.hidd el könnyebben megy mint gondolod csak annyit kell tenned hogy az önös érdekeidet elhagyod és a családodét helyezed előre.legalább addig amíg velük élsz együtt.


egy 38 éves APA véleménye

2012. okt. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!