Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem a családom. Mit...

Nem szeretem a családom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagyon hosszú lenne leírni mindent, ami az évek során történt de megpróbálom összefoglalni. a szüleim sosem törődtek velem, olyan szinten hogy nem beszélnek velem kb, nem jöttek el semmi nekem fontos eseményre semmi, mindezt úgy hogy anya 20 éve munkanélküli, tehát bőven lenne ideje, de ő inkább a gép előtt ül. nem főz soha, nem csinál semmi házimunkát sem. Ha megemlítem neki, hogy talán apának nem kéne reggeltől estig dolgoznia, vagy jobb helyzetbe kerülne a család ha ő is dolgozna megsértődik.

Apa meg ha hazaér nagyon fáradt, akár mit mondok neki vagy kérdezek azt mondja hogy erre nincs ideje és ne idegesítsem ilyenekkel elég baja van és mennyit dolgozott stb.

A húgom borzasztóan el van kényeztetve, bármit megtehet, anyun kívül mindenkivel úgy bánik mint a szarral, apát csicskáztatja, aki szegény szeretne jóban lenni vele ezért akár milyen lekezelően bánik vele megteszi neki. Ha kérdezek tőle valamit nem válaszol és elsétál, rendszeresen mondja hogy én vagyok a világ legrosszabb nővére és hogy tiszta szívéből gyűlöl engem. Anyu szó nélkül tűri. Ha nagyon erőltetem, hogy azért reagáljon már valamit erre, akkor azt mondja az én hibám, mert a húgom fél tőlem és így védekezik. Amit nem tudom honnan vesz, nem csináltam semmit ami miatt félhetne tőlem.

A bátyám munkanélküli és otthon él, természetesen apa pénzéből ő is, aminek nagy részét a kocsmában költi el.

Rendszeresen lek.rváz engem, ha sírok nevet rajta, lefényképezi, komolyan úgy viselkedik mint egy óvódás. Rendszeresen elveszi mindenki a cuccaimat, amiket a saját pénzemből vettem (diákmunka) már odáig jutottam, hogy ha elmegyek bezárom a szobám ajtaját. egyszer hazajövök: az ajtó tárva nyitva, a zár kitépve az ajtómból. anyu szerint biztos nekiesett valaki vagy ilyesmi.. Simán a szemembe hazudnak, ha megkérdezem, hogy hova lett valamim.

Ha próbálok beszélni a problémákról, akkor én vagyok a szemét, senki nem beszél semmiről ebben a családban csak ül mindenki a szarban szótlanul. már belefáradtam a sok próbálkozásba, nem tudom egyedül megoldani a családi problémákat. Szívesen elköltöznék, de nincs hova, nem tudom mit tegyek. Egyre jobban őrlődöm, 18 évesen egy normális kapcsolatom sem volt, valószínűleg mert nem tudok közel kerülni senkihez, nem tudok megbízni senkiben. Nagyon zárkózott vagyok, és csak több év ismeretség után nyílok meg valamennyire legalább az embereknek. Nincs önbizalmam sem, pedig sokan mondják hogy szép vagyok.

Úgy érzem azt sem vennék észre ha meghalnék, vagy ha igen nem zavartatnák magukat különösebben.

Megőrülök, és egyre rosszabb. Nem tudom mit tegyek. Tényleg nem szeretem őket, a leírtaknál sokkal több minden az ami miatt egyszerűen nem gondolom hogy jó emberek és hogy jó hatással vannak rám


2012. okt. 6. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Koleszba nem tudsz menni?
2012. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen szülők. Pedig a gyereket állítólag nem nevelni kell, hanem enni-inni adni neki és SZERETNI. Megértelek azért is, mert én az egész családommal leszámoltam alapos okok miatt. Mintha nem is lennének; számomra egyszerűen megszüntek. Annyi igaztalan bántást, sértést, megaláztatást viseltem el, hogy így határoztam. Okos lánynak tartalak, ezért meg is fogod találni a megoldást, mégpedig valószínű egy megértő fiú, vagy egy jó barátnő által. Az igaz és jó embereknek van okuk a reményre. Keress meg egy ingyenes pszichológust, aki talán addig is tud segíteni.
2012. okt. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még mindíg tart ez a probléma?Mintha már olvastam volna a kérdésed, hónapokkal ezelőtt.

Hát, most már ki kéne bírnod, amig nem járod ki a sulit és nem találsz munkát, hogy legalább albérletbe elmehess.Anyukádat meg tedd a vitrinbe, úgy látszik, csak dísznek van.

2012. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, hiszen nehéz sorsod van.

De szerintem semmi nem történik véletlenül (ne hogy félreértsd, nem arról van szó, hogy hibáztál, vagy ilyesmi) ezektől a sérelmektől jobban megerősödsz mint egy elkényeztetett gyerek, és jobban megállod majd a helyedet az életben.

Az anyukádat őszintén nem értem, az apukád meg biztosan szeret, csak rettentően fáradt. Lehet, hogy neki kéne kedveskedned, kimutatni felé a szeretetedet, ha hazajön megölelni, vagy vacsorát csinálni stb. Hátha jobb lesz tőle a kapcsolatotok.

A húgod azért lett olyan amilyen, mert frusztrált a körülmények miatt, nem kapott elég szeretetet. Felé is talán nyitnod kellene.

A saját érdekedben el kéne költöznöd egy rokonhoz, vagy koleszba, hogy megnyugodhass...

Tudom hogy nehéz, hiszen rengeteget bántottak téged, de próbálj meg nyitni barátnők felé, és olyan fiút keresni magadnak, aki megért, szeret.

sok sikert kívánok neked mindehhez.

2012. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát remélem hogy tényleg megerősödöm tőle valamikor, jelen pillanatban nem érzem magam túl erősnek, magamat emésztem a problémák miatt, evési zavaraim vannak stb.

A húgom felé próbáltam nyitni, de teljesen felesleges, lekezelően bánik velem, volt hogy el akartam vinni vásárolni, de lekéstük a buszt, ekkor elkezdett velem ordibálni az utcán, hogy ez az én hibám, hazarohant, kizárt otthonról aztán bömbölt hogy milyen szívtelen vagyok. Aztán anyu még aznap elvitte.

Apukámmal eddig egész jóban voltam, de mostanában az átlagnál is idegesebb szokott lenni, mindenen felkapja a vizet, szóval már nem maradt senki a családban akivel el tudnék beszélgetni.

Barátaim vannak, bár velük inkább csak hülyülni szoktam, legalább akkor jól érzem magam.

2012. okt. 6. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!