Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok többet titkolózni,...

Nem akarok többet titkolózni, hogyan mondjam el anyámnak, hogy régebben többször is öngyilkos próbáltam lenni?

Figyelt kérdés
Tökéletes családom van, gyakran veszekszünk ugyan, de akkor is nagyon szeretem őket, lojálisak a szüleim és a testvéreim is jó arcok. Sok barátom van, remek iskolám, az álmaim beteljesülni látszanak... De ez nem volt mindig így. Régebben nem voltak barátaim, mindig veszekedés volt, suliban is és itthon is. Plusz volt egy barátom is aki azzal fenyegetett, ha elhagyom öngyilkos lesz. Nagyon rosszul viseltem és sokszor próbáltam öngyilkos lenni.(Hurroghattok, én is azt teszem. De szerencsére, bár a szó jelentését akkoriban, még nem fogtam fel : Halál, azt akkor is tudtam, hogy onnan nincs vissza út, nem tudtam megtenni.) Ez azért ironikus, mert anyám már mesélte, hogy neki is volt egy szörnyű korszak az életében, ahol öngyilkos próbált lenni.(Légyszíves, ne higgyétek, hogy betegek vagyunk vagy depisek, vagy valami. Rettentő jó kedélyűek vagyunk, de egy ilyen szakasz szinte mindenkinek van az életében... Azóta örülök, hogy nem tettem meg, és rengeteget tanultam a múltamból! Büszke vagyok, hogy mindig felálltam, és újra építettem az életem mindig egy szebb formára...) Szerintetek, hogy mondjam meg neki? Ti, hogy fogadnátok? (Szerintem anyum nem fogja rosszul viselni... MINDENT megbeszélünk, anyum egy a legjobb barátaim közül.)
2012. okt. 7. 01:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy beszéltek meg MINDENT,hiszen ezt sem tudtátok.Nem értem miért akarod most ezzel fárasztani/sokkolni őket.Elmúlt,észhez tértél,túlélted.Örülj a tökéletes életednek és nyugodj meg.
2012. okt. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nyugodt vagyok, csak ezt is meg akarom vele beszélni/ el akarom mondani. Meg el is fogom, csak nem tudom, hogyan hozzam fel. Mert "vicces" lenne csakúgy előállni ezzel a témával.... És nem fogom neked bizonygatni, hogy mindent megbeszélünk, aki elhiszi, az elhiszi, aki nem, az nem.:)
2012. okt. 7. 01:52
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Miért akarod elmondani neki?Ha már jól érzed magad,akkor jobb ha megkíméled....Ha rosszul vagy,akkor mond el neki,hogy annyira rosszul érzed magad,mert rosszgondolataid vannak.
2012. okt. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Próbáltál vagy akartál, nem ugyanaz. Gondolom, ha tényleg megpróbálod, az azért feltűnt anyádnak.
2012. okt. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Igen, elég sok a fogalmi zavar. A próbáltam öngyilkos lenni, minimum annyi hogy csináltál is valamit, tehát anyukádnak azért fel kellett hogy tűnjön. Ha akartal, meg voltak gondolataid ezzel kapcsolatban, akkor az meg nem próbálkozás.


És én se értem minek terheled anyádat utólag. Abba belegondoltál hogy milyen rosszul fog ez neki esni? hogy magát fogja hibáztatni, amiért nem vette észre hogy rosszul vagy és hogy nem tudott neked segíteni? hogy rossz anya volt? hm????? ezek persze téged megint nem érdekelnek, mert önző vagy. Ez az igazság. Téged csak az érdekel hogy valamit elmondj, de az már nem hogy ezzel mit csinálsz. Nagyeszű


És igen, nem beszéltek meg MINDENT mert ezt sem sikerült. Úgyhogy ez is fogalmi zavar. Sok dologról beszélsz vele, igen, de mindent nem. És nem is kell mindent megbeszélni. Van ami nem tartozik másra csak magadra.

2012. okt. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is ellentmondásos az egész, és én sem értem, minek akarod elmondani most.

Nekem ez hisztinek tűnik. Bocsi.

2012. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
OFF-olhattok nyugodtan, már megbeszéltem vele. Tegnap pont feljött egy jó alkalom. És meg is köszönte, hogy elmondtam neki. És nem is hibáztatja magát, mert nem tettem semmit. Sőt, neki köszönhetem, hogy nem mertem mert tudtam, hogy ő mellettem van. (Bátyám tudott mindvégig róla, mert egyszer ő kapott el, amikor le akartam ugrani az emeletről.) De azért köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 7. 11:37
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Neked tényleg bajod van hallod... Mi az, hogy "offolhatunk"?? Kiírtál egy kérdést, arra reagáltunk.

Most jön az off: te valószínűleg beteg vagy!

2012. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"hm????? ezek persze téged megint nem érdekelnek, mert önző vagy. Ez az igazság. Téged csak az érdekel hogy valamit elmondj, de az már nem hogy ezzel mit csinálsz. Nagyeszű" "ez csak hiszti."

Nem vagyok beteg, de magán véleményem, hogy OFF-oltatok.:) Beteg az aki egy általa "betegnek" vélt embernek a válaszára, képes felhúzni magát, és időt szánni az újabb válaszra.:) Ezzel el is köszönök tőled!

2012. okt. 7. 12:11
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Jézusom, te normális vagy!?
2012. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!