Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet neki mondani ebben...

Mit lehet neki mondani ebben a helyzetben? Egy nagyon kedves ismerősöm súlyos, gyógyíthatatlan beteg,1 hete derült ki. Még elég fiatal is ráadásul. Annyira sajnálom őt! Szeretnék neki segíteni. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Hát ezt! Sajnálod, sok erőt kitartást kívánsz neki s, hogy reméled nem adja fel, hisz vannak csodák, mint azt mi is tudjuk a szervezet öngyógyításra is képes, ha pozítívak tudunk maradni s hiszünk benne.
2009. aug. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Kérdezd meg tőle, hogy tudsz-e segíteni, és ha igen, miben (akár gyógyszerért elmenni, elkísérni az orvoshoz, és várakozni vele a vizsgálatra, ilyesmi). Próbálj természetesen viselkedni, neki jól fog esni, ha látja, hogy mellette állsz.

Egy dolgot NE tegyél semmiképpen: ne állj neki gyászos arccal együttérző szavakat suttogni, és ne kezdj el sírni előtte, mert ahhoz csak neki van joga. Ha akar.

(gondolom, ezt amúgy se tennéd)

2009. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem szeretnék rajta sajnálkozni (a rossz értelemben), mert tudom, h az nekem is rosszul esett, mikor beteg voltam. Talán leginkább sok-sok pozitív gondolatra lenne szüksége, de hát nem mondhatom, h nincs baj, mikor van :( :(
2009. aug. 5. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám rákos, ez is most derült ki! Ő nem akar beszélni róla, így nem beszélünk! Illetve amikor kettesben maradunk, sem apukám, sem a párom, sem más nincs ott, akkor próbálom szóba hozni, de óvatosan és a reakcióból tudom, hogy most lehet vagy most nem lehet! Én próbálok hitet, reményt adni neki és olyan szereket, amik vagy segítenek vagy nem, de amikor vele beszélek ezek tuti hatásos szerek amiket azonnal el kell kezdeni szedni és biztos a siker!

Igazából én meglepődtem, hogy mennyire elfogadta, hogy vagy túléli vagy nem! Azt hiszem csak attól fél mi lesz velem nélküle! (Sokat segít nekem: pl.: vigyáz a gyerekeimre ha dolgozom)

2009. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

így van, ne sajnálkozz rajta, nekem is van egy fiatal haverom aki tulképpen bármikor meghalhat szegény, de ő kifejezetten utálja, ha csakj szóba hozza valaki, egyszer elmondta h addig minden napot, órát kihazsnál, aztán nem érdekli, ennyi volt, de szereti, ha valaki természetesen kezeli és nem pedig mint beteget.

Szóval nem jó az ha naponta sajnélkozol sztem előtte, próbáld meg elfogadni, most feleslegesen jópofizni se kell mert az meg erőltett lesz, hidd el bőven jó, vagyis a legjobb, ha egyszerűen csak pont olyan vagy mint amilyen eddig mert akkor érzi rajtad h természetes vagy vele. ennél jobbat nem tehetnél sztem, gondolhatod nekem s ekönnyő naponta látom őt, de próbálok elfeledkezni róla, azt hiszem sikerül is, és ő ezt értékeli

2009. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg az a legjobb stratégia, ha természetesen viselkedik az ember, mint azelőtt. Csak hát ugye néha "kénytelen" vagyok szóba hozni, mert érdekel, h mi van vele orvosilag. Köszönöm, h írtatok!
2009. aug. 5. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!