Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit kezd már elegem lenni...

Kicsit kezd már elegem lenni mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval a szüleim 3-4 éve elváltak.Anyukámmal élek van két tesóm (egy öcsém és egy húgom).Járok színjátszóba.Nos az egyik dolog amiből sok galiba van az pont ez.A színjátszó.Ugyanis a rendező olyan,hogy sokat próbálunk aztán előadások előtt pár nappal reggel nyolctól hajnali 1-2-ig próbálunk.Tudom ez valóban nagyon sok de én nagyon szeretem ezt csinálni.Persze amikor hazaérek ilyen időben akkor anya mindig ordibál,hogy kinyírja a rendezőt meg ilyeneket.Nagyon unom már.De ez még kisebb gond.A nagyobb az h anyám nagyon ingerlékeny.(najó talán nem ez a legjobb szó de most nem tudom máshogy megfogalmazni)Szóval hazaérek a suliból ekkor inkább lazulok stb. mert amint hazajön máris kezdődik a vita.Egész délután.Gyakran nem is köszön nekem csak egyből kezdi h nem vitted le szemetet stb. (tudom kicsit trehány vagyok de sztem ez azért télleg túlzás...)Aztán nemrég rászokott a cigire.próbáltam leállítani de ő csak szívta.De így nyugodtabbnak tűnt gondoltam akkor inkább hagyom ha ez kell a nyugalomhoz.De nemrég újra ilyen ideges lett.Leszidott h túl sokat hiányzok de betegség miatt amiről aztán télleg nem tehetek.De persze megint én vagyok a r_hadék h ennyit lógok.Aztán ma azt mondta,hogy ha nem leszek kitűnő (értsd:1 rossz jegyem nem lehet az évben) csak akkor maradhatok itt.Ha csak 1 rossz jegyem is lesz megyek budapestre egy koleszba.(Budapest tőlünk egy laza 3,5 órás útnyi távolságra van...) Már tökre ki vagyok akadva anyám pedig egyre durvább dolgokat talál ki nekem.Valamilyért teljesen megutált.Én lettem a fekete bárány.És én tényleg belátom h nem vagyok egy álomtanuló mindig is lesznek rossz jegyeim de én ilyen vagyok.kb. azt várja el tőlem h teljes változzak meg legyek egy új ember.Szerintetek mit tegyek?(ja kérlek a "beszélj vele" válasz ne legyen mert már számtalanszor megpróbáltam de nem használt...)

2012. okt. 9. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak rajtad vezeti le a stresszt.Legyél minél kevesebbet otthon,hogy ne találkozz vele,az sokat fog segíteni.
2012. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem írtad mennyi idős vagy. De az írásod alapján talán 14-16 éves lehetsz.

Teljesen mindegy végül is, egy biztos. Én nem engedném hogy hajnali 1-2 órakor érj haza a próbák miatt.

Írod hogy sokat hiányzol a suliban, nem tanulsz igazán jól, trehány vagy. Én simán eltiltanálak a színjátszó körtől.

Előbb a tanulás, a kötelesség, utána a szórakozás.

2012. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát most 13 éves vagyok de már nemsokára 14 leszek.Igen anyám is gondolkozott már azon hogy eltilt de ő azt akarja,hogy színész legyek és ha visszanézi egy előadásomat akkor mindig megdícsér,hogy mennyire ügyes vagyok.Meg egyszer voltunk pszihológusnál ő meg azt mondta hogyha már nagyon megkedveltem a színistúdiót akkor hülyeség lenne eltiltani mert akkor is már úgy van berögzülve az agyamba,hogy nem sokat segítene mert inkább elgépezném azt az időd stb.De leginkább az a kérdés izgat h a pesti sulival mi van.Arra írjatok sokat mert a legjobban az izgat
2012. okt. 9. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:

13 évesen semmiképpen nem engedném hogy hajnalba járj haza. Azt sem engedném hogy a tanulás rovására menjen a színjátszás. Színészetből ma megélni nem lehet, hacsak nincs protekciód.

A pesti suliban sem rosszabb a helyzet mint vidéken. Sokat kell tanulni, és ha koleszos leszel, akkor tuti nem lesznek hajnali próbák.

Nem is értem anyádat, hogy miért engedi hogy hajnalba járj haza.

Még valamit. Egy pszichológus sosem mond olyat, hogy ha már szereti a színjátszás akkor rosszabb lesz ha eltiltják. A pszichológus (bár nem értem miért is kellett elmenned oda??) inkább arra mutat rá, hogy az életben vannak fontosabb dolgok is.

2012. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy rakás olyan dolgot írtál, ami téged rossz színben tüntet fel.
2012. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Okè pár dolog:

1.A pszihológus nem azt mondta,hogy roszabb lesz ha eltiltanak,tudod,szövegèrtès...

2.A színistúdióba kb.csak a barátaim miatt járok,mert máshol nincsenek barátaim...

3.A főpròbákon járok csak haza hajnalban (èvi 6-7 alkalom) de akkor is inkább ő jön èrtem

4.Nem a tanulásban vagyok trehány,csak szimplán nem vagyok nagyon "rendkedvelő" :)

5.igazából elèg tartozkodó (konzervatív) vagyok ezèrt nem akarok pestre menni (na meg persze a barátaim miatt)

6.nem èrtem mennyi dolgot mondtam amitől olyan rossz színben tüntetnèm fel magam...

2013. jan. 13. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!