Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy férjem leginkább saját érdekében ne tartsa a kapcsolatot az előző kapcsolatából született gyerekével? Ne ítéljetek elsőre!

Figyelt kérdés
Előre bocsátom: Unatkozó, sértődött anyukák kíméljetek!!! A férjem egy ideig megszakította a kapcsolatot a gyerekkel, és saját maga és a családunk védelme érdekében "felfüggesztette" a láthatásokat. Állandóak voltak a zaklatások a gyerek anyja részéről. A gyerek hisztis és beképzelt egyszerre és nemcsak kihasználja, hanem visszaél az apja minden jóindulatával, és sokszor teljesen hülyének nézi. Minden vasárnap után úgy jött haza, hogy teljesen kikészült: idegileg, lelkileg. Minden vasárnapnak olyannak kellett lennie, mint a születésnapnak: vidámpark, állatkert, mozi, stb. ez Anyuka elvárása, és megszabja, hogy mikor mit kell csinálni. 250 km-re lakunk, így csak az utazás minden hónapban 40eFt. Sajnos nem tudok ebben segíteni, mert nekünk is kisgyerekünk van. A gyereket nem tudja hozzánk elhozni. A férjem fél az extől, mert rendőr, és amit lehet ellene is fordít. Régebben én is minden vasárnap találkoztam a gyerekkel és bár van pedagógia tapasztalatom, nagyon rossz élményeim vannak. 1 nap alatt nem lehet a gyereket megnevelni, ennek meg semmi értelme nincs.

#gyerektartás #láthatás #gyerekkel való kapcsolattartás
2012. okt. 14. 20:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem kérhetsz ilyet. Ha fordítva lenne, és a férjed kérné, hogy ne találkozz a gyerekeddel, aki az exférjednél van, megtennéd?

Lehet, hogy te és a gyerek vagytok az új család, de a másik gyereknek is joga van az apjához, főleg ha ő is igényli.


Miért nem mehet hozzátok a gyerek?

2012. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem elég nagy "gyerek" már a férjed, hogy ne kelljen nevelni, had döntse el melyik ivadéka érdekli s mennyire.


Nyilván nem kell neked feltétlenül segítened a dolgot akár pénzel vagy a jelenléteddel. De ha ezt nem is teszed az ellenkezőjét se kell szorgalmazni.

2012. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok sem unatkozó, sem sértődött. A gyereket nem is kell elvinnie az exnek, ugyanis az apa kötelessége elmenni a gyerekért, ha látni akarja. A párod miért készül ki, ha elviszi a gyereket ilyen helyekre? Te ne szólj ebbe bele szerintem, mert nincs jogod hozzá. Furcsának tartom, hogy a saját érdekében felfüggesztette a láthatást, gondolom a gyerek ettől bizonytalanságban van, csodáljátok ha hisztis? Az én exem is mindig elviszi a láthatáskor és alig várja, mert imádja a gyereket, pedig mi is 200 kmre költöztünk és MAGÁTÓL viszi, vidámparkba, állatkertbe és még ezer helyre, hogy jól érezze magát a gyerek. Itt nálatok úgy látom az a legfőbb gond, hogy nem szeretetből teszitek amit tesztek, és ennek a gyerek issza meg a levét, mint minden ilyen esetben.
2012. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

Nem túl hiteles hogy a mostoha anyuka sajnálja az elöző gyerekre szánt pénz meg időt.

Nyilván nem lehet hogy szegény gyerek féltékeny a kistesóra, neveletlen kis szörnyecske mert a ritkán látott apjával vidámparkba akar menni.

2012. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%
3.ik vagyok. Örülök neki amíg nincs az exem mellett egy hülye p.csa aki megszabja, hogy mikor vigye el a gyereket meg mikor ne....szerencsére ő karakánabb annál, minthogy beleszóljon neki ebbe bárki is....jó úton haladsz, hogy elszakítsd az apjától, gratulálok
2012. okt. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

Én pedig meg tudlak érteni! Lehet lepontozni....

Ismerősi körömben van pont ilyen szituáció, hogy apukának akkor és úgy kell a gyerekhez menni, ahogyan az ex követeli, a gyereknek szó szerint a seggét ki kell nyalni, mert egy beképzelt kis hülye kölyök, akit még az anyja is arra hergel, hogy kikészítse az apját. Ha ott van apukáéknál, az uncsi, mert az nem mozi, meg állatkert, meg bevásárlókörút.....

A "mostohát" kikészíti a mániájával, ebédnél nem eszik, mert ő nem azt kért, bömbölteti a zenét, amikor a kis "mostoha"tesó alszik, és ha rászólnak, hogy vegyen vissza, akkor persze jön az anyja mint egy anyatigris, hogy az ő kicsikéjét korlátok közé szorítják. Szóval kérdező két véglet van, bár én nem javaslom hogy ebbe bele szólj, de meg tudlak érteni. Esetleg csökkentsétek a láthatások számát, mert a gyerek is csak egy két lábon járó ATM-nek nézi az apját.....úgy ahogy az ex.

2012. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
minden heten kenyeztetes az nem tesz jot a gyereknek az biztos.En nem engednem a gyerekemet igy elkenyeztetni.Az en exem normalis programot szervez biciglizes sport erdei tura ezek ingyenesek.Telen pedig kozos uszoda vagy otthon dvd es sutogetes fozes. Szervezzen a ferjed ingyenes programot vagy vonja ossze a lathatast a szunetekre ha draga az utazasi koltseg.
2012. okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
Pont azért kell a gyerekkel minél többet foglalkozni, szeretetből...hogy tudja mik az igazi értékek, később ennek meglesz a gyümölcse! Nem pedig megvonni magát tőle.
2012. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%
És mi úgy beszéltük meg, mivel 200 km a távolság, hogy szünetekre több időre viszi el, a kéthetenkéntit pedig nem tartjuk be, így mindenki jobban jár, nem készül ki a gyerek az utazástól és az apjával is van. Bár gondolom, ez nálatok fel sem merülhet, hogy hosszabb ideig ott legyen a gyerek, ha jól sejtem....
2012. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
45%
Akármilyen is a gyerek, legalább annyira a gyereke a férjednek, mint a közös kölketek.
2012. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!