Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz ember vagyok emiatt?...

Rossz ember vagyok emiatt? Bűntudatom van, amiért alig beszélek a szüleimmel.

Figyelt kérdés

Nem, mintha utálnám őket vagy ilyesmi, csak nincs miről beszélnem velük. Mármint, nekem is vannak gondjaim, de a gondjaim egy része olyan, amit a szüleimmel nem beszélnék meg, a többi részét meg senkivel, szóval inkább elfojtom őket.

És az a lényeg, hogy egy kicsit bűntudatom van emiatt. Ráadásul már olyan rossz érzés fog el, mikor csak belegondolok, hogy pár év és én is elköltözök itthonról, és akkor a szüleimmel mi lesz? Mi van, ha mondjuk mittudomén, szívrohama lesz valamelyiküknek, amikor a másikuk nincs itthon és még el se tudtam tőlük búcsúzni? Tudom, most biztos mindenki fogyatékosnak fog nézni, hogy ilyeneken gondolkodok, de mindegy.

Mondjuk ha ez számít esetleg valamit, akkor az osztálytársaimmal se beszélgetek túl sokat, ha kérdeznek valamit, szűkszavúan válaszolok, ilyesmi. Szóval nem csak a szüleimmel vagyok ilyen. Ahhoz, hogy jókedvem legyen, kell egy társaság is.

Szóval szerintetek emiatt rossz ember vagyok?

15/L


2012. okt. 16. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért lennél rossz ember?Mindenkinek vannak olyan problémái amiket nem beszél meg a szüleivel mert vagy nem akarja vagy úgy gondolja nem lesz rá megoldás hidd el én 17 vagyok és én is van amit nem mondok el úgyhogy ne izgulj nem vagy rossz csak átlag kamasz!A jövőre meg ne görcsölj rá messze van még hidd el!
2012. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jajj ne butaskodj:) sokan vagyunk igy ezzel, nem kell mindenkinek bobeszedunek lennie! attol h nem vagy beszedes meg ugyanugy egesz ember vagy mas jo tulajdonsagokkal, probalj inkabb azokra figyelni es kihasznalni, ne hagyd h csak ez a "szukszavusag" jellemezzen teged, ezt fogadd el! az ido es a tapasztalatok reven valtozni fogsz meg esetleg jobban megnyilsz de addig is nyugi ettol meg nem leszel rossz ember!
2012. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz ember. Sőt az h bűntudatod van az jót jelent. A szülő gyerek viszony elég bonyolult ebben a korban. Sztem tölts velük sok időt mert később rájössz h az ember csak saját magában és a szüleiben bízhat leginkább.
2012. okt. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én Apummal vagyok így sosem beszélgetünk, még nem is köszönök neki utána mindig szégyenlem magam. 17/L Ja és énse tudom a szüleimmmel megbeszélni a gondjaimat, régebben én is szűkszavú voltam a suliban mostmár kinyilt a csipám egy kicsit.
2012. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!