Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek az unokahugomnak...

Mazsó néni kérdése:

Hogy segítsek az unokahugomnak? Az anyja nem foglalkozik vele, csak magával törődik.

Figyelt kérdés
Anyukám,nővérem és unokahugom vidéken élnek együtt. Én pesten a saját családommal,de anyuval majdnem minden nap beszélek és megy a panaszkodás. A nővérem csak magával törődik,a rezsi felét is úgy kell anyunak kikönyörögni,semmi másba nem száll be (kaja,takaritás,ház körüli dolgok,gyereknevelés). Szegény anyum kapott egy harmadik gyereket. A tesóm H-P dolgozik pesten,leghamarabb 6után ér haza,már ha hazajön. Ha nem akkor tornázni megy,vahy salsa,vagy körmös,fodrász és még sorolhatnám,igy 11fele már haza is ér és alszik vagy pasinál alszik. Van belőle jópár. Unokahugom egyedül érzi magát,anyja nem segít se lelkileg,se anyagilag,alig van vele. Nem akarom hogy olyan legyen mint az anyja,igyis már többen lek...zták azt a szegény kislányt hogy állandóan cserélgeti a pasikat (mint az anyja),szegénykém még csak 12 éves. A szülei elváltak,de tartják a kapcsolatot. Nem nagyon szeretnék beleszólni az életükbe,de fáj hogy a nővérem ezt csinálja a családdal. A lány még fel sem fogja mi történik,csak azt látja hogy anya ma se jött haza. A gyerek nem járhat úszni,mert "nincs pénz",a legjobb szövege eddig az vikt hogy nem ehet a gyerek gyümölcsöt,mert csillagászati árban van. Milyen anya az ilyen? Sose foglalkozott vele igazán,néha azon is elgondolkodom hogy minek szült,ráadásul ilyen keservesen. Lombik baba,nehezen jött. Próbáltam beszélni vele,de nem tudok. Nem tudom mit tehetnék. Anyu is csendes,ritkán szol rá. Sajnálom azt a kicsi lányt.

2012. okt. 17. 02:03
 1/7 anonim ***** válasza:

szia! ez nehéz helyzet. nekem az anyósom ilyen,vagy még rosszabb is... nem részletezném, novellát tudnék írni róla. és valójában nem sok mindent tudsz tenni,hacsak magad mellé nem veszed a gyereket. azt meg persze úgy sem engedné meg!

azért sok sikert,ha próbálkoznál,én már évek óta feladtam... :S

2012. okt. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez szörnyű

nem tudom mit tehetnél, de kitartást hozzá

2012. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zsizsik666 ***** válasza:

Hogyhogy mit? Hívd el nálatok, vagy menj te hozzájuk, beszélgessetek. Normálisan meg lehet fogalmazni, hogy a pasik váltogatása nem helyes, jobb a komoly kapcsolat, le fogják nézni, stb. (nehogy az anyjától tanuljon)

Rá kéne szólni az anyjára, azzal is beszélni kéne. a hús is drága, sőt még drágább, a gyümölcsöt még mindig jobban meg tudják venni, vegyenek húsokból kevesebbet, több gyümölcsöt, zöldséget.

2012. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A nővérem csak magával törődik,szarik a családra. Nem lehet vele beszélni "Osho" mániás lett. Szerinte az a jó ha csak magunkal törődünk !
2012. nov. 16. 23:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg beszélni a testvéreddel, és ráébreszteni hogy így nem lehet élni, ha már vállalt egy gyereket. Továbbá édesanyáddal, hogy próbáljon meg hatást gyakorolni rá, vagy ha nem megy akkor figyeljetek még jobban a kislányra. Sajnos ő nem tehet arról a helyzetről amibe belekeveredett.

Ha minden kötél szakad, én is azt tudom mondani hogy próbáld meg magadhoz venni a kislányt,(ha van rá lehetőséged), ha más nem csak egy rövidebb ideig. Hátha ezzel a testvéred is ráébred mi is a helyes, ha meg nem, akkor legalább a leányzóval tettél jót.

Nehéz helyzet ez mindenkire nézve. Ha az anyja nem változik meg, akkor a kislányra kell összpontosítani.

Sok kitartást és türelmet kívánok!

2013. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha anyukáddal összefogtok szerintem van esélyetek hogy a gyámügy nálatok helyezze el a gyereket. De szerintem a legjobb lenne valami "álindokkal" hozzátok költöztetni, Pl:. hamarosan középiskolás lesz, valahogy vegyétek rá, hogy a lakásotokhoz közeli suliba jelentkezzen és akkor máris kézenfekvő lesz,h hozzátok költözzön, és nem annyira feltűnő a dolog, nővérednek lehet nem fog leesni, ha csak magával foglalkozik. Így megmarad a családi béke és a gyereknek se lesz annyira fájdalmas h "elvették az anyjától". Amúgy pedig szünetekben hívjátok meg gyakran magatokhoz és ha megteheted vegyél neki gyümölcsöt meg fizesd be úszásra, de csak közvetlenül, a nővéred kezébe ne adj pénzt.
2013. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az apuka mennyire foglalkozik a gyerekkel? Esetleg nem támadhatja meg a gyermekelhelyezést?
2013. ápr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!