Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogadják el, hogy felnőtte...

Nem fogadják el, hogy felnőttem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval a történet. 18 éves lány vagyok, februárban töltöm a 19-et. Őszi szünetben le akarok menni páromékhoz, akivel 4 és fél éve vagyunk együtt. Sajnos távkapcsolatban élünk, így mindig is nehéz volt a találkozásokat megoldani. Ma bejelentettem itthon, amire a válasz nem volt. Mert hogy a férfi feladata az udvarlás meg ez amúgy is csak egy mai hülyeség, hogy a lányok járnak a párjukhoz. Párom nem szeret nálunk lenni, mert túl sok a súrlódási pont a szüleim és közötte. Nekik az elejétől fenntartásaik vannak a kapcsolatunkkal szemben. Igazából sosem törekedtek arra, hogy megismerjék páromat. Ha én nem mondok pár dolgot róla, akkor meg sem kérdezik mi van. Májusban érettségizem és leköltözök hozzájuk. Ezt ők is nagyon jól tudják. Ma beszéltem egy kicsit apámmal. Csodálkoztam is, hogy sikerült nyugodtabb hangnemben. Közölte, hogy tudja, hogy ha leérettségiztem elmegyek a megyéből. Ez ellen nincs kifogása. De amíg itt élek nem mehet páromékhoz. Akár mivel próbáltam meggyőzni hajthatatlan maradt. Párom felhívta őt, de csak összevesztek.

Szerintetek azzal, ha szombaton lemegyek páromékhoz és csütörtökön hazajövök észre veszik, hogy nem normális, hogy ennyire szabályoznak lassan 19 évesen is? Nem járok szórakozni, legjobb barátnőméktől 9 órára itthon kell lennem. Szégyellem magam a kortársaim előtt. Ha nem lenne ez az oldal anonim talán el sem merném mondani.

Úgy érzem magam, mintha megrekedtem volna egy 14 éves szintjén, aki nem élhet a lehetőségeivel.

Kérlek segítsetek, mi tévő legyek?


2012. okt. 21. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Menekülj vagy örökre anyu szoknyáján kell ülnöd...
2012. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem menj el nyugodtan. Majd csak belátják, hogy ez így nem jó, és már felnőttél.
2012. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Vannak ilyen szülők. Ezen nem nagyon tudsz változtatni amíg velük élsz.
2012. okt. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az a legszomorúbb, hogy ugyan ezt csinálták bátyámmal is. Neki emiatt ment tönkre a kapcsolata a barátnőjével. Persze ezt sosem ismerték el. Mára már ott tart, hogy a lehető legmesszebb keresett munkát. Én pedig sajnálom, hogy a makacsság miatt széthullik a családom.
2012. okt. 21. 16:42
 5/16 anonim ***** válasza:
Elvileg elmehetsz, de arra felkészülhetsz, hogy adott esetben utána azt mondják, hogy nem is kell visszajönnöd, és ök nem tartanak el tovább.
2012. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Az a baj, hogy itt hiába hajtogatja mindenki, hogy nagykorú vagy, oda mész, ahova akarsz, az igazság az, hogy amíg velük élsz és ők tartanak el, sajnos valamekkora hatalmuk van feletted. Természetesen elmehetsz, nem hoz haza a rendőrség, de egy nyugodt perced sem lenne, ráadásul az a lelki terror sem hiányzik senkinek, ami a hazaérkezésed után fogadna.

Én azt javaslom, tarts ki még pár hónapig. Úgyis közel már a költözés, lehet, hogy távolról még a a köztetek lévő kapcsolat is javulni fog. Nálunk így volt.

2012. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Szülőként írom, menj.

Majd elfogadják..Te életed, Te utad..nem védhetnek meg a csalódástól. Mert ezt mindenkinek magának kell megtanulnia.

Egy szülőnek kötelessége gyökereket, és szárnyakat adni a gyerekének..

A szárnyalást pedig meg kell tanulni.Neked. Nem nekik.

2012. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen közel már a költözés, de a nyáron sem találkoztunk. Májusban láttuk egymást utoljára. Nem bírnánk ki ha még tovább kellene várnunk. Vőlegényem 24 éves. Nem várhatom el tőle, hogy mindig ő engedjen. És én sem szeretek itthon lenni. A lelki terror, amit említettél a legfőbb visszatartó erő. De úgy érzem túl kell ezen lépnem, mert sosem szabadulok meg tőle.
2012. okt. 21. 16:48
 9/16 anonim ***** válasza:

19 éves vagy, elvégre felnőtt, ezért jogodban áll dönteni. Nem vagy gyerek. Ha egy 14-15 éves lány menne mondjuk a tőle messze lakó barátjához, azt megérteném, ő még gyerek. De te nem ő vagy. Szerintem beszélj a szüleiddel nyíltabban, és magyarázd meg nekik, hogy felnőttél, nem vagy gyerek, így te magad is dönthetsz. Jó, egy dolog, hogy féltenek. De te gondolom csak tudsz magadra vigyázni. Szerintem ezek után megértenek.

Sok sikert!

2012. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy némely szülő annak apropóján, hogy a "gyereket" eltartja, mindenbe beleszól. Anyámék is ezt csinálták, barátaim nem voltak, mert amíg ők élték a normális életüket, addig nekem 19 évesen engedélyt kellett kérnem a délutáni sétára a következő módon: "édesanya, elmehetek xy-nal 6-ig sétálni?". És volt, hogy nem volt a válasz, sőt, közölték, hogy amíg náluk lakok, azt csinálom, amit ők mondanak. Brrr.


Félreértés ne essék, nem az együttélés szabályait kívántam felrúgni, csak rettentő ciki volt, ha valaki felhívott, hogy jövök-e fagyizni, azt kellett mondanom, hogy majd 2 óra múlva visszahívlak, anyám akkor jön haza és megkérdezem. Mindezt 19 évesen. Iszonyat.


Sajnos az ilyen szülőkkel nem nagyon lehet beszélni, mert az eltartás égisze alatt minden szent, amit csinálnak. Én sem szabadultam, csak amikor elköltöztem 19 évesen otthonról. Jobbnak láttam nem tanulni, hanem dolgozni és eltartani magam, csak hogy végre élhessek is picit. Maga volt a megváltás.

2012. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!