Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkel megfogni a pasit....

Gyerekkel megfogni a pasit. Bejött ez valaha akárkinek is?

Figyelt kérdés

Úgy értem ez a gyakran itt is előbukkanó eset játszódik le, amikor a nő "véletlenül" tabi mellett teherbe esik és az x-edik hónapig "nem veszi észre". Nem rég játszódott le a rokonságban is egy ilyen eset, persze a pasi azonnal kirakta, most meg a csaj mindenkinek sír, hogy egyedül maradt, állása, saját lakása nincs, eddig a pasi tartotta el. Állítólag a barátnői beszélték bele a fejébe, hogy játsza ezt el (érdekes mód mind szingli).

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen szitu valaha is jól elsülhetett, mégis azért ha nem is mindennapi sztori, elég gyakran hallani hasonlót. Miből gondolják az ilyen nők, hogy majd pont ők lesznek a kivételek?

Igen-igen, tudom, hogy lehet gumit húzni, ha valaki nem akar babázni, de ez a kérdés szempontjából szerintem lényegtelen.



2012. okt. 24. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem lényegtelen (az utolsó mondatod), mert a gyereket nem a gólya hozza, ha ANNYIRA nem akar gyereket valaki, akkor ne engedje ki a védekezést a keze közül - ha pedig kiengedi, vállalja érte a felelősséget. Szerintem ennyi...

Viszont ettől még ugyanolyan gusztustalan szerintem, amit a nő ilyenkor művel, de egyik tett sem menti fel egyik felet sem.


Amúgy én ismerek egy ilyen párt, kb. 3 éve működik a dolog, de egyik fél sem boldog. Szerintem egyrészt nem éri meg, és idő kérdése, és robban a bomba.

2012. okt. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha valóban szándékosan esett teherbe akkor elitélem az ilyet,de ezt csakis a nő tudja,az ő lelkiismeretén mulik hogy valóban bevette a tabletát vagy nem.


Nagyon sok helyen olvasom hogy direkt esett teherbe tabletta mellet.Főként férfiak szeretik ezt hangoztatni.

Tabletta mellet igenis teherbe lehet esni úgy is hogy az ember rendszeresen szedi,ezzel minden embernek tisztában kell lenni és bekalkulálni.Persze ha nem kivánt a gyermek legkönnyebb ráfogni a nőre hogy direkt csinálta holott ez egyáltalán nem biztos.

2012. okt. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Egyrészt tényleg van olyan, amikor valaki tabletta mellett lesz terhes, amit már csak azért sem tudok megérteni, mert mielőtt valaki el kezd szedni bármilyen hormon készítményt, el kell menni egy vérvételre hogy az eredmény ismeretében írjanak fel olyan antibaby-t ami tényleg védelmet nyújt. Ezt egyébként 20% teszi meg, hogy veszi a fáradtságot, utána jön az, amit előttem is írnak, hogy 'elfelejtettem bevenni' vagy 'tabletta mellett' aminek az eredménye vagy abortusz, vagy egy boldogtalan család, ahol bármikor robban a bomba.


Másrészt, régen is működött kevés %ban, és sajnos most is, mindig vannak palimadarak. Hányingert kapok egyébként az ilyentől, mert így veri át a partnerét, aztán csodálkozik, hogy egyedül marad a gyerekkel, ezt azért én is nehezen nyelném be. Sőt, valószínűleg sehogy. Ilyenkor nem kell csodálkozni, ha lelép az apuka, mert átverve érzi magát, pláne hogy őt meg sem kérdezte anyuka, hogy akarunk -e gyereket!? A rokonodnak pedig annyi esze van, amennyi látszik, ... ha a barátnői azt mondják, hogy ugorjon a kútba, fogja magát és beleugrik? Nem is értem, hova teszi ilyenkor az ember az eszét.

2012. okt. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Olyan esetről tudok, ahol egy kissé omladozó házasságba jött két gyerek úgy, hogy nem tervezték.

Bár szerintem a férj szerette is volna a gyerekeket, meg nem is. Előtte úgy tíz évig gyerektelenek voltak. A pasinak szeretője lett. Asszony rögtön teherbe esett. Aztán ezt megismételték még egyszer.

2012. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"mielőtt valaki el kezd szedni bármilyen hormon készítményt, el kell menni egy vérvételre hogy az eredmény ismeretében írjanak fel olyan antibaby-t ami tényleg védelmet nyújt."


Két dolog:

1. A tabletta NEM vérvétel függvényében hat. Nincs hozzá sok köze, a vérvétellel a mellékhatásokatra való hajlamot (trombózis stb.) lehet szűrni. Még ha hormonszintet néznek, az is csak azt mutatja meg, hogy melyik tablettától nem lesz köztivérzés és társai, a tablettának a hatékonyságát nem befolyásolja.

A tabletta mindenkinél "hat", aki normálisan beszedi, nem késik vele, nem hányja ki, és nem szed összevissza mindenfélét mellé, ami gyengíti a hatását. Az antibiotikumot szokták említeni, azt viszont kevesen tudják, hogy sok gyógynövény is hatással van, azt meg divat mostanában válogatás nélkül inni.

Készséggel elhiszem, hogy van, aki tabi mellett "véletlenül" terhes lesz, de a tabletta hibájából így 1000 nőből 1-nek sikerül évente, az összes többi vagy nem szedi normálisan, vagy fogalma sincs arról, hogy mivel sikerült gyengíteni a hatását.

Ha benézel a fogamzásgátlás topikba, látni fogod, hogy a tinik/nők 95%-a sajnos a tablettához tartozó betegtájékoztatót sem olvassa el, pedig elég részletes..., nehogy más gyógyszerek/gyógyhatású készítmények papírjait. Ez nem a tabletta hibája szerintem. Lövésük sincs, milyen szabályokat kellene betartani, ha tablettát szednek! És akkor csodálkoznak, hogy "véletlenül" terhesek lettek, és szidják a tablettát meg az orvost?

2. Hiába csinálsz úgy, mintha a nők hibája lenne, hogy nem mennek el vérvételre. Nyilván elmennek, ha küldik őket. De ezzel is két probléma van: az egyik a magyar egészségügy, ott spórolnak, ahol lehet, a másik pedig az, hogy az ember általában hinni szokott az orvosának (ha nem bízik benne, nyilván nem hozzá jár), tehát ha nem küldik vérvételre, elhiszi, hogy nem szükséges. Nyilván arról, hogy mikor szükséges, egy szakorvos kicsivel többet tud, mit te vagy én.

2012. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Az ország egyik legjobb nőgyógyásza mondta, hogy igen is kell a vérvétel a hormonszint miatt, a teljes védelem miatt. De legközelebb, ha megyek hozzá, akkor mondom neki, hogy nyugodtan égesse el az orvosi diplomáját, mert az nem is így van. Hagyjuk, leírtam a véleményem, és az orvosét is, biztos Te tudod jobban..
2012. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért lényegtelen, mert nem az érdekel hogy undorító -e vagy sem, hanem a mögötte lévő gondolat. Hogy tényleg úgy gondolja hogy ez így működni fog.

Egyébként én a hölgy anyjától (akinek szintén utólag mondta) tudom, hogy ő ezt így kitalálta. A csaj amúgy 22 éves.

2012. okt. 24. 14:52
 8/14 anonim ***** válasza:
54%

Nyugodtan pontozgassatok, ez is csak azt igazolja, hogy másnak se jut eszébe, csak ha van előttem pár példa, és olvasok ezt - azt, akkor nyilván nem akarok úgy járni, tehát alaposan állok a dologhoz. Attól még hogy a Marinak jó x fajta, attól lehet, hogy az Ilinek nem lesz az, és terhes lesz, erről ennyit.


Szánalmas egyébként, hogy így akarnak pasit fogni, mert egyébként ez nem hogy megtart egy pasit, hanem eltolja magától, szóval hajrá.. részemről itt a pont. :)

2012. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%

"Gyerekkel megfogni a pasit. Bejött ez valaha akárkinek is?"


Több száz éve bejön ez a trükk a nőknek!!!

Sajnos!


Egy anoním statisztika szerint a megszületett gyerekek 30%-a szól a pasifogásról.

2012. okt. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
13%

"Nem rég játszódott le a rokonságban is egy ilyen eset, persze a pasi azonnal kirakta"


gratulálok a rokonaidhoz... karácsonyra vegyél majd neki egy doboz kotont, akkor legközelebb nem kerül ilyen helyzetbe, hogy "persze, hogy kirakja" a saját gyerekét.

2012. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!