Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy párkapcsolatban egyenjo...

Ha egy párkapcsolatban egyenjogúság van, tehát mindenről közösen döntenek, akkor miért a férfinek kell megkérni a nő kezét?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Megmagyarázni nem tudom, de szégyenemben süllyedtem volna el , ha én kérem meg nő létemre.


Egyébként szerintem nincs is igazi egyenjogúság. Alkalmazkodás, engedékenység van mindkét fél részéről.

2012. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Attól, hogy "egyenjogúság" van, azért még létezik NŐ, és létezik FÉRFI. Ha nem, az már nem párkapcsolat szerintem.

Az egyenjogúságot nem szabad felcserélni azzal, hogy kiiktatjuk a női-férfi szerepeket vagy sem. Ha egy kapcsolatban a nő elférfiasodik, a férfi pedig elnőiesedik, annak előbb utóbb szakítás/válás a vége. Vagy látszatházasság, amiben senki nem boldog.

Szerintem.

2012. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hagyomány.

De a házasságról is közösen döntenek a felek. Még egy lánykérésnél is.

Egyik felveti az ötletet, a másik igent vagy nemet mond.


Persze sokszor mindketten tudják, hogy össze szeretnének házasodni, a lánykérés csak egy hagyományos aktus.

2012. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Az egyik barátnőm 8évet várt arra hogy a párja megkérje a kezét.

Nem értem ha egy nő szeretne megházasodni akkor miért nem mondja ki,miért kell arra várni hogy a férfi feltegye a nagy kérdést?

2012. okt. 24. 09:10
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

:)) Látod, egyenjogúság ide vagy oda, mi lazára vettük a figurát. Már jó ideje össze voltunk költözve, és valószínűleg a párom is várta a nagy pillanatot, aztán amikor elfogyott a türelme utalgatni kezdett rá. Szó szerint nem tudom idézni, de a lényege kb. az volt, hogy "Vegyél már el, mert a feleséged akarok lenni!".:D


Holdfényes, letérdelős, könnyfakasztós kérés nem történt, ha csak az előbbi "utalást" nem tekintjük annak az ő részéről; a közös lelki élmény az volt, ahogyan együtt bonyolítottuk a dolgokat, gyűrűválasztás, esküvőszervezés stb. Olyan volt az egész, mint amikor karácsonykor közösen készülődünk. Tehát nem egy nagy pillanatot tettük emlékezetessé, hanem az egész folyamatot, sok szeretettel és nevetéssel megfűszerezve. Számunkra így volt szép és ideális.:)

2012. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Egy okos nő tudja úgy intézni a dolgokat (nem arra gondolok hogy teherbe esik) hogy a pasi megkérje a kezét, már ha közösek a célok és nem esküvő ellenes a másik fél. Mert olyan esetben felesleges együtt lenni ha az egyiknek ez a szive vágya a másik meg irtózik a gondolattól is.

Egyébként kérheti meg a nő is, volt már ilyen a történelemben.

2012. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azért mert egyszer valamikor ez így alakult ki, és oly mélyen rögződött bennünk, hogy el sem tudjuk nagyon képzelni , hogy ez másképp legyen. Ennek ellenére szerintem sok esetben bizonyos értelemben a nő "kéri meg a férfi kezét". Ez alatt azt értem, hogy bár formailag lehet hogy a férfi kéri meg a nő kezét, de valójában sok esetben a nő úgy alakítja a dolgokat, hogy a férfi erősen kötődjön a nőhöz miközben ezzel már a nő "meg is kérte a férfi kezét"..:)) A látszat néha csal! Egyesek szerint nem csak néha ,hanem mindig.:DDD
2012. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ági 8405. Na igen ,... én is valahogy így gondoltam.:)
2012. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nagyon romantikusnak tartom a lánykérést,akkor ha mondjuk a nő nem számit rá.

Nálunk nem volt ilyen.Eldöntöttük hogy összeköltözünk de előtte tartunk egy eljegyzési összejövetelt.50szer elpróbáltuk a gyűrűhúzást,mivel a párom tiszta ideg volt emiatt.Akkor poénként bedobtam hogy meg sem kért,megkérdezte én igent mondtam és ennyi.

2012. okt. 24. 09:32
 10/20 Mara Acoma ***** válasza:
0%
Nálatok egyenjogúság van? Az milyen?:-D Én el nem tudnám képzelni, hogy a drágám subickolja szappannal a fehér zoknik talpát, kisúrolja a budit, ebédet főz a gyerekeknek stb... Ő dolgozik, Én itthon vezetem a háztartást és nevelem a 3 gyermeket. Szerintem ez a normális... Ő a családfő, Ő kérte meg a kezem, Ő udvarolt nekem. Fordítva el sem tudnám képzelni:) Számomra a hagyományos családmodell az elfogadott, szerencsére a páromnál is. Azzal, hogy Te kérnéd meg a kezét a férfinak, szerintem iszonyú ciki lenne neki... ezzel porba alázod a férfiúi mivoltát. És most őszintén... Melyik lány nem álmodozik arról, hogy egy romantikus vacsi vagy kirándulás vagy akármi alatt a párja elé térdel és gyűrűt húz az ujjára?:)
2012. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!