Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a szülők...

Mi a teendő, ha a szülők lelkileg tönkreteszik a gyereket?

Figyelt kérdés
Mi a teendő ha a rokonságban a szülőpár egyik tagja alkoholista a másik pedig mentálisan sérült és veszekedéseikkel lelkileg tönkreteszik gyereküket. A rendőrség csak akkor venné el tőlük a gyereket ha testi sértés nyomait fedeznék fel rajta. Pedig a rokonok közül vannak olyanok, akikkel a gyerek szívesebben élne, mint szüleivel.
2012. okt. 25. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
gyámhivatalba kell menni, ott elmondják a lehetőségeket.
2012. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz ezzel mindenképp a gyámhivatalba kell menni, mert ők jobban foglalkoznak ezzel mint a rendőrség, mert a rendőrség dolga csak az ha fizikai bántalmazás történik.
2012. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia. :)



25


És ímé egy törvénytudó felkele, kísértvén őt, és mondván: Mester, mit cselekedjem, hogy az örök életet vehessem?


26


Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?


27


Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.


28


Monda pedig annak: Jól felelél; ezt cselekedd, és élsz. (Lukács 10:25-28)



A Tízparancsolat:



2


Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.


3


Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.


4


Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.


5


Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.


6


De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


7


Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.


8


Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.


9


Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;


10


De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belől van;


11


Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.


12


Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked.


13


Ne ölj.


14


Ne paráználkodjál.


15


Ne lopj.


16


Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.


17


Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé. (II. Mózes 20:2-17)



Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. (János 13:34)

2020. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezzel aztán sokat segítettél, 3... Gyámhivatal!
2022. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!