Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit Tehetek ilyen helyzetben?...

Mit Tehetek ilyen helyzetben? Hogyan lehet és mit lehet itt tenni?

Figyelt kérdés
Még 2001-ben elváltam, első férjem nem akar gyerektartást fizetni a 19éves nagyfiam után és pert indított, hogy szüntesse meg a Bíróság a fizetési kötelezettségét. A fiam nappalin tanul, igaz eddig a betegsége miatt 2tanévet halasztott. Már nagyon elegem, ez az ember mindennek elhordja a saját gyerekét. Van, a bíróság a gyerektartásdíj kifizetését felfüggesztette és letétbe helyezte. Ahogy látom hosszú per lenne, nekem nincs ügyvédre pénzem mint a volt férjemnek. Inkább nyugalom kell, a fiamnak főleg. Hogyan tudom én ezt az egész folyamatot leállítani? Olyan idegtépő, hogy inkább nem kell a gyerektartás! Mit lehet tenni? Meg lehet-e szüntetni a pert, amit nem én kezdtem? És ez nem minősül pervesztésnek?

#Mit?Hogyan?Sürgősen!
2012. okt. 26. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Megszüntet hetes, de ez pervesztesnek számít. Fizetheted a perköltséget es elveszted a tartasdijat
2012. okt. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Bíróságon mondhatod, hogy nem tartasz igényt a további gyermektartásra, akkor megszüntetik a pert. De ha nem akarsz pereskedni, akkor mit számít, hogy a lemondás pervesztés-e ? Később újra pereskedni akarsz?
2012. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdekli, hogy pervesztesnek e, mert a vesztes fel kell hogy fizesse a perköltséget es a nyertes fel hivatalos ügyvédi díjat is.
2012. okt. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Megkérdeztem a Bíróságot,azt mondták én arról nyilatkozhatok,hogy nem kérek tartásdíjat,a pert nem én kezdtem,hanem az apuka,elég szemét dolog ha nem kérem a gyerektartást és még fizessek is.Bíróságon mondták,a pert ő vonhatná vissza,de nem teszi.Teljesen tehetetlen az ember....
2012. okt. 30. 06:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tudom mit lépjek.Hogy lehet ilyen egy "apa"?Még megbeszélni sem lehet vele,mert új barátnője is van,aki nem engedné,sőt még biztatja!Lassan eljön a tárgyalás,nem én kezdtem a pert,a fiam tanul,mégis mindezek ellenére én fizessem a volt férjem ügyvédjét,csak mert ő így viselkedik?Felfoghatatlan!
2012. nov. 6. 06:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Vidd el a fiadat a tárgyalásra, hátha előtte jobban hajlik a megegyezésre.
2012. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Be is van idézve a fiam tanuként ,neki is jönnie kell.Nem tudom meghatja-e,hiszen válás óta nem látogatta meg egyszer sem érdeklődött utána.
2012. nov. 11. 06:33
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem igaz,hogy kötelező elmenni egy ilyen tárgyalásra,nem létezik.A bíróság hozhat végzést megjelenésünk nélkül is?
2012. nov. 29. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:
A targyalason valo megjelenes kotelezo, fel kell hogy legyen tüntetve az idezesen is, ahogy az is, hogy milyen indokkal mentes ülsz a megjelenés alól.
2012. nov. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Orvosi igazolást fogok beadni,betegség miatt,mert ezt már nem bírom!
2012. dec. 6. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!