Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Apa öngyilkos akar...

SOS! Apa öngyilkos akar lenni! (? ) 13/l

Figyelt kérdés
Szóval,minden 1 évvel ezelőtt kezdődött,amikor apa megcsalta anyát.Eleinte csak én tudtam róla (véletlen láttam meg az üzenetet,gyotortem magam miatta) aztán amikor kiderült,rengeteget veszekedtek.Vagyis megbeszélték,anya rengeteget sirt.Aztán sikerult megbeszélniük,olyanok lettek,mint a kamaszok.Egy turbékoló szerelmespár,sokszor mar sokkal jobban foglalkoztak egymással,mint velünk (van egy 18 eves noverem) aztán most megint van valami,2 napja veszekednek,probaljak megbeszelni,szenvednek.Ma szinten veletlenul meglattam egy smst anya telefonjaban,amiben az volt,hogy ha elmegy a valas miatt az ugyvedhez,akkor apa megiratja a vegrendeletet,es szombaton veget vet az eletenek,mert nelkule nincs miert elnie.aztan most,hazajott,kerdezett a sulibol,aztan azt mondta hogy legalabb miattam boldogan fog meghalni.Fogalmam sincs,hogy mit csinaljak.nem tudjak,hogy tudok arrol,hogy valami baj van.es nagyon szenvedek.ha apa tenyleg megtenne,eselyes,hogy utana mennek..mar elofordult a multban,hogy vagdostam magam.ezt mar nem tudnam feldolgozni.Nagyon felek attol,hogy apa komolyan gondolja,mit tegyek? 13L
2012. okt. 26. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként írom, ritka felelőtlen szüleid vannak...

Menj oda apádhoz, mond meg mit láttál, (smst) és mond el,nem szeretnéd, ha öngyilkos lenne.

De roppant korlátolt az a szülő, (ember) aki ilyen érzelmi zsarolásnak teszi ki a gyerekét..Ilyen lelki terhet rak rá..

Menj és beszélj vele..

Aztán írj !! Itt ülök, és várom !

Bátorság Nagylány!

2012. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Húúh.


Most minden rosszindulat nélkül mondom,hogy ráférne egy csoport terápia a családra.

Ha apád annyira halálosan szereti anyádat,miért volt hűtlen hozzá?


Figyelj ide,kevés a sikeres öngyilkosság,az ember nem elég elszánt,idióta szülő meg nem indok az öngyilkosságra,hacsak nem akarod megnyomorítani magad,ne próbálkozz!

2012. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
99%
Szerintem ülj le és beszélgess el apukáddal. Ha én lennék a helyedben elmondanám neki, hogy ne sajnáltassa magát, hanem igenis kapja össze magát, mert neked szükséged van egy apára. Mondd meg neki, hogy gondoljon bele, mi lenne veled, meg a tesóddal nélküle. Hogy ha megöli magát, attól lehet, hogy az ő problémái megoldódnak, de nektek azzal tönkre menne az egész életetek, és mondd meg nyugodtan, hogy nem szeretnél apa nélkül fölnőni. Mondd meg, hogy gondoljon bele hogy ezzel nektek mekkora fájdalmat okozna. Mondd el neki, hogy nagyon szereted, és meg fog oldódni idővel minden, nem biztos hogy most, de ha most nem teszi ezt magával, akkor később rájön, hogy mekkora butaság lett volna. Kérdezd meg, hogy nem akar-e ott lenni a ballagásodon, vagy az esküvődön, vagy amikor a tesódnak vagy neked gyereketek lesz? Hidd el ezen csak az segíthet ha leülteted, és hiszti nélkül a sarkadra állsz, és KOMOLYAN elbeszélgetsz vele, és elmondod ezeket a dolgokat. Tudom, hogy nehéz, de ha ezt mind elmondod, hidd el el fog rajta gondolkodni. Ha lehet a testvéredet is biztasd hogy ő is legyen ott amikor beszéltek. Remélem segíthettem, és nagyon sok erőt kívánok neked!
2012. okt. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
A harmadik válaszoló vagyok.Ha most a családját elkezditek ócsárolni akkor semmit nem oldotok meg. Nem őt kell arról kioktatni, hogy mit is csinálnak a szülei mert azt ő tudja legjobban. Ennek a kislánynak arra van szüksége, hogy erőt adjunk neki, hogy támogassuk, hogy beszéljen az apjával
2012. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem neki kéne vállalni a felelősséget és beszélni az apjával, hanem az anyjának vagy nagyszülőknek, keresztszülőknek kellene szólni AZONNAL, és segítséget kérni.

Kérdező, bárki jó a családból, aki felnőtt és a szüleid kedvelik!!! Telefonálj neki, vagy menj el hozzá vagy hívd el.

Ha apukád komolyan gondolja, akkor orvosi kezelésre van szüksége, amit a pszichiátrián kaphat meg, de ezt te egyedül nem tudod elintézni, oda beutaló kell a háziorvostól, ha jól tudom.


Nem kell kitálalni mindent annak, akitől segítséget kérsz, csak a lényeget mondd, hogy találtál egy smst, hogy öngyilkos akar lenni. A többit oldják meg ők. Ha él még apukád anyja vagy apja, akkor elsősorban nekik szólj.

2012. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mond meg apádnak, hogy várjon az öngyilkossággal, akasszátok fel magatokat egyszerre az egésszen, gruppen-akasztás
2012. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én segítséget kérnék egy olyan rokontól, akiről tudom hogy nagyon jó viszonya van apukáddal, de emellett én is beszélnék vele, de egyedül nem mennék neki a dolognak, mert az rosszul is elsülhet. (tapasztalatból beszélek sajna)
2012. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
23%
Amelyik kutya ugat, az nem harap. Aki az öngyilkossággal fenyegetőzik, az nem teszi meg. Az, öngyilkosok csendesek és csak néznek ki a fejükből. Apád csak a körülöttük lévő emberek figyelmét akarta felhívni köztük anyádét is hogy hátha megbocsát neki.
2012. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Sok hülye felelőtlen szülő. Ahelyett, hogy itt írnák, meg olvasnák a gyk-t, öngyilkosozdit játszanak.
2012. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!