Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol van az a bizonyos határ?...

Zgodna kérdése:

Hol van az a bizonyos határ? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Adott a helyzet, hogy Németországban dolgozom. A fizetésem 380.000 Ft. Ebből 80.000 Ft magyar számlára utal a munkáltatóm, konkrétan édesanyám számlájára, amit a család (édesanyám és édesapám) szabadon költenek mondván, hogy ezzel én támogatom őket. Ti ezen felül küldenétek még nekik pénzt? Hiszen ez a 80.000 is csak úgy hipp hopp úgy jön Isten nevében, ingyen nem is dolgoznak érte, csak költeniük kell. Viszont tudom hogy ha "van mit a tejbe aprítani" akkor költenek jobbra balra, és elköltik hülyeségre és nem azon vannak hogy gazdálkodjanak belőle. Hol van az a bizonyos határ amikor azt mondjátok, hogy elég..nem küldök még a saját pénzemből is. Nem vagyok dolgozó állat, aki dolgozik napi 13 órában...6-7000 disznót vág...és százezreket küld haza csak úgy. Szerintetek ez zsugoriság részemről?
2012. okt. 27. 08:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A 80 több, mint amit ma egy átlagember idehaza keres. Nyilván van nekik valamiféle jövedelmük, ennyi plussz elég kell hogy legyen. Sőt....
2012. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy zsugoriság !

Minek küldenél többet, ez pont elég. Még sok is.

Az én egyik lányom is külföldön dolgozik..soha egy fillért nem fogadok el tőle..tudom, ott is keményen kell dolgozni a pénzért.

Rokkant nyugdijam: 86.eFt (80%-os rokkantságra)

Férjemé: 120.eFt. Szüleidnek is van bevételük, gondolom én...

Ha nincs, akkor meg tegyenek érte, hogy legyen.

Szó sincs zsugoriságról...

Egy szülő.

2012. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletesen elég hogy minden hónapban az ölükbe pottyan 80000 ft...
2012. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek nincs 80 ezer a fizetése! És nekik még ehhez gondolom jön a nyugdíjuk vagy fizetésük. Ez bizony nagyon szép pénz, van olyan, hogy család kénytelen ennyiből vagy kevesebből megélni. Nem zsugoriság. És ha családod lesz (ha most nincs), akkor is a szüleidet fogod támogatni majdnem havi 100 ezer forinttal?
2012. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Normális szülők tisztában vannak azzal, hogy a legtöbb embernek keményen meg kell dolgoznia a havi jövedelméért.


A felneveléséért cserébe nem kérnek havi apanázst, inkább azt várják el, hogy felnőtt gyermekeik is családot alapítsanak, és saját gyerekeiket gondosan neveljék.

2012. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Pont itt a határ! 80.000 ft, ami a szüleidnek talált pénz, én a helyükben örülnék és nem játszanám a telhetetlent! Nagyon sokan elég keményen megdolgoznak ezért az összegért, nem csak úgy kapják. Ha jól értettem, akkor annyira nem szorulnak rá, de elvárják, hogy adj, még a megmaradt pénzedből is?!
2012. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat....persze természetesen nekik is van jövedelmük, csak hát a pénz egy ide-oda számlák is vannak stb..azért kérdeztem, hogy szerintetek ilyenkor mi a normális? Nem verem fogamhoz a garast, viszont igen 80.000 nem kis pénz
2012. okt. 27. 10:28
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a határ,amiről úgy gondolod, hogy szívesen adod nekik. Sajna nem lehet beleszólni abba, hogy ki mit csinál a pénzével,főleg nem azzal a pénzzel,amit te adsz nekik.Ergó nem kötelezheted őket, hogy mire költsék, viszont amint adóságba,hitelbe keverednek vagy bármi más előzékenység nélküli bajba annak ellenére, hogy te 80-ezreket csengetsz nekik havonta,akkor úgy gondolom hogy keményen meg lehet már mondani nekik a véleményüket.Azt is csinálhatod egyébként, hogy interneten beutalod a rezsi és közüzemi szolgáltatóknak a számlákat a szüleid helyett.Így tudod, hogy a pénz egy része amit nekik szánnál célbaér oda, ahova való! :-)
2012. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az lesz, hogy ami pénzem megy nekik..költsék arra amire szeretnék, amire szükségük van (télen tüzelő stb) erre azt mondom, hogy értelmes dolog. Viszont többet nem fogok utalni ennél a 80-as összegnél. Valamiből nekem is élnem kell, meg ki szeretném élni a fiatalságomat, élvezni az életet azt csinálni amit egy 20 éves általában szokott, autót venni, jogsit letenni nyaralni menni, ha már elszakadtam a hazámtól és keményen dolgozok. Persze vannak komoly távolba nyúló terveim is, de nem most. Nélkülöztem eleget idáig, kicsit én is élni akarok de úgy nehéz ha közben otthon vissza húznak
2012. okt. 27. 12:09
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha húsz éves vagy, akkor gondolom a szüleid is max. 50-esek lehetnek, tehát még bőven munkaképesek. Ha már külföldön dolgozol, akkor a taníttatásodra sem fordítottak túl sok energiát, meg írtad azt is, hogy sokat nélkülöztél.


Szüleidnek az anyagi lehetőségeikhez mért fenntartható életszínvonalon kellene élniük, nem pedig gyereküktől elszedett pénzzel kellene feljavítaniuk azt.


Neked a saját jövőd építésére kell koncentrálni, amiben ennek a pénznek, amiért te dolgozol meg, sokkal jobb helye is van!

És igenis, fiatalon szórakozni is kell, arra sem szabad sajnálni a pénzt!


Pl. a mi családi kasszánkban évi -1 millió Ft azt jelentené, hogy szinte abszolút nem tudnánk járni nyaralni, síelni, utazgatni, azaz gyakorlatilag életminőségünk teljesen más lenne. Úgyhogy 36 évesen el sem tudom képzelni azt, hogy szülőket anyagilag támogassam (hozzáteszem hogy jól állnak, és abszolút normálisak).

2012. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!