Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ideje megromlott a kapcsol...

Egy ideje megromlott a kapcsolatom apuval és fogalmam sincs mi legyen. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apu reggel elmegy dolgozni, és általában késő délután ér haza. Akkor is inkább lemegy és bedob egy sört a haverjaival, vagy plusz munkát vállal - mikor melyik. Ha itthon van, akkor is csak éli a kis világát, és nem is érdekli mit csinálok. Alig foglalkozik velem, csak az érdekli hova megyek, kikkel és mikor jövök haza, stb... mást se tud, csak kritizálni mindenért, közben azt hiszi, hogy egy kis utcasarki ribi vagyok (ezt már mondta is nekem), pedig pont, hogy az ellenkezője. Csak akkor tud jópofizni, mikor feljön valamelyik barátnőm, és akkor is inkább vele viccelődik. Néha úgy érzem nincs apám, és most ugye elutaztunk el őszi szünetre, meg sem érzem, hogy nincs itt!! Próbálok vele közös programot csinálni, de vagy nincs kedve, vagy mindig minden fontosabb, mint én. Még anyu is igazat ad nekem, pedig ő foggal-körömmel véd mindkettőnket. Mikor apunak azt mondom, legyen többet itthon, azt mondja, hogy akkor miből tart el minket és/vagy itthon mit csináljon? Nagyon fájnak már ezek a dolgok, és egyszerűen nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel.

2012. okt. 31. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Azzal sajnos nem tudsz mit kezdeni, ha sokat dolgozik. Közös programként esetleg próbálj meg részt venni abban, amit amúgy is csinál (persze nem a kocsmába menni a haverjaival, de ha valami hobbija van, vagy csak TV-t nézni együtt). Vagy próbáld meg kérdezgetni, biztosan szívesen mesélne milyen volt a napja.
2012. okt. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe egy ideig levegőnek nézném!


Nálunk ugyan ez a helyzet csak anyámmal...és levegőnek nézem ha szól nem figyelek! Elmosogatok, felsöprök ha egyszerűbb kaja van megcsinálom..


És képzeld hat a dolog. :) Egyre jobban törődik velem! :)

2012. okt. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát, ha ő úgy viselkedik, mint akit nem érdekelsz, akkor nehéz ezt megváltoztatni...

Valamikor úgy 15 éves korom körül panaszkodtam apának, hogy úgy érzem, senki se foglalkozik velem, stb. Az volt a válasza, hogy ne várjam, hogy az emberek majd mondogatják nekem, hogy szeretnek... Ő se mondta nekem még amúgy soha.

A férfiakra amúgy főleg jellemző, hogy nem tudják kimutatni az érzelmeiket. Én is csak akkor látom apán, hogy vannak érzelmei, ha mondjuk aggódik értem; történik valami és segítségre van szükségem. Szóval azt javasolnám, hogy próbáld meg úgy megközelíteni, hogy kikéred a véleményét dolgokkal kapcsolatban. Mondjuk tetszik egy fiú vagy ilyesmi. Vagy meséltesd, milyen volt ez meg az a fiatal korában, ő mit csinált ebben meg ebben a helyzetben. Ez nálunk általában megtöri a jeget.

Semmiképp ne mondogasd neki, hogy foglalkozzon veled többet meg ilyesmi, mert annál jobban el fog zárkózni! De általában arra ugranak, ha megkérdezik a véleményüket vagy mesélhetnek valamit. Meg ha van valami, ami mindkettőtöket érdekel, pl. valamilyen sport, politika, tévéműsor, akkor hozd fel ezt a témát.

Remélem, segítettem. :)

2012. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!