Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13 eves vagyok, anyukam kint...

13 eves vagyok, anyukam kint dolgozik kulfoldon, ki kellett hozza jonnom, mert otthon nagyon rossz korulmenyek kozott eltunk, szep lassan jon ki az egesz csalad. Mit csinaljak? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Szeptemberbe jottem ki,azota itt kinlodok.Anyukam a jovomet erolteti,hogy itt konnyebb a megelhetes,de en a nagyszuleimhez haza tudnek menni,akik eltudnanak tartani.(nagyon jo korulmenyek kozott elnek)

Tudom,hogy itt tobb eselyem van,de en nagyon rosszul erzem magam itt,mar beilleszkedtem,a nyelv megy(otthon magasszintu kettannyelvu osztalyba jartam)de annyira rossz..:(

Holnap haza tudnek menni nagyszuleimmel,szerintem nem most dol el a jovom,nem ezen kell gondolkodni,van meg idom..

Majd ha mar erettebb leszek,kijovok..anya szerint nincs ertelme haza mennem.Kerlek segitsetek..:((


2012. okt. 31. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pontosan miért rossz ott neked?
2012. okt. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rossz kozerzet,valami mindig hianyzik..
2012. okt. 31. 23:41
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Még nagyon rövid ideje vagy ott, így szerintem természetes, hogy nem tökéletes minden. Egy kis időt még adhatsz a dolognak. De semmi sem tart örökké, akár maradsz, akár hazamégy, normál esetben lesz visszaút a másik helyre.
2012. okt. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Én meg a fél kezemet odaadnám, ha kiköltözhetnék külföldre. Oké, sok minden hiányozna de mennyivel jobb, könnyebb lenne...

Maradj kint, meg fogod szokni és meg fogod szeretni is!

16/L

2012. okt. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
haza ne gyere! ... örülj a lehetőségnek, hogy anyukád - valószínűleg kényszerből - bevállalta, hogy kint boldogul ... a világ kicsi, bármikor hazalátogathatsz, de itt jövőd nincs
2012. okt. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Honvágyad van ennyi az egész. Nagyon rossz körülmények között éltetek, ott meg jobban. Ez csak jó, nem? A szüleid olyan dolgokat is megtudnak neked venni, amit itthon biztos, hogy nem tudtak volna meg adni neked. Gondolom Angliában vagy, hogy magas szinten tanultad a nyelvet. Anyukádnak igaza van, és ha érettebb leszel, rá fogsz jönni, hogy ezt próbálta neked elmagyarázni, csak te még kicsi voltál és nem értetted a dolgot. Jobb lesz neked, hidd el. Olyan sok lehetőséged lesz ott kint, mint itt Magyarországon soha.

19/L

2012. okt. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. 20 éve vagyok külföldön, határozott célom, hogy egyszer vissza menjek haza. Honvágyam van, én nem itt érzem magam itthon...


Beszélj anyukáddal, hátha sikerül valamit kitalálni! Vagy úgy, hogy jobban érezd magad kint, vagy úgy, hogy hazamehess. Bár én biztos megőrülnék, ha a 13 éves gyerekem nem velem élne, hanem a nagyszüleivel. Nehéz dolog ez, mindenképp anyukáddal beszéld meg!

2012. nov. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Én is anya vagyok, és én is külföldre mentem. A fiam 14 éves volt amikor kijöttem külföldre, és mondtam ő is jöjjön. Nem akart kijönni, de én úgy voltam vele ahogy anyud. Kint sokkal jobb lesz neki. Nyelvet tökéletesen fogja tudni, kint fog tanulni, dolgozni, élni. A jövőbe szépen biztosítva lesz. De a fiam hallani sem akart róla. Ő is a nagymamájával akart maradni. Én végül kompromisszumot kötöttem vele. Belegyeztem hogy a 8 -dik osztályt még otthon végigcsinálja, ballagjon el. Nyári szünetben kijön, és ha szeptember elején úgy dönt haza akar menni akkor hazaengedem. Nem akarom leírni milyen nehéz volt az amikor a fiam akit én neveltem otthon maradt én meg kint dolgoztam. Végül is a nyári szünetben jól érezte magát, és úgy döntött 1 évet elkezd a kinti suliban. Ha tetszik marad ha nem hazamegy. Belementem ebbe is. Ma a fiam 21 éves. Azóta leérettségizett, szakmát szerzett. Pár hónapja dolgozik, és havi 1300 fontot keres amíg a próbaidejét nem véglegesítik. Éppen a napokban jelezték hogy január 1-től állandó dolgozó lett, vagyis a cég átvette, így a fizetése rögtön megugrik 1500 fontra.. Ez egy kezdő 21 éves fiatalember álom fizetés.. Hol keresne ennyit otthon??


Kedves 13 éves. Adj esélyt magadnak. Beszéld meg anyuddal hogy 1-2 évet végig viszel a suliban és ha ennyi év után sem tetszik a kinti élet akkor engedjen haza. Bele fog menni, mert 100% hogy 1-2 év után már nem fogsz annyira hazavágyni. Amúgy meg minden évben haza mehetsz nyaralni /telelni.

2012. nov. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Honvágyad van, ez természetes. 13 évesen már elég rett vagy hozzá, hogy reálisan gondolkodj, és ne csak a holnapra, hanem a holnaputánra is figyelj. Itthon éhen halni lehet legfeljebb a fizetésből, de azt is adóssággal a nyakadon. Ha belegondolsz, itthon ugyanúgy újra kellene kezdened, ott pedig már elkezdtél felépíteni valamit... A helyedben holt biztos, hogy be nem tenném újra a lábam az országba, ahogy lehetőségem lesz, húzok innen elfelé, csak a diploma legyen végre a zsebemben... Édesanyádnak igaza van ezen a téren, hidd el, jót akar neked, érdemes rá hallgatnod.
2012. nov. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

Én is éltem kint, 3 évig éreztem azt amit te, aztán fogtam magam és hazajöttem. Az volt életem legjobb döntése. Hiába külföld, meg jobb kilátások (ami amúgy nem igaz), ott valami mindig hiányzott. Engem már képtelenség lenne visszavinni.

Ha ennyire nem érzed jól magad, szerintem ezután se fogod. Én a szívemre hallgatnék és hazajönnék.

2012. nov. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!