Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a lelki terror ellen?

Mit tegyek a lelki terror ellen?

Figyelt kérdés
13 éve élünk együtt. Van két gyerekünk. És egyszerűen minden nap gyomorideggel fekszem és kelek. Sose emelne kezet rám a párom, de állandóan megaláz az utcán mások előtt és otthon is "bánt". Nem mondhatok neki ellent, mert az sose jó, amit én mondok. Ha mégis ellenkezem, elkezd velem kiabálni és megszégyenít. Nagyon apró-cseprő dolgokon kapja fel a vizet. AMik tulajdonképpen totál jelentéktelenek. Én szeretem őt és a gyerekek miatt nem is akarnék elválni. Meg, amúgy ezzel is fenyeget, hogy beadja a válópert, mert velem nem lehet együtt élni szerinte és elveszi tőlem a gyerekeket, mert szerinte én idegileg labilis vagyok, és kicsinálna, egyből nála lennének a gyerekek. Nem tudom, hogy jutottunk el idáig. Nagyon bánt ez az egész. A pici lányom még csak 1 éves a nagy 6.

2012. nov. 3. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenek azzal mernek kekeckedni, akitől úgy érzik, nem kell félni.Ha egyszer jól megszégyenítenéd te is mások előtt, vagy szépen fognád magad és beadnád a válást azzal a jelszóval, hogy terrorizálja a családot, leesne az álla az uraságnak!Hagyd ott a francba, vagy állj a sarkadra,vedd át a szerepét, jobb megoldás nincs.Ja,a amúgy össze sem kellett volna jönnöd vele?Mikor kezdett így viselkedni?
2012. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szereted őt? Hm. No comment...
2012. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Figyi, mit szeretsz rajta?

Azt, hogy bunkó veled, azt, hogy kötekszik, azt, hogy megaláz, azt, hogy rondán beszél veled, vagy mit?

Ez a férfi bunkó veled, aláz, terrorban tart!

Ő nem szeret Téged, az már biztos, ha szeretne, akkor nem bánna így veled.

Nem inkább a megszokás tart mellette?


Nem tudom, hogy lehet szeretni valakit, aki folyamatosan megaláz?


Állj már a sarkadra, mi az, hogy ideggyenge vagy, meg labilis?


Persze, hogy az vagy, ki ne lenne az, ha naponta ba.szogatják?

Ő készít ki téged, azért vagy labilis idegileg.


Áll ki magadért, különben a pszichiátrián végzed tényleg!

2012. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha szereted őt, akkor mi most mit mondjunk?

Szokd meg, vagy szökj el.

(Azt hiszem, az egy kucsit durva lenne, ha azt írnám, higy aki k.rvának megy, ne csodálkozzon hogy megb.sszák, de ugyebár ha egy olyan emberrel képes vagy együttmaradni, aki nap mint nap megaláz, és a veled való bánásmódja ellenére még szereted is, akkor nincs mit tenni, tűrnöd kell. De azt előre megmondom, hogy hosszú távon tönkre fog tenni.)

2012. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
76%

Ez nagyon komoly probléma, és bármennyire is hihetetlen elég gyakori a családok esetében, főleg ezekben a sötét időkben melyeket most él a világ.


Első sorban gondolj a saját egészségedre, ha valaki éveken át lelkileg beteg, annak előbb utóbb testi tünetei is lesznek, és elárulom ezt a orvostudomány is így magyarázza. Nagybátyám 2 éve halt meg leukémiában az orvosok szerint az idegességtől alakult ki a szervezetében. Édesanyámnak nem rég vették ki a méhét és petefészkeit mert rákos daganatok voltak benne, az orvosok szerint ugyan csak a stressz okozta.


2. Gondolom ha ideges, és minden hibát rád hárít, akkor az ülj le vele beszélni komolyan, és vedd rá hogy elmenjetek egy család terapeutához felér egy pofonnal a levegőnek.


3. A gyerekeknek sem fog jót tenni semmiféle képen, ha téged mindig stresszesnek, őt úgy szintén, és kettőtöket pedig folyton veszekedni látnak.


100%ig biztosat nem tudok mondani, de elmesélhetek 2 dolgot, mely talán sikerre viszi a célod. Még régebben olvastam egy tudományos folyó iratban, hogy emberekkel tudtunk kívül kísérleteket végeztek, és megfigyelték, hogyha valaki kiabál hirtelen felhúzza magát, arra a leghatásosabb a törődés. Vagyis megpróbálod megérteni ( mégha ku**ára nem is érdekel,vagy nem érted ), és mondogatod, megértelek drágám, elhiszem hogy nehéz napod volt, nem könnyű ott neked, tud hogy büszke vagyok rád.


Egy kapcsolat általában azért megy tönkre, mert elfelejtjük egymással szóban és érzelmileg is éreztetni a törődést és szeretett, azzal a kifogással, hogy hát úgyis tudja ő azt.


A másik dolog, hogy a helyedben utána járnék, mégis menyire egészségesek az ételek, és mekkora a vitamin tartalmuk ( főzés, sütés esetén 40%-al, mikró esetén 90%-al csökken) Az ingerültség egyik tünete lehet a vitamin erős hiánya, csak ezt a köznyelv úgy mondja rendszertelen étkezés.

2012. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

És akkor nem akarsz válni? Hát persze, logikus, még éljetek így le 20 évet, legyél idegbeteg te is, meg persze a gyerekek is, éljetek kriptahangulatban, csak mert a férjed megzsarolt, mert igen, neki joga van tönkretenni egy egész család mindennapjait...


Térj már észhez! Tényleg meg akarod ezt várni?

2012. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gondolom az önbizalmad,önbecsülésed a béka segge alatt (?) de igaza van a 2-esnek abban,hogy ezt azért teszi meg Veled mert megteheti és nincs mitől félnie,fel kéne venni a kesztyűt Vele szemben.Meg tudod Neki mutatni,hogy de igen van mitől félnie? 13 év után nem lesz könnyű meló azt elöljáróban megjegyzem.

Másik kérdésem,hogy nem lehet hogy nagyon oda vagy érte illetve ezt nagyon kimutatod? Vagy netán valóban labilis lettél Mellette?

S mi ez hogy gyomorideggel kelsz-fekszel bővebben?

2012. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom az önbizalmad,önbecsülésed a béka segge alatt", ott van hát, szegénynek az önbizalma, ezt mondom én is!


A férje kikészíti, piszkálja, beleköt, aztán csodálkozik, hogy a nő "labilis"!!!


Hát mi a fene lenne, szegény?


Hogy lehet már így élni, nem értem a férjet, illetve értem, de nem tudom, mit képzel magáról?


Miért készíti ki a feleségét?


Kérdező, ne babusgasd, ne "értegesd meg", hanem legközelebb úgy küldd el a halál fa.szára, hogy csak pislogjon!

Igaza volt annak a válaszolónak is, aki azt mondta, hogy azért packázik veled, mert tudja, hogy hagyod, türelmes, vagy, szelíd, és nem szólsz vissza!


Ne engedd már, hogy kicsináljon a férjed, tudom, hogy milyen kikészítő egy ilyen ember, nekem is volt hasonló "társam", RÉMÁLOM!


NE HAGYD!!!!

2012. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
"Ha mégis ellenkezem, elkezd velem kiabálni és megszégyenít." Ordíts vissza, és szégyenítsd meg te is őt! Csak azért támad, mert támadható vagy. Ne hagyd magad, egyenrangúak vagytok, de ő azt érezteti veled, hogy ő feljebbvaló, pedig ez NEM így van.
2012. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi van akkor,ha az ember nem az a fajta,aki ezekhez a "leszégyeníteni a másikat" opcióhoz szívesen fordulna? Tehát ha eleve az a beállítottságú,aki nem akar ilyet tenni.
2012. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!