Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom apukája meghalt. Nekem...

Párom apukája meghalt. Nekem nem valami jó a kapcsolatom a családjával. Most szeretné, ha vele tartanék én is mikor hazamegy, hogy egy kicsit anyukájával és testvéreivel legyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem, mellette vagyok és leszek ebben a nehéz időszakban is.Már az eljegyzés is meg volt.Viszont a családjával sok nézeteltérés és vita volt az elmúlt egy évben.Eléggé megromlott a kapcsolatom velük.Nem mondjuk ki,de érezhető a feszültség köztünk.Egyébként ettől függetlenül mi még párommal nagyon jól megvagyunk,kettőnk kapcsolatát ez nem befolyásolta.Mint említettem,most nagy szüksége van rám és én szívesen elmennék hozzájuk,de nem tudom hogy jó ötlet e.Mivel ilyenkor elég ha a szűk család együtt van szerintem.Igazából nem akarok a terhükre lenni. Néhány napról van szó.(Kb 200km-re lakunk tőlük)Páromon viszont azt látom és mondta is,hogy nagyon szeretné,ha én is elmennék hozzájuk.Nem akarok kellemetlenséget okozni,így is van elég probléma.Szóval nem tudom,hogy menjek vagy maradjak,de senkit sem akarok megbántani.
2012. nov. 16. 02:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Mivel a párodnak szüksége van rád ebben a nehéz időszakban, mindenképpen menj, és támogasd!

A család most tuti nem azon fog kattogni, hogy ottvagy, most a legkisebb gondjuk is nagyobb ennél.

És még az is lehet hogy pont emiatt fogják átértékelni az eddigieket, és megszeretni. Ha látják hogy ottvagy a bajban is.

2012. nov. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Eljegyeztétek egymást,így már te is a családhoz tartozol. Szerintem ez pont az a helyzet,mikor ott KELL lenned a párod mellet,hisz ő kérte,szüksége van rád! Ilyenkor félre kell tenni a nézeteltéréseket.
2012. nov. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Teljes mértékben igazatok van.
2012. nov. 16. 03:35
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Menj csak el.Párodnak szüksége van Rád, a család most nem fog macerálni, és lehet, mert ott voltál a bajba, ezután nem is fognak..

Tedd hasznossá ott magad..Sok gond van egy temetés intézésével,és a családnak is kell a segítség.

2012. nov. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
szerintem eszükbe nem fog jutni, hogy piszkáljanak. menj, mert a kapcsolatod láthatja kárát ha egy feltételezett konfliktushelyzet miatt egyedül hagyod menni a párod.
2012. nov. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg mondd el ezt neki amit ide leírtál,hogy szeretnél vele menni,de nem tudod,hogy fog reagálni a családja,és együtt találjatok ki valamit. :)
2012. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképpen menj vele, és állj mellette - a valóságban is meg képletesen is. Ha a család elutasitó veled, akkor ne foglalkozz vele, hanem a parodra gondolj és öt támogasd.


De azért röviden leirom a mi történetünket egy hasonló esetben.

Az anyósom kezdettöl nem fogadott el, és a férjem többi családtagja sem, éppen ömiatta. Amikor anyósom hirtelen meghalt, akkor a férjem kért, hogy menjek vele, és segitsek neki - és mivel láttam, hogy neki szüksege van rám, mentem. Ott sokat segitettem neki is, meg a családnak is az ügyintézésekben - mert ök nem ismerték ki magukat sok mindenben. A temetés után megköszönték, és azt hittem, ezzel le van a dolog zárva. Meglepetésemre valamivel késöbb megkerestek, újfent megköszönték a segitségemet, és kértek, hogy ezentúl ne szakitsok meg a kapcsolatot, mert belátták, hogy anyósom véleménye rólam nem reális volt. Azóta elég sok év telt el, de a kapcsolat a férjem családjával kimondottan jó, és ez neki is nagy megkönnyebbülés.

2012. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg ne most beszéljétek meg, hogy nem jössz ki a családjával és ne most találjatok ki valamit közösen, inkább majd ha kicsit enyhül a gyász. Most egyszerűen csak menj el vele, mert szüksége van rád. Már te is a családja vagy, nemsoká hivatalosan is az leszel, legyél mellette a bajban! Azt a kis időt próbáld meg kibírni a családtagokkal, szerintem most nem fognak piszkálni.
2012. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is menj vele!

Ő szeretné, ha ott lennél, a család is látni fogja, ha baj van, (mindegy mi volt korábban), ott vagy és segítel.

Valóban, tedd magad hasznossá ott, főzz, mosogass, segíts amiben tudsz, végy le a vállukról most olyan terhet, amit át tudsz tőlük vállalni.

Nem utolsó sorban pedig érezzék, hogy velük érzel!

2012. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Párod családja gyászol, nem azzal lesznek elfoglalva, hogy piszkáljanak.

Menj el.

2012. nov. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!