Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan legyek...

Mit tehetnék? Hogyan legyek erős? A saját apám lelkileg összetör.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok....most ahogyan ezt írom ..nagyon nehéz,mert nem tudom abbahagyni a sírást.

Azzal kezdem,hogy fehér a bőrszínem,annyira fehér,hogy emiatt többször is megszoltak. De egyik sem volt olyan fájó,mint ahogyan az az ember ,akit nem tudok leírni azzal a szóval,h apa.... Vékony is vagyok,de ilyen az alkatom,nem tehetek róla.Egy átlagos lány vagyok.

A családban bátyámon kivül én tudok angolul. Ennek az embernek gyakran van szüksége a segítségemre.. Ilyenkor persze szólít,hogy lányom,gyere. Eddig mentem is ,de úgy döntöttem legutóbb,hogy nem megyek segíteni. Erre reagálva olyan dolgokat vágott a fejemhez,amik borzasztóan fájnak. Táposnak nevezett,mert vékony vagyok. Fehérségemre azt mondta,hogy vesz barnítókrémet....... És jött felêm ököllel,hogy egyszer ő nagyon megver engem,ígéri.

Ez most csak egy eset volt a sok közül.

A napjaim úgy telnek,hogy ahogyan hazaérek a suliból,eszek és megyek fel a szobámba tanulni. Ezt lelkiismeretesen teszem,,jó a tanulmányi eredményem. Így ,hogy minden nap eleve 4 után érek haza és még tanulok,nem jut időm ,h segítsek anyunak.

Ez az ember még ezt is a fejemhez vágja,hogy egész nap csak fent vagyok,depressziós vagyok és hogy hogyan lettem én ilyen?!....

Egyszerűen elegem van !!! Gyűlölöm ezt az embert,tõnktetesz engem lelkileg . Próbálok inkább fent lenni a szobámban,és kevesebb időt tölteni lent ,hogy minél kevesebb alkalom adódjon,hogy belémkössön.

Mit tehetnék??? Kétségbe vagyok esve..


2012. nov. 16. 20:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Édesanyádnak már jelezted ezt a problémát?
2012. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Beszélj anyuddal hogy az "apád" nem bánik jól veled és beszéljen vele vagy váljanak el.Szerintem anyukádnak fontosabb a te örömöd mint egy f@szkalap aki sérteget és fenyeget..

HA más nem akkor annyit csinálsz hogy amit mond ne halld meg.Egyik fülön be másik fülön ki.Énis hasonló fehér és vékony vagyok és engem is fater szólt meg régebben de én ezt elengedem a fülem mellett.Ha megakarna valaki verni, nemhagyom magam visszaütök.Gyak. engem is úgy kiakasztott apám hogy néha kiakasztanám az erdőbe.(nyomorékozott stb.)

Ne félj szólj vissza neki és igenis üss csak ha nagyon muszály.Ne hagyd magad mert ahogy látja h félsz tőle annál jobban csesztet téged.

Nekem ezek bejöttek apám mostmár egy mukkot se szól hozzám csak ha vmi naon fontos

2012. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Anyád is csak asszisztál. Bátyád miért szarik mindenre magasról? Te miért állsz kötélnek? Tanulhatsz könyvtárban is...
2012. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne hagyd magad bántani, viszont lehet, hogy érdemes volna megkérdezni a szüleidtől, hogy mit várnak el tőled. Mert lehet, hogy az ő szemükben a tanulás nem olyan fontos, és fontosabb lenne, hogy segíts nekik. Persze magaddal szemben nem lenne jó, ha nem tanulnál, de lehet, hogy ők úgy érzik, hogy nem veszed ki a részedet a család dolgaiból eléggé. Csak tippelek, és nem védeni akarom őket, nem szép dolog ha egy szülő nem neveli, bátorítja és nem szereti a gyerekét, de a gyereknek is vannak-lehetnek kötelességei a tanuláson kívül is.

Amúgy gratulálok a jó eredményeidhez, csak így tovább, és beszélj a szüleiddel :)

2012. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Eloszor is koszonom,hogy irtatok!

Nagyon nehez ugy megfogalmazni,hogy tisztan lathato legyen a helyzet . Ez nehez.

Anyukam pont azt teszi,amit nem kellene,ved engem,emiatt osszeveszik ezzel az emberrel. En nagyon sajnalom ot,nem akarom,hogy miattam legyen vita.

Batyam meg ugyanezen ment keresztul,mikor kisebb volt. Nem szol bele a dolgokba,neha jol esne a vedelmezes...de tudom,h inkabb azt valasztja,hogy csendben marad.

Ez az ember egy szaz kilos allat en meg vagyok 50 kg ,szoval nem hinnem,hogy helyes lenne,ha visszautnek. Bar igen,oszinten ezt tennem..

Az,meg hogy mit var el tolem ,az mar reg nem igy mukodik. Tolem ne varjon el semmi jot,ha miatta sirok orakon at,ha miatta erzem magam egy semminek,ha miatta nem vagyok kepes elfogadni magam,ha miatta vagyok egyedul a szobamban a nap nagy reszeben . Mondtam is,hogy nem erdekel,ne szoljon hozzam. Szarjon le,csak ne beszeljen igy velem,mert faj!

Anyukam meg nem asziztal,meg semmi ilyesmi . Mint irtam,o vedelmez engem,o es a kistestverem az,akik a legfontosabbak szamomra.

3an vagyunk testverek. A kisocsem 7 eves....es megszakad a szivem,hogy nem tudok eleget vele lenni,mert csak a szobamban vagyok....en annyira szeretem,de ez is ennek az embernek a hibaja,hogy nem tudom kimutatni.

Ez az allapot kb 4 eve tart. Egy onbizalomhianyos,lelkiserultet csinalt belolem.

Gyulolom.

2012. nov. 16. 21:31
 6/21 anonim ***** válasza:
mi történt 4 évvel ezelőtt?
2012. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok- Én 58kiló vagyok apám 86 asszem.

Egyébként eljárhatnál valamilyen harcművészetre (én pl karatézok).Segít levezetni a feszültséget új barátokat szerzel és kevesebbet vagy otthon.Ráadásul meg is tudod védeni magad

2012. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Konkret dolog nem tortent 4 evvel ezelott,csak egyszeruen rossz a kapcsolatunk. Ingerlekeny,idegbeteg,ha nem csinalok egybol valamit abban a pillanatban,akkor mar mindjart jon a sertegeteseivel.

En pedig olyan vagyok,hogy nehezen felejtek. Ma is ahogyan lehordott,megsertett(mindezt ugy ,hogy csak ultem szotlanul,majd feljottem a szobamba sirni) ezt sem fogom elfelejteni. Es akkor mar elore hallom,hogy szolit: lanyom gyere! Es akkor kezdodik minden ujbol....en meg egyre es egyre jobban belebetegszek.


Nem szeretnek semmifele kuzdosportot uzni,en nem erre szeretnek alapozni... Tavol all tolem.

2012. nov. 16. 22:10
 9/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem oké, hogy ezt csinálja, de nem ő tart el? Beszéljétek meg, hogy mit kéne ahhoz csinálnod, hogy "megfelelj neki" aztán döntsd el, hogy az neked is megfelel-e. Tegyél valamit a helyzet ellen.

Mint szülő, nem szabadna ilyennek lennie, viszont valami vélt vagy valós oka csak van rá, hogy ilyen. Próbáljatok megbékélni, ha meg nem megy, akkor lehet, hogy érdemes volna elgondolkozni annak a lehetőségén, hogy anyud és ti, gyerekek elváltok tőle... De előbb sok türelemmel próbáld meg őt megbékíteni.

2012. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Utolso valszolo,nem latod at a helyzetet!

Elhiszem,hogy nem hallottal meg olyanrol ,de ez az ember olyan,hogy tok mindegy hogy mibe,de valamibe mindig bele akar kotni!

Nem tudom,hogy milyen indok van arra,hogy egy 'ember' a sajat lanyat táposnak nevezze es a borszinebe kosson bele es meg sorolhatnam.

Ha meg nem segitek eleget,akkor nrvezzen lustanak,hanyagnak v mittudom en,de nem mondja mar senki hogy erre jo indok ,hogy a kulsombe kosson bele!!

Es az a nagy budos helyzet,hogy sz.rok ra,hogy o mit varna el tolem. Nem akarok sem bekulni se semmi. Az meg felhaborito,hogy meg en bekitsem ki.....

2012. nov. 16. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!