Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Léteznek tökéletes családok?

Léteznek tökéletes családok?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm: Anyuka 45 éves de jóval többnek néz ki, kissé molett, de nagyon kedves, házias stb. Apuka 46 éves, annyinak is néz ki, jól tartja magát, mintaapa. 2 lánygyerek: az egyik 23 éves, a másik 20. Van egy szép házuk, külön szoba a 2 lánynak. 2 autó, minden évben 2 hét nyaralás. Idilli ünnepek, vasárnapi ebédek. Facebookra az anyuka mindig kirakja nekik hogy "szeretlek" vagy csak egy szívet, a gyerekek visszaírnak valamit.
2012. nov. 22. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tökéletes családok nem is,de normális családok léteznek.Bár ez a fészbukos nyáladzás egy kicsit furcsa,de lehet,hogy csak irigy vagyok:O
2012. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne. Bár nekem a facebookos egy kicsit sok, de ha nekik jól esik akkor miért ne.
2012. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon boldog családban élek, bár FB-ra eszembe sem jutott regisztrálni.

Vidéken élünk, nem vagyunk gazdagok, gazdálkodunk és szeretjük egymást.


Várjuk az áldott békés Karácsonyt, és kívánom, hogy Ti is boldogok legyetek.

2012. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kabe ilyenre vagyom en is:D Most sinen vagyunk, remelem igy is maradunk. (8 eve vagyunk egyutt, egy 2 eves kislanyunk van, most veszunk majd hazat, egy autonk mar van, kettot nem akarunk egyelore)

Szeretnek jo kapcsolatban maradni en is gyerekemmel(immel), (remelem lehet meg egy gyermekunk-anyagiak)

Biztos vannak nekik is problemaik, ha tokeletes lenne minden, akkor egy ido utan az lenne a baj. Ilyenek vagyunk mi emberek, ha tul jo, az sem jo.

2012. nov. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Vannak ilyen családok, csak sokszor összetéveszthető a túlzott látszat szeretettel az hogy ők tényleg szeretik egymást, plusz a mai emberek elég távolságtartóak, és fura nekik az ha valakiknél ez nem így van.
2012. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Tökéletese család nincs. Boldog család létezik.
2012. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Elmesélek egy boldognak látszó család viselkedését. A mama az már a 70-es évek derekán jár. Sok egészségügyi problémája van. Lánya unokái közelben laknak. Amíg a szomszéd pátyolgatta, addig egy héten egyszer jöttek hozzá. Most, hogy már a szomszédnak is van problémája, nem pátyolgatja. Most már kénytelenek heti 3x meglátogatni. A pátyolgató szomszéd, figyelmeztette a lányát, hogy az anya egész nap kint áll a lépcsőházban és látszik, hogy pánik beteg. Nem mer a lakásban maradni, vigye el idegorvoshoz. Ez volt húsvétkor. Minden maradt a régiben. Szeptember körül a tüdőgondozó (asztmás) beutalta a pszichiátriára. Persze a szomszédnak volt igaza. Kapott gyógyszert, most képes a lakásban bent maradni. Mikor mennek elé a lány és az unokája, integetnek puszit dobálnak a járdásról. Ez csak a szomszédoknak szól, és nem a mamának. Milyen szeretet az, amikor egész nyáron hagyták kínlódni. A gyomrom forog az ilyesmitől.
2012. nov. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább úgy fogalmaznék, léteznek olyan családok, ahol szeretetben élnek, boldogok. Ez nem azt jelenti, hogy tökéletes, mert ott is bizonyára vannak nehezebb időszakok, viták, rosszabb napok. De pl. én is boldog családban élek. Szüleimmel is abban éltem, aztán férjhez mentem, ott volt az életemben 11 év, ami nem igazán volt boldog, vagyis az első 1-2 évet leszámítva nem voltam boldog. Elváltunk. A második férjemmel és a kislányommal ismét boldog családban élek.
2012. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

A tökéletes nem azt jelenti, hogy soha nincsenek viták, nézeteltérések. Hanem azt, hogy meg tudják azokat oldani, tudnak kommunikálni.


Léteznek tökéletes családok, csak épp az a lényeg, hogy nincs objektíve tökéletes. Saját maguknak kell érezniük, hogy ők tökéletes családban élnek. Lehet, hogy amitől X tökéletesnek érzi a családját, attól Y elborzadna.


Az a fontos, hogy mit érez, aki benne van.

2012. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!