Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj, hogy unom a...

Velem van a baj, hogy unom a síránkozók állandó nyafogását?

Figyelt kérdés
Van egy haverom, akinek megvan mindene, amivel boldog tudna lenni, de ő állandóan jajjgat és semmi sem jó neki. Makk egészséges, a szülei együtt vannak és boldogok, neki mindig van pénze, barátai, "rajongói", de egész nap azt kell hallagtni a suliba, hogy neki Galaxy okostelefon kell, de a szülei nem veszik meg neki ő meg nem akarja elkölteni a pénzét. Meg hogy jövő nyáron Olaszországba menjenek nyaralni vagy bulgáriába... és egyéb ilyen dolgok. Én örülök, ha nyáron el tudok menni valamelyik strandra pihenni 1 napot, és hogy kapok 1 pár zoknit a családomtól karácsonyra, de mégis tudom értékelni az életet és azt amim van. Sose voltam nagyravágyó, erre ez a h*lyegyerek meg egész nap erről magyaráz. Már elegem van belőle. Szerintetek?

2012. nov. 27. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, minden embernek más a probléma :)

Te más anyagi helyzetben vagy, így neked hülyeségnek tűnhet ami neki vér komoly.

Ilyen az ember, ha mindene megvan akkor is hiányzik neki valami.

2012. nov. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Pendulum92 ***** válasza:
79%
Mert alapjába véve nem a pénztől boldog az ember.
2012. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen, veled van a baj. Minek foglalkozol vele? Csak te tudod figyelmen kívül hagyni őt, más nem teheti meg helyetted.
2012. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
próbáltam figyelmen kívűl hagyni, de szó szerint azt akarja hogy megsajnáljam. Nem szoktam rá reagálni, már rá sem nézek ha ilyen hülyeségekről magyaráz, és szoktam terelni, de nem érdekli...
2012. nov. 27. 19:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én az ilyennel szimplán nem haverkodnék.
2012. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, veled van a baj. Minek foglalkozol vele?"


De ha egy ilyen örökös panaszkodó tesz fel itt kérdést akkor azt senki se tudja figyelmen kívül hagyni, muszáj mindenkinek válaszolni rá... Szóval az itteni válaszadóktól elég hiteltelen ez a "ne foglalkozz vele" szöveg, annak ellenére hogy igaz.

És jól látod kérdező, az ilyenek direkt törekednek arra hogy sajnálják őket, mert addig is figyelnek rájuk. Vagy kerülöd őket vagy idővel átragad rád is ez a roppant idegesítő és értelmetlen szokás.

2012. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"De ha egy ilyen örökös panaszkodó tesz fel itt kérdést akkor azt senki se tudja figyelmen kívül hagyni, muszáj mindenkinek válaszolni rá... Szóval az itteni válaszadóktól elég hiteltelen ez a "ne foglalkozz vele" szöveg, annak ellenére hogy igaz. "


Ezt nem is értem! Én még sosem éreztem azt, hogy úristen, de rossz nekem, most válaszolnom kell egy panaszkodó embernek, jajj de szörnyű nekem! Ha nem akarok válaszolni, nem válaszolok. Sőt, ha akarom, el sem olvasom a kérdést. Csodás dolog ez, egyszerűen csak nem kattintok rá a kérdésre, így nem nyílik meg! Próbáld ki! :)


Egyébként míg a kérdező a haverját tartja feleslegesen siránkozónak, a kérdezőt a zoknijával meg a strandjával az tarthatja siránkozónak, miközben megvan mindene, aki a híd alatt él. Szóval, nem csak kezelni kellene megtanulni a havert, hanem rájönni, hogy egyben tükör is.

Nekem is van siránkozó barátnőm. Ő siránkozik én meg nem idegesítem magam ezen, csak meghallgatom, ha épp siránkozni van kedve, és mindenki jól jár. Pontosan tudom, hogy az ő problémája ugyanolyan fontos számára, mint az enyém a számomra, a kérdezői a számára és a haverjáé önmaga számára.

2012. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
ja, amúgy meghallgatod, azt szervusz. Mondd neki, azt hogy nyaljon majd egy kilo sót a tengernél
2012. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon un
2012. dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha már nagyon unod, kezdj el te is siránkozni neki, mielőtt még ő kezdi.

Pl, azpkról, amilet ide írtál. Talán észreveszi magát. Mert sokszor nem is látjuk mennyire szerencsések vagyunk, csak akkor amikor találkozunk mások nyomorával.


Én pl sokszor bosszankodom, h mire kifizetünk mindent nullán vagyunk. Nincs pénz plusz egy nadrágra, v tartalák cipőre. Aztán látom a hajléktalnt, egy száll rongyos kabátban. Én hazafelé tartok a melegmszobába, ő meg marad ott. A hajléktalan szállón meg vagy meg lesz a cipője reggelre, vagy nem.


De nem kell ennyire morbid példa. Elég az is, ha sikerül belegondolnia, mennyi strandolást lehetne kihozni itthon a bulgáriai útból. Vagy h a teló árából mennyi zokni jönne ki.

2012. dec. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!