Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vesztetek már össze a párotokk...

Vesztetek már össze a párotokkal azért mert munkanélkülivé vált?

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha amiatt megromlana a kapcsolatom a párommal, mert nem találok munkát. Én mindent megtettem amit csak tudtam...jártam a várost és ahová csak lehetett beadtam az önéletrajzom, küldtem emailben egy csomó helyre, mégsem találtam eddig munkát. Pénzügyi-számviteli végzettségem van. December 21-ig jár a munkanélküli, utána semmi nem lesz és ha addig nem találok munkát, félek hogy a párom akár el is hagyna...de legalábbis nagyon megromlana a kapcsolatunk. Nem tetszik neki hogy itthon vagyok, neki pedig menni kell dolgozni. Hiába csinálok meg itthon mindent. Azt mondja mindig hogy aki dolgozni akar, az talál munkát. Én már nem tudom mit csinálhatnék még....Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet ez kezelni?

2012. nov. 28. 11:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#7

Már csak exférje!

2012. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

nem baj ha ez miatt elhagy. Legalább megtudod hogy nem vagy neki elég fontos. Most derüljön ki akkor mikor otthon leszel a gyerekkel. Az ilyen pasikat nagyon gyorsan röptetni kell. Később ez csak súlyosabbá válik. Majd azt mondja hogy az nem munka amikor otthon vagy a gyerekkel stb.. Nálunk ilyen soha nem fordulhat elő. Képzeld el mikor összeköltöztünk a férjemnek nem volt munkája. Nőként én voltam a kereső. Na és kit érdekel. Annyi dolga volt otthon, rengeted munka volt a házon. Én azt ugyanolyannak találtam mint az én munkámat, vagy inkább 1000 x nehezebbnek. Mi akkor megbeszéltük hogy ne maradjon azon a helyen ahol dolgozott, bejelentettlenül, napi 12-14 órában, szabályos terrorban. Megbeszéltük, ott hagyta. A családja elkezdte piszkálni, én meg közöltem velük hogy semmi közük, mi önfenntartók vagyunk és ennyi. Úgy döntöttünk hogy elkezd saját maga dolgozni főnök nélkül, de ugye nem volt kiépített ügyfélköre, ezért egy ideig maradt minden a régiben. Azóta eltelt 3 év és nagyon beindultak nála a dolgok. Nagyon jól keres stb... Hogy néznék most tükörbe ha akkor nem támogattam volna?

Szóval állj a sarkadra és ne félj egy ilyen barmot kidobni. Mert ha ott maradsz vele 1-2 gyerekkel akkor még nehezebb lesz.

2012. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Remélem azért hamarosan találok munkát, mert nekem sem jó így. Szeretek dolgozni! Vagyis szeretnék...
2012. nov. 28. 13:19
 14/22 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem volt munkanélkuli 2 és fél évig. Nem volt vita ebbol. Voltak gondok pinzugy terén (lakáskolcson stb.), de nem vetítettem ki rá, hogy azért vannak gondok, mert otthon ul. Ha akadt ilyen fekete melo (brigád), akkor ment azonnal, így volt egy kis plusz pénz is.
2012. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
"aki dolgozni akar, az talál munkát", az én párom is így volt vele, amíg el nem kezdett nekem segíteni állást keresni, meg amíg ő is nem kezdett el a mostani munkahelye helyett másikat keresni. Aztán ő is rájött, hogy errefelé nem kellünk sehova. Úgyhogy ő maradt a régi munkahelyén, örülhetünk, hogy az is van, én meg nem adom fel és tovább keresgélek. De nem szoktunk veszekedni, sőt most már nagyon is megérti, milyen nehéz.
2012. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

nem ezért soha nem veszekednék

ha azt látom, hogy nem keres munkát, hanem tesped itthon, akkor veszekednék vele, de ha látom, hogy a hirdetéseket bújja, önéletrajzokat gyárt, interjúkra megy, és mivel muszáj, a legalját is elvállalja, akkor nem lenne egy rossz szavam se, sőt büszke lennék hogy nem adja fel!

2012. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor veszekedtem, amikor kiderült, hogy nem is akar munkát találni és a munkakeresése kimerült annyiban, hogy vett egy exprsesszt amit el sem olvasott és beült a kedvenc sörözőjébe csocsózni és beszélgetni. Így "keresgélt" napi 10-12 órát. Na ezen kiakadtam.

Miután választás elé állítottam, hogy vagy nekiáll munkát keresni vagy szakítunk, akkor kezdett el igazából keresgélni. Azután többet nem szóltam egy rossz szót sem, pedig onnantól még fél évig nem akadt semmi.

2012. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem, nem veszekszünk, de már én olyan hasztalan sz*rnak érzem magam... Heti durván 3-4 önéletrajzot el tudok küldeni (sikerül néha új oldalt találni, az igényeim is lejjebb nyomtam, tehát nem csak a szakmámban keresek) de sehonnan nem jeleznek vissza. Én pályakezdő vagyok, ez is probléma. Sok állásra jelentkezni se tudok, mert nem vagyok dekoratív (sok kiló felesleg) szóval ilyen irodai munka is kilőve, pultos, eladói, amihez nem kell szakmai végzettség pl.
2012. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ez is olyan rossz, hogy hiába vagy alkalmas a munkára, ha a munkaadónak nem tetszik a ruhád pl. akkor nem vesz fel. Ha teltebb vagy a normálnál, akkor sem. A legtöbb helyen pedig már van az állásra jelölt, csak meg kell hirdetniük. És hogy vissza sem jeleznek, az a pofátlanság netovábbja szerintem...tiszta megalázó...
2012. nov. 28. 23:20
 20/22 anonim ***** válasza:

ilyen jó végzettséggel nem találsz melót? na neeeee...

bankok? könyvelőirodák? asszisztensi melók, titkárnői melók?


nem tudom hol laktok, de PSZ végzettségű ismerőseim közül mindenkinek marha jó munkája és fizuja van.

ha lett volna anno agyam a matekhoz, én is arra mentem volna, mert állati pénzeket le lehet akasztani.

2012. nov. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!