Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogyan "edzem...

Mit csináljak, hogyan "edzem meg magam", hogy fel tudjam vállalni a konfliktusokat a párommal, ne meneküljek ki mindig a kapcsolatokból?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban elég feszült volt otthon a légkör apám miatt. Nem volt agresszív, sem alkoholista, "csak" egy kicsit idegbeteg.. Ha valami nem tetszett neki kiabált, bármiért felkapta a vizet, a legkisebb semmiségért, semmi nem volt jó neki. Aztán persze bocsánatot kért, de attól még nagyon rossz volt így felnőni. A mai napig nem jó a kapcsolatunk hiába tett meg amúgy mindent értünk. Ez rányomta a bélyegét az egész életemre, párkapcsolataimra. Ha bármi feszültség volt, vagy nagyon felbosszantott valamelyik párom, szinte gyűlöletet éreztem iránta, és szakítottam. Most van egy kapcsolatom, tényleg rendes férfi, 30 körül vagyunk mindketten, úgy érzem vele le tudnám élni az életem, és már ideje lenne tényleg magam mögött hagyni a hülyeségeimet. De ha vitatkozunk, összeveszünk, még mindig egy kis hülyének érzem magam, rá pedig nagyon haragszok. És ez rettentő érzés, szeretnék már túl lenni rajta, de nem tudom hogyan. Normálisan kezeli, általában lehiggad, és megbeszéljük, de látom rajta, hogy zavarja, hogy mumusnak látom..

2012. dec. 6. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem apád személyiségét vetíted ki rá és újraéled a gyerekkori élményeidet.Ilyen velem is előfordult,nekem sem volt túl jó a kapcsolatom soha apámmal és még gyengén fogalmaztam.Emlékezz vissza,hogy mikor hogy érezted magad és próbálj meg különbséget tenni a párod és apád között,mert nem ugyanaz az ember.Engem apám pl mindig korlátozni akart mindenben,soha nem fogadta el a személyiségemet és én a kapcsolat elején tökre ezt hittem a páromról is,pedig nem így van.Ha máshogy meg nem tudod leküzdeni ezt az érzést,akkor meg pszichológus,végül is azért vannak,hogy ilyen dolgokban segítsenek.
2012. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nem tudtál túljutni ezen (30 körül vagy már), akkor szerintem keress fel egy pszichológust. Ezt magyarázom amúgy a nővéremnek évek óta, hogy hiába dolgozik a férje értük annyit, ha otthon csak kiabálni tud ő is. A gyereknek nyugodt környezet kell, nem egy ezredik játék.
2012. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A férjemet sokat bántották otthon lelkileg, és mikor kezdetben valami apróságon összevesztünk az neki a világ végét jelentette, nagyon megsértődött, azt hitte most szakítani kell. Én elmondtam neki, hogyha veszekszünk is akkor is nagyon szeretem és nincs kapcsolat veszekedés nélkül. És nem kell ezt annyira komolyan venni. Megértette és valahogy túllépett rajta. Manapság ritkán veszekszünk és nem tulajdonítunk neki nagyobb jelentőséget. Megértette hogy ettől még megy tovább az élet kár ezen rágódni.Tökéletesen veszekedés ment5es kapcsolat nincs. Neked is ezt kell megérteni, attól ugyanúgy szeret. És nem akkora nagy dolog. És amúgy az is természetes hogy olyankor haragszol rá, én is szoktam rá haragudni, meg más is. de nem akarom elhagyni.
2012. dec. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes lenne valami agytúrkászt felkeresned, mert sajnos ez elég durva beidegződésnek hangzik :/

Veszekedések nélküli kapcsolat nem létezik, ez tény.

2012. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az jó dolog, hogy még időben észrevetted ezt. Nekem sajnos csak későn sikerült, addigra elveszítettem a párom, utána döbbentem rá miket rontottam el: Ezzel a "nagyon haragszok"-kal ki lehet csinálni egy idő után a párkapcsolatot. Lehet én is elmennék egy-két alkalommal pszichológushoz, ő segíthetne fejlődni.
2012. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as, jó neked, ugyanez az én (volt) páromnál nem vált be. Szerinte konfliktus = nem mködik a kapcsolat.
2012. dec. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!