Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is gyerek még lelkileg 18...

Más is gyerek még lelkileg 18 évesen vagy én vagyok későn érő típus?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, nagyon le vagyok maradva, vagy nem tudom, megálltam a fejlődésben, mert magam körül csomószor olyan 18 -19 éveseket látok, akik közül már sokan együtt élnek a barátjukkal/barátnőjükkel szülőktől távol, vagy ránézésre olyan korosnak tűnnek. És most nem a felelősségről beszélek, mert nyilván elmegyek bevásárolni, feladok csekket, eltakarítok magam után, vállalok nyári melót, csak olyan gyereknek érzem még magam, hiszen pár éve még szinte játszottam..meg simán leülök "birkózni" a 12 éves unokahúgommal, család is kb egy szinten kezel minket, vagyunk mi, gyerekek, meg ők, a felnőttek. Szóval ezek olyan fura dolgok, arra is gondoltam már, hogy félek felnőni és ezért el kéne mennem pszichológushoz, mert infantilis maradok, pedig lassan betöltöm a 19-et.
2012. dec. 15. 12:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én meg elmúltam 30, de elfelejtettem felnőni.

Hogy ez jó-e, rossz-e, normális-e vagy sem, nem tudom. De már nem is nagyon érdekel. Így maradtam. :)

2012. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, szerintem nincs ezzel semmi baj. Én 18 évesen már egyedül éltem, de sokan úgy vannak ,mint te. Lehet ebbe a családod is közrejátszik, amiért annyira gyerekként kezelnek.
2012. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Első köszi a választ, de inkább a tizenéves korosztályra értettem a kérdést, 30 évesen azért már nem szeretnék gyerek lenni.
2012. dec. 15. 12:34
 4/22 A kérdező kommentje:
Ja, hát nem a család, belül érzem ezt, hogy még közel sem vagyok felnőtt. Felnőtt számomra az ilyen 30 éves korosztály, akiknek már van élettapasztalata.
2012. dec. 15. 12:37
 5/22 anonim ***** válasza:
én 21 vagyok,hasonló gondolkodással,mint te,én meg azokat nem értem,akik 18 évesen a pasijukkal élnek stb.mert az ilyennek nagy koppanás a vége,mert 18 évesen még gyerek vagy,csak papíron vagy felnőtt
2012. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem szép dolog az általánosítás és a szélsőségesség. Ahány ember, annyi féle elképzelés. :)

Mint mondtam, 18 éves koromtól dolgoztam, azt hiszem gyorsan meg kellett tanuljam az élet rendjén. Véletlenül se papíron voltam felnőtt.

2012. dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Persze, most nyilván nem azt mondom én se, hogy aki már önálló, meg dolgozik, az rosszabb, pont az a fura, hogy én is dolgoztam már sokszor, meg teszem a dolgomat, sőt, laktam már távol a családtól is, de mégis lelkileg még nem vagyok érett, bennem van a gyerekség, ami pár éve..
2012. dec. 15. 12:44
 8/22 A kérdező kommentje:
*az
2012. dec. 15. 12:45
 9/22 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj! Örülj neki szerintem, hogy minél később kezd el majd idegesíteni az élet igazságtalansága.

Nekem sajnos nem volt semmilyen segítségem, se anyagilag, se máshogy.

Így hát az ember rengeteg dolgot tapasztal, alázatot tanul, önfegyelmet, talpraesettséget.. felnő.

Neked is eljön majd ez az idő! Nem kell aggodalmaskodni! :)

2012. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
19 vagyok, a barátommal lakom több száz km-re anyuéktól, de mikor hazamegyek, én is simán nekiállok birkózni a 14 éves öcsémmel, és mi vagyunk a gyerekek, ők meg a felnőttek. ha kiszakadnál, máshogy látnád a dolgokat. de örülj neki, hogy van egy hely, ahol még nem várják el tőled a tökéletes komolyságot.
2012. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!