Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem rá a húgom...

Hogyan beszéljem rá a húgom hogy ne egyen ennyit?

Figyelt kérdés
félek, h ő is anorexiás lesz késpbb mint én lettem miután 14 évesen mindent összezabáltam később meg rájöttem hogy mennyire kövér vagyok. és most miatta is aggódom, azt mondja nem érdekli a súlya, de én is ezt mondtam akkor, hiába piszkáltak mindig a szüleim hogy ennek rossz vége lesz
2008. máj. 28. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha anorexiás lesz, az az ő baja. Mondd el neki a te esetedet, talán segít. Ahhoz azonban, hogy anorexiás legyen valaki, kell egyfajta lelki beállítottság is a tapasztalatok szerint. Ha nem olyan a lelki alkata, nem lesz soha anorexiás.
2008. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos nem tudok okosat mondani! Az én öcsém 13 éves, nagyon el van hízva, és nem érdekli. Nem tudom mi van ezzel a mai tizenévesekkel! Hiába piszkálom bármivel, nem tudok rá hatni. Mindenki a saját kárán tanul! Bár akkor már késő...
2008. máj. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mond el neki, hogy te hogy jártál, hátha azzal tudsz rá hatni. De lehet, hogy tényleg nem fogja érdekelni a súlya, és nem is lesz anorexiás, egyszerűen csak kövér lesz. Ő tudja, hogy mit csinál magával. Lehet, hogy az is segítene, ha egy ideig nem mondogatnád neki, hogy el fog hízni meg minden, mert lehet, hogy már csak dacból sem akarja abbahagyni az evést.
2008. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én bátyjám azt mondta egyszer lefogok folyni az ágyról, erre én bebizonyítottam hogy nem.akkor nagyon rosszul esett de ma már (20kg minusszal) örülök neki.Segíts neki megtalálni az ideális diétát. Rengeteg ilyen oldal van.Most már én osztogatok tanácsot a tesómnak
2008. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megvaltani senki vilagat! A sajatodat mar megvaltottad. Azonkivul, hogy elmondod neki veled mi tortent mast mit tudsz tenni? Kontrollalni, hogy mit tesz a szajaba esti filmnezes kozben? Nem hiszem.

En azt csinaltam a kedvesemmel, hogy elkezdtem neki mondani, mi mibol van...ma mar be nem menne egy gyorsetterembe sem! HAmburgert sem akar es melyfagyasztott szarokat sem. A chips es cola is kiment a divatbol .... most eppen az esti sorenek feladasanal tart, mert raijesztett a doki - sosem lattam meg reszegen de a napi egy uveg sorert a doki megkockaztatta, hogy mi van alkesz?

Szoval ennyit tusz tenni. Ha nem erti meg, hogy a zabalas azzal jar, hogy kover lesz, hajas es visszataszito es aztan halal depresszios es maganyos, nem tudsz mit tenni.

2008. máj. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szívből sajnállak benneteket. Ha téged annyit piszkáltak tiniként a szüleid a súlyod miatt hogy a végén anorexiás lettél, akkor jogosan félted a kishúgodat. De azzal nem sokat segítessz neki, hogy beállsz a piszkálók közé. meg azzal se, ha azzal érvelsz: aki kövér az undorító. Inkább arra hegyezd ki a beszélgetéseiteket, hogy az evés zavartok micsoda egészségügyi problémákat okoznak. Beszélhetsz a kövérségről mint rizikófaktorról. Ugyanakkor beszélhetsz az anorexia réméről is. Mondd csak el, a te esetedben mi mindent okozott az anorexia. Csináljatok sok közös programot. A közös együttlétek alatt tudatosan érkezzetek egészségesen. Dicsérd a finom kaját, ami teli van rosttal, vitaminnal, zöldséggel, gyümölccsel, hússal, és minimális szénhidrát van benne. Főzőcskézzetek otthon közösen, pl. töltött padlizsánt, vagy valami más zöldséges kaját. Ne az önbizalmát próbáld aláásni, hanem mutass neki követhető alternatívát.
2008. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 15 évesen kezdtem megszeretni a különböző kajákat, és volt, hogy tévé előtt két tányérral ettem az aznapi ebédből. De nem érdekelt semmi, meg akkor tényleg vékony voltam, gondoltam, rám úgysem jönnek a kilok. Aztán észrevétlenül felszedtem őket. A kedvtelenség eredményezte azt h ettem. Nekem nem mondta senki, h ne egyek annyit, vagy ne akkor egyek. Egy megjegyzésre emlékszem tesomtol, mikor mondta, hogy két adagot raktam a tányéromra? Annyi stressz éri az embereket, valaki azzal vezeti le, hogy túl sokat eszik, vki azzal, h alig-alig...
2008. jún. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!