Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gonosz vagyok, mert nem...

Gonosz vagyok, mert nem támogatom a szüleim kapcsolatát? És nem megyek haza karácsonyra? Ti megtennétek?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak mikor 3 éves voltam. Anyámnak nem kellettem, apám nevelt. Lett egy mostohaanyukám, aki 2 éve halt meg. Őt tekintettem anyukámnak. Apám egész gyerekkoromban szidta anyámat, most meg összeállt vele 7 hónapja. Én nem akarom látni az anyámat. Gyerekkoromban simán elment mellettem egy sziával az utcán. Most meg azt mondja, hogy ellene nevelt a mostohaanyukám... Bánt, hogy így beszél róla, nem értem meg apámat sem, hogyan tud vele lenni. Meghívtak karácsonyra, mondtam hogy nem megyek, erre én vagyok a rossz, hogy a család ellene vagyok, mikor végre együtt lehetnénk. - Végre? ki mondta, hogy eddig ne legyünk?

2012. dec. 20. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Én csak édesapámat látogatnám meg, hiszen azért csak ő nevelt fel. Apád megérthetné, hogy nem akarsz anyáddal találkozni. Aztán majd az idő talán változtat a dolgok állásán, de addig sem nekik kellene megmondani, hogy hogy csináld. Te érzed, hogy képes vagy-e egy légtérben maradni velük karácsonykor.
2012. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam majd egy félnapra azért leugrok hozzá. Annyit kibírok anyámmal is.
2012. dec. 20. 11:47
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Van egy olyan mondás, hogy fehér ember sosem felejt. Teljesen logikus, hogy azt tartod anyádnak, aki felnevelt, nem pedig azt, aki otthagyott.


Apád gondolom mindig is szerette szülőanyádat, aki azért hagyta apádat ott, mert úgy érezte, hogy kellően csinos ahhoz, hogy nagyobb lábon élhessen, most pedig már hogy kopik a szépsége beéri újra apáddal is.


Apádat ne hibáztasd, férfiember néha nőknek sok mindent megbocsát, még akkor is örülhet egy szeretett nő társaságának, ha tudja, hogy az csak kihasználja.


Apádat tiszteld meg azzal, hogy meglátogatod karácsonkor, szülőanyáddal se keresd a konfliktust, de legyél vele kimért. Az ilyen típusú nőkre jellemző, hogy próbálják felnőtt gyerekeiket anyagilag kihasználni.


36F

2012. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Én nem bocsátanék meg neki. Nálunk ugyanez volt, csak engem anyu nevelt és apám hagyott ott. Ha később össze akart volna vele jönni, akkor biztos kiakadtam volna, fix ideám, hogy aki elhagyja a gyerekét, az nem ember.
2012. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
azért apád is megér egy misét.....
2012. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Minket is apukánk nevelt fel. Anyukánkkal tartjuk a kapcsolatot, de ez kiskorunk óta abból áll, hogy kb. kéthavonta találkozunk 1-2 órára, és mondjuk mikor kicsik voltunk hetente-kéthetente emellett felhívott. (De volt olyan időszak, hogy kb. fél évig nem tudtunk róla semmit...)

Ma, hogy nagyobbak vagyunk, nem is hív, néha SMS-t küld. Ennyi.


Nagyon-nagyon furcsa lenne, ha összejönnének, el nem tudom képzelni, hogy vele éljek. Ugyanolyan lenne, mint egy idegennel. :S

Szóval megértelek. Bár, ha nem utálnám kifejezetten (én az enyémet nem utálom, inkább semleges), akkor azért elmennék, hiszen ugyanúgy elmennék akkor is, ha idegennel jönne össze apukám...

2012. dec. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utálni nem utálom. De megbocsátani nem fogok neki. Szerencsére már felnőttem, 22 éves vagyok. Nem kell vele lakjak, vagy ilyenek.

Apám is megér egy misét az biztos..

2012. dec. 20. 12:11
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Sztem igazad van. Én sem mennék haza. Az a nő, aki ott hagyja a gyerekét, mindegy neki hogy mi van vele, aztán amikor kényelmes, visszajön, és még ő szól le...

Nem mondom , mi a véleményem az ilyenről.

Ne hagyd hogy zsaroljon, nyomást gyakoroljon rád.

2012. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Az szenved aki haragszik aki nem tud megbocsajtani nem az akire haragszanak.

Megbocsatas a szeretet egyik legfelsobb foka de ez nelkul nem mukodik.

Nem tudsz mindent ne iteld el anyadat beszelj vele halgassd meg az o oldalat lehet maskent fogsz hozza allni.

2012. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó, hagyd már a szentbeszédet, látszik, hogy téged nem hagyott el egyik szülőd se. Ez sokkal nagyobb fájdalom, mint az, hogy ha valaki megbánt, vagy beszól, vagy valami hibát vét.

Igen, azokat meg lehet bocsátani, de arra nincs indok, hogy aki megszül, vagy egy apa esetében megcsinál, az elhagyjon. Egyszerűen onnantól kezdve, hogy vállal téged, vállalja azt is, hogy tisztességesen felnevel és nem csak önmagát nézi ezek után. Hiszen jobb esetben józanul vállal valaki gyereket és önmaga csak a 2. helyre kerül. Nem is sejti, mekkora fájdalmat okoz azzal, hogy fel kell nőnöd azzal a tudattal, hogy nem kellettél neki, pedig semmi rosszat nem tettél.

2012. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!