Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bocsi, ha hülyeséget kérdezek,...

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de ha mondjuk elválnának a szüleim, nekem mennyi beleszólásom lenne abba, hogy kivel éljek?

Figyelt kérdés

A szüleim állandóan veszekednek, és már olyanokkal fenyegetőznek, hogy elválnak. Tudom, hogy ez még nem biztos, de ha esetleg tényleg megtennék, nekem lenne egyáltalán beleszólásom abba, hogy melyiküknél lakjak? Csak mert az anyámmal nagyon rossz a kapcsolatom, és ha választanom kellene, inkább apával szeretnék élni, mert ő legalább tényleg úgy is viselkedik, mintha az apám lenne...remélem érthető

Szóval ezt én eldönthetném?

14l


2012. dec. 25. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze 14 évestől már megkérdezi a bíróság.
2012. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. dec. 25. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha odáig jutnak a szüleid, akkor a válóper alatt maximum megkérdeznek róla téged is, de a végleges döntést nem te fogod meghozni. Esetleg majd beszélj apukáddal erről, hogy tudná-e vállalni, hogy vele élj, de csak akkor, ha ez tényleg aktuális lesz.
2012. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A ténylegest nem ő hozza, de 90 %-ban számít amit a gyerek mond, mert ő látott bele az életükbe, ez nálunk is így volt.
2012. dec. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14 évesen már téged is megkérdeznek, de nem feltétlen lesz úgy ahogyan te mondod, mert sok mindentől függ, pl.: kitud jobban eltartani, ki tud jobban beszélni, kiharcol érted jobban. És a bíróság mindig az anya mellett áll ha gyerekelhelyezésről van szó, de ha valami komolyabb indok van hogy miért nem akarsz te oda menni és ha ezt mások is bizonyítják mert gondolom másokat is megkérdeznek akkor lehet hogy apádhoz kerülsz. De ez sokon múlik, nem megy egyik napról a másikra.
2012. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én szüleim is sokszor mondták ezt, hogy elválnak, elköltözik az egyik, befejezték egymással, stb... most 19 éves vagyok és még együtt vannak. pedig már 10 éves koromtól bőven hallottam ilyen vitákat :)
2012. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak üzenném, hogy én 9 évet töltöttem folytonos acsarkodás közepette, a tizedikben be lett adva a válóper, úgyhogy orbitális pofáraesés előzménye lehet, ha az ember csak legyint a szövegelésre. Egyébként én is 14 vagyok, három éve behívtak a bíróságra az ügy kapcsán, meghallgatták az álláspontomat, figyelembe vették, mit akarok és miért, úgy ítélték, ilyen körülmények mellett természetes ahogyan érzek, így nekem kedvező döntés született. Akkoriban azt mondták, ha 14 lennék, már önállóan határozhatnám meg a hollétemet. Hogy azóta változott-e a tényállás, nem tudom, mindenesetre a kérdező korában már igen sokat nyom a latban az ő véleménye.
2013. febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!